Kar naredi dom > Dom in male živali
Kateri pes?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kateri pes?
Želimo čuvaja oz. takšnega, ki bo deloval čuvajsko in zna v skrajnem primeru celo šavsnit. Za v hišo.
Ampak - s kratko dlako, ni nujno največji oz. je zaželjen manjši.
Razne agresivne pasme kot so rotwailer, doberman, pa vsi oni s križnim ugrizom odpadejo. Imamo (in bomo imeli še več) otroka.
Pa ne bi se spuščala v debato o tem, katere pasme so nevarne, saj veste kaj mislim.

Kakšna ideja?
Hvala.
A ste razmišljali o šnavcerju? Imaš od pritlikavega, srednjega do velikega, črnega, belega, sivega in črno belega. Zna biti hud, je inteligenten in hitro učljiv, kratka dlaka, ki se lahko le trima, ali pa gre 2x na leto k pasjemu frizerju. Pa ne pušča dlake.
Ali malinoa (malo manjši ovčar).
Morda kakšna vrsta terierja. Naprimer škotski terier zna biti kar "šarf", ali foxterier. Oba neproblematična kar se dlake tiče.
Jaz bi pa samo vprašala kateri psi so s križnim ugrizom, da ne bom kaj napačno svetovala.
Mogoče Belgijski ovčar, Malinu.

Lp Andrej
nemški boxer - izredno primeren pes za družine z otroki - lastne izkušnje.
lp,
a
Vsak si izbere takega psa, ki mu je najbolj podoben.
Torej boš sam najlažje izbral pasmo, v skrajnem slučaju pa vprašaj ženo.

mimogrede, jaz imam kraškega ovčarja.
Brbs Napisal:Želimo čuvaja oz. takšnega, ki bo deloval čuvajsko in zna v skrajnem primeru celo šavsnit. Za v hišo.
Ampak - s kratko dlako, ni nujno največji oz. je zaželjen manjši.
Razne agresivne pasme kot so rotwailer, doberman, pa vsi oni s križnim ugrizom odpadejo. Imamo (in bomo imeli še več) otroka.
Pa ne bi se spuščala v debato o tem, katere pasme so nevarne, saj veste kaj mislim.

Kakšna ideja?
Hvala.

Sorry za off topic ampak res moram....
Joj ampak tole me pa res razp****.... agresivne pasme namreč....
Pes ni agresiven sam od sebe, ampak ga kot takega naredi človeški faktor oz vzgoja.
Kot lastnica dobermana se s to oznako ne strinjam. Otroke ima rad tiste, kateri mu ne težijo v nedogled. Ko se umakne jih ima zadosti. Agresiven je pa toliko da zalaja ko pride kdo k hiši. Zob še ni pokazal,ker že njegova pojava nažene ljudem strah v kosti. Očitno še vedno ogromno ljudi razmišlja da ga bo raztrgal na prafaktorje. :roll:

[Slika: dsc00110ea5.th.jpg]
[Slika: dsc00116qo1.th.jpg]
se strinjam da ni agresivni sam od sebe, ata ima rotwailera, zdaj je že zelo dosti star, pa je zelo prijazen kuža, nikomur še ni nič naredo, pa je ubogljiv...

....jaz pa imam zlatega prinašalca, pa je tudi priden, ampak za čuvaja bolj tak...

...kaj pa če bi nabavili nemškega ovčarja, sem že marsikje videla ,da čuvajo pred kakšnim podjetjem....
Kaj pa alarm?

Manj stroškov in časa-ni ga potrebno hranit, vozit na sprehod, šolati, pospraljati za njim...

Upam, da se zavedaš, da boš v primeru posledic ugriza kazensko ovaden. Imamo pač super zakon, ki deluje tudi v primeru običajnega ugriza. Ampak to je že druga tema.
Jani Napisal:Vsak si izbere takega psa, ki mu je najbolj podoben.

Big Grin Si sam izbral, al žena? :lol:
SPRETNE ROKE SO ZAKON!
Zdaj je razlika, med psom, ki je čuvaj in psom, ki deluje čuvajsko. Čuvajsko delujejo ravno veliki psi in psi, ki jih ti omenjaš, so pa lahko nežni kot... Glede na to, da boste imeli otroke, bi ti priporočala, kakšno veliko pasmo (delujejo čuvajsko in so praviloma bolj prijazne do otrok), pa spet nisi za to... Zelo dobre izkušnje imajo moji znanci z Airedale terierjem,
[Slika: airedale003.jpg]
če vam je še pa ta prevelik, bi bil pa kot je že Ales21 povedal, nemški bokser
[Slika: bokser021.jpg] a je tudi pasma s kleščastim ugrizom Tongue

Sicer pa, katerega koli psa boste imeli, NOBEN nis toliko zanesljiv, da bi ga pustil samega z otrokom. Jaz sem imela najprijaznejšega psa pod soncem - novofundlandca. A pes je pes, nikoli ne veš. In nikoli ne veš, kako se bo otrok obnašal do njega...
Citat:Sicer pa, katerega koli psa boste imeli, NOBEN nis toliko zanesljiv, da bi ga pustil samega z otrokom. Jaz sem imela najprijaznejšega psa pod soncem - novofundlandca. A pes je pes, nikoli ne veš. In nikoli ne veš, kako se bo otrok obnašal do njega...

se čisto strinjam, ker moja sestrična je psa brcala, mu kamne metala, na srečo je ni več toliko k nam, naredo pa ji seveda nic ni...
hvala za mnenja.
sem pa že na začetku rekla, da se ne mislim spuščat v debato o tem, kateri psi so bolj nevarni in kateri manj in kako na psa lahko vpliva vzgoja. Tu se mnenja razlikujejo. Jaz nikoli ne bom imela rotwailerja in podobnih, pa če so še tako lepo vzgojeni. Brez veze da tu na široko debatiramo o tem. Imamo pa tudi starega prinašalca.

Že od nekdaj imamo psa doma, različne pasme, in psa bomo imeli tudi v bodoče (tako da samo alarm ne pride v poštev). Ja itak se ne sme nobenega psa puščat samega z otrokom.
Nemški bokser? zanimiva ideja. Zdaj imamo čivavo, ampak rabimo čuvaja tudi za njo Big Grin
33 Napisal:
Jani Napisal:Vsak si izbere takega psa, ki mu je najbolj podoben.

Big Grin Si sam izbral, al žena? :lol:

Sam.
Mogoče en kratek nasvet pri nakupu psa: Obvezno si pojdite ogledati leglo, ko so psički stari nekaj tednov. Lahko so še navadne kepice, ki se stiskajo v gnezdu. Tiste psičke naj si ogledajo otroci, vi pa poglejte lastnika, njegovo hišo, kako skrbi za pse in travo okrog hiše... in predvsem poglejte psico. Vaš novi pes bo po značaju povsem tak kot psica. Če boste njo lahko pobožali in bo prijazna do vas, potem bo tudi vaš novi kuža tak do vaših gostov....

Psičkov iz neurejenih družin ne kupujte! Pravtako odsvetuje begunce iz pasjih zavetišč ali razstavne eksponate iz trgovin z malimi živalmi.

Še en nasvet: če ste zadovoljni s prvim obiskom potem ga ponovite čez kakšna dva tedna, spet samo glejte, psa pa kupite šele v tretje, ko je star več kot dva meseca (največ tri). Socialne razmere v katerih je preživel mladič prve tri meserce so neprimerno bolj pomembne kot vsak rodovnik - nekateri zlobneži trdijo, da to velja tudi za ljudi.

Skok na forum:

Zadnje novice

V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Samsung predstavil ClimateHub, svojo prvo integrirano rešitev za ogrevanje in toplo vodo
06.11.2019 ob 16:24:24
Samsung predstavil ClimateHub, svojo prvo integrirano rešitev za  ogrevanje in toplo vodo
ClimateHub je nova rešitev družbe Samsung za ogrevanje prostorov in sanitarne vode. Z enostavno namestitvijo, enostavnim zagonom,... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »