Opremljanje doma > Kopalniška oprema
podometni kotliček geberit

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
podometni kotliček geberit
ne štekam folka ki odgovarja na leto stara vprašanja :roll:
bosces Napisal:ne štekam folka ki odgovarja na leto stara vprašanja :roll:

ups, sploh nisem opazil da je prvi post tako star :oops:

no kar se pa moje izkušnje tiče je pa aktualna Big Grin
no potem glih prav, imam eno vprašanje.
včeraj nam je mojster spravil v pogon ktliček, čudno mi je to da moram tipko držati da teče voda a je to normalno, meni se ne zdi, potemtakem sploh ni forav v dveh tipkah ki jih ima, saj moram držat tipko in ko jo spustim neha voda tečt, kako je pri vas???
Moja tipka je iz dveh delov ... manjša eko tipka je taka kot pri tebi, kjer voda teče toliko časa, kot držiš tipko, večja pa ob enem stisku popolnoma izprazni kotliček.
Več glav, več ve ...
no pri meni moram držati veliko ali pa tamalo da voda teče, rad bi da na obe samo pritisneš in čao. Upam da se da to nastavit. Zgleda da bo moral mojster to stvar še porihtat
Sam tolko mimo grede ... zakaj si pa kupoval tipko z dvema tipkicama, če od obeh pričakuješ isto funkcijo? Imajo tudi take samo z eno tipkico, pa še cenejše so ... res pa je, da z njimi ne moreš vode šparat.
Več glav, več ve ...
predstavljal sem si da stvar funkcionira tako: velika tipka sprazni kotliček ko jo pritisneš (in ne držiš da voda teče), tamala tipka sprazni tretjino kotlička ko jo pritisneš (in ne držiš ko voda teče), to bi bilo zame idealno oz. zato dve tipki
Ja pa saj tako stvar funkcionira, če je pravilno zmontirana ... sem šla prav probat in sem kotljiček spraznila, če sem 4x pritisnila na malo tipko ... itak voda ne neha tečt v trenutku ko malo tipko spustiš, ampak teče še kako sekundo.
Več glav, več ve ...
Mene pa zanimajo kode za geberit.

Našel sem ugodno varianto za Geberit Duofix UP320, koda pa je 111.300.00.5. Je ta v redu za suhomontažno vgradnjo, priporoča se namreč 111.311.... - kakšna je razlika - ali je to le kozmetična in mogoče ta namenjen za kake druge trge?
Da kar naprej uporabim to temo:
Pojavil se mi je problem, da mi tavelika tipka ne izprazne več celotnega kotlička (obnaša se kot tamala).
Prospekte sem seveda vse izgubil, kako je mojster to montiral sem pozabil...zato vprašanje: kaj bi lahko bilo narobe in kako odstranim tipke (ne da bi kaj zlomil), da bom prišel v notranjost in popravil. Kaj in kako naj popravim?
boris Napisal:Da kar naprej uporabim to temo:
Pojavil se mi je problem, da mi tavelika tipka ne izprazne več celotnega kotlička (obnaša se kot tamala).
Prospekte sem seveda vse izgubil, kako je mojster to montiral sem pozabil...zato vprašanje: kaj bi lahko bilo narobe in kako odstranim tipke (ne da bi kaj zlomil), da bom prišel v notranjost in popravil. Kaj in kako naj popravim?
http://www.youtube.com/watch?v=Lp6aeoHPkcY

Druga polovica filmčka.

Skok na forum:

Zadnje novice

Zemeljski plin – za topel dom in nizek račun
05.03.2021 ob 10:20:07
Zemeljski plin – za topel dom in nizek račun
Kako priti do najcenejšega ogrevanja stanovanja ali hiše? To je vprašanje, ki si ga pred začetkom vsake zime... Beri dalje »