Splošno > O cenah materiala in storitev
Arhitekt -notranja ureditev obstoječega objekta

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arhitekt -notranja ureditev obstoječega objekta
Vem, da bo moje vprašanje preveč pavšalno, vendar bi želela vsaj okvirno.....

Namreč zanima me, približna cena storitve arhitekta pri ureditvi (preureditvi) hiše. Kupili smo hišo, ki je potrebna obnove, in razmišljamo, da bi se obrnili za pomoč arhitektu, vendar ne "za vsako ceno"..... Ker nimamo niti malo pojma, kje se gibljejo cene storitev arhitektov, bi k navedeni odločitvi veliko pomagale vaše izkušnje .....

Pri nas bi bilo v prvi vrsti potrebno:

- izmera in posnetek obstoječega stanja
- načrti morebitnega rušenja določenih sten in dozidav
- načrti za razsvetljavo in instalacije,
- razporeditev opreme
- barvno svetovanje....

Glede na to, da razmišljamo tudi o zamenjavi vrat (vsaj nekaterih), predvsem pa oken (ponekod večjih), tudi svetovanje v tej smeri..........

Pri tem je prvenstveno "v igri" pritličje okrog 120 m2, vkolikor bi se tako odločili, pa še okvirna zasnova sedaj še neizdelane mansarde.

Hvala za vsako vašo izkušnjo !
Lep dan! Nia
Jaz sem kupil hišo v III.GF.

Cena za to kar ti rabiš je bila 1k€ in sem zadovoljen, saj sam nisem niti pod razno našel rešitve v enem letu.

Izrisali so mi tudi okolico-terasa, vhod, fasada...

Nekaj sem moral porušit, nekaj dozidat...

Aja, projekt je bil samo za pritličje ker mansarde ne mislim delat.
Glede na zahteve, po mojem mnenju bo poceni če boste dobili to storitev za 2000 €. Predvsem vam želim veliko sreče, da boste našli arhitekta, ki vas bo razumel!
Patriot, me prosim lahko izobraziš kolikšna je to cena "1k€ ".....

Imped, če te prav razumem je možno, da arhitekt "nima razumevanja" ? Vsekakor je on strokovnjak, nesprejemljivo pa bi bilo če ne bi upošteval (pretežno) naših želj. Ali imaš ti drugačne izkušnje ?

Hvala!
Lep dan! Nia
k = kilo = 1000 -> 1k€= 1000€ Smile
Nia Napisal:Patriot, me prosim lahko izobraziš kolikšna je to cena "1k€ ".....

Imped, če te prav razumem je možno, da arhitekt "nima razumevanja" ? Vsekakor je on strokovnjak, nesprejemljivo pa bi bilo če ne bi upošteval (pretežno) naših želj. Ali imaš ti drugačne izkušnje ?

Hvala!

NIA, verjemi mi imam jih in to zelo neprijetne. Lahko jih tudi delim z vami vsemi.
Odločili smo se, da bomo zidali hišo po naših željah. Pregledali smo od tipskih načrtov, ki so najbolj poceni, do tistih, ki so po naročilu. Na koncu smo se odločili za arhitekta, katerega arhitektura nam je bila najbolj všeč. Predračun za PGD, vključno s pridobivanji soglasij do gradbenega dovoljenja, vodovod in elektrika priključki le od hiše in po hiši, od javnih razvodov do hiše- ločeni projekti in posebej plačani. Torej predračun s strani arhitekta je bil 1,35 mio SIT + DDV. Na prvem razgovoru o načrtu smo se pogovarjali 2 uri. Njemu je bilo vse jasno kaj želiva, zapisal si ni nič, kar je bilo meni malo čudno. Ampak OK, pustimo se presenetiti. Ko je prinesel idejni osnutek me je vrglo na "ta zadnjo". Načrt je bil vse drugo, kot tisto, kar sva si midva želela. To sva mu tudi odločno povedala, ko je prišel čez en mesec z naslednjo idejo je malo popravil predhodno skico. Ker sva mu ob prvem osnutku že dala 1/3 plačila, to je 0,5 mio, sva se težko potegnila nazaj. Ko smo mu skušali dopovedati, da to ni tisto, kar si želimo nas je le-ta začel prepričevati, da "ne želimo tako živeti"!!!! HALO?!? Ker naju ni hotel poslušati, smo šli že malo na nož in je popustil. Potem je res naredil tako, kot sva želela ampak zahteval doplačilo v vrednosti 150.000 sit. Brez komentarjev smo plačali. Po mukah smo dobili gradbeno dovoljenje. Ko smo začeli pa zidati- ne vprašat. Napake, napake, napake.... Popis del katastrofa. Skratka rezime je bil v resnici tak. Tip nam je hotel za masten denar podtakniti načrt, ki ga je že za nekoga naredil v preteklosti, ker mu to ni uspelo ga je začel delati znova, ampak je bil zelo nedodelan oz. je za stvari, ki jih ni naredil kopiral iz drugih načrtov. Za nameček pa še to. Pripravljen je bil sodelovati na terenu, ko smo zidali, njegova urna postavka pa... ne boste verjeli celih 100€. Popravljal naj bi seveda lastne napake.
A imate kakšen predlog kako ga udariti po glavi?
imped Napisal:A imate kakšen predlog kako ga udariti po glavi?

Z macolo... in to veliko macolo... in to velikokrat Wink
LP, Goran
Dol padeš......mislim, da bi bila potrebna dobra "macola"....... Takšne bi bilo potrebno obelodanit in se jih široko izogibat..... Ti povem, da me je kar minilo.....
V bistvu imamo že sami mnogo zamisli in detajlov, razmišljali smo le, da bi se vse to strokovno preverilo oziroma opomnilo na kakšne pomembne stvari, ki smo jih mi spregledali.....

Bomo videli ...... :?

Hvala!
Lep dan! Nia
Da ne bo izpadlo, da so vsi taki. Jaz imam pač takšno izkušnjo. In tudi za notranje opremljanje se bomo odločili za arhitekta, ampak nekoga, ki bo res preverjen. Denar pa zagotovo dobi šele po zaključenem delu.
Kot bi opisala najinega arhitekta. Hišo nama je tako obrnil, da res dvomim če pozna strani neba. Edina stvar, ki se ji je moral ogniti na parceli je vodnak, pa gre sedaj temelj čez. Hiša je kopija nekega načrta, ki sva mu ga dala. Vse kar smo naknadno spreminjali sva morala malodane izsiliti. Ima pa veliko veselje risanja cvetličnih lončkov v prostore, tako da je naš zidar že čisto zmeden, ker so narisani kot stebri. Tolaži me le to, da je bil zelo ugoden.
Nia Napisal:Patriot, me prosim lahko izobraziš kolikšna je to cena "1k€ ".....

Hvala!

Je že tico razložil glede €.

K nama sta prišla žena in sin od arhitekta, sin je sicer še študent, izmerila prostore in ostalo, poslikala od znotraj in zunaj in vprašala kaj želiva.

Potem so zrisali na roke v merilu-vse od postavitve postelje do cvetličnih loncev. Posebej se nama je dopadla terasa s kaminom.

Ko sva se strinjala sva ddobila zrisano v merilu-z rdečo kaj je treba dozidat, z oranžno kar je treba porušit.

Plačala pa sva polovico ko sva se strinjala z idejnim načrtom, polovico pa potem.

Sva vprašala če kdo spizdi že z idejo pa sta rekla da se tudi naredi.
mi smo dali za podobno zadevo cca 1200 evrov (pritl. in nadstropje).
Nia Napisal:Dol padeš......mislim, da bi bila potrebna dobra "macola"....... Takšne bi bilo potrebno obelodanit in se jih široko izogibat..... Ti povem, da me je kar minilo.....
V bistvu imamo že sami mnogo zamisli in detajlov, razmišljali smo le, da bi se vse to strokovno preverilo oziroma opomnilo na kakšne pomembne stvari, ki smo jih mi spregledali.....

Bomo videli ...... :?

Hvala!

mislim, da je škoda, da te zaradi takšnih zgodb mine. vseeno ti da lahko arhitekt veliko idej, na katere sami ne bi pomislili in vse skupaj spravi v skladno celoto. veliko bolje, da začnete že zdaj, kot pa potem kličete koga da "malo popestri" in rešuje situacijo, ko je že prepozno...
Špela,

saj ni dobesedno....vendar dejstvo je, da bo obnova kar velik finančni zalogaj, zato glede na družinski proračun (ki ima vsekakor dno), ni zanemarljivo, kakšen račun lahko pričakuješ, in je zato pomembno, da veš približni znesek, preden naročiš to storitev...

Ne vem, mogoče se motim, ampak imam občutek, da se cene storitev arhitektov zelo razlikujejo ? Zakaj tako ? Ali lahko stranki vsaj okvirno napoveste ceno storitve na podlagi povpraševanja ? Ali bi lahko odgovorili tudi na moj primer?

Hvala!
Lep dan! Nia
Cene arhitektov se razlikujejo, ker ne obstaja primerno oblikovan cenik, ki bi se ga potem vsi držali. PGD je bolj definirano delo, ker je približno jasno, kaj arhitekta čaka, zato se cene lažje oblikuje. Pri tovrstnih projektih pa si vsak oblikuje cene glede na povpraševanje in približno oceno dela, katerega količina pa je v veliki meri odvisna tudi od zahtevnosti naročnika - ki pa ga ob začetku dela še ne poznamo dovolj, da bi ocenili njegovo "težavnost". S tem ne mislim, da je kdo zares težaven, ampak z nekaterimi je pač več dela kot z drugimi, nekateri imajo boljšo prostorsko predstavo, jasno oblikovane želje, drugi še sami ne vejo kaj bi in se po n-ti varianti povrnemo na prvo...
Pri večjih projektih je to še huje.

Skok na forum:

Zadnje novice

V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
23.01.2018 ob 11:35:41
Vsestranska delovna oblačila za urejen in profesionalen izgled zaposlenih
Podjetja s(m)o ljudje, zato je zelo pomembno, da se na delovnem mestu počutimo dobro, saj današnji sodoben in hiter tempo življenja narekuje, da... Beri dalje »
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
04.12.2017 ob 10:53:36
V Lokrovcu pri Celju na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Urbano-D 149
V podjetju Lumar v soboto 9. decembra, med 10.00 in 15.00 uro, v Lokrovcu pri Celju pripravljajo dan odprtih vrat na spremenjeni hiši Lumar Urbano-D... Beri dalje »