Opremljanje doma > Kopalniška oprema
Plesen na stropu

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Plesen na stropu
Pozdravljeni!Ne vem ce mi bo kdo znal pomagat sambom vseen vprasal kako naj se resim te nadloge?Namrec v kopalnici se mi dela plesenj na stropu v neposredni blizini okna .Zakaj se mi to nabira tam in kaj naredit da to ne raste vec vec v sirino?.Hvala za odgovore in Lp. :?:
buhi1 Napisal:Pozdravljeni!Ne vem ce mi bo kdo znal pomagat sambom vseen vprasal kako naj se resim te nadloge?Namrec v kopalnici se mi dela plesenj na stropu v neposredni blizini okna .Zakaj se mi to nabira tam in kaj naredit da to ne raste vec vec v sirino?.Hvala za odgovore in Lp. :?:

Ali imaš že fasado?Nad oknom imaš kakšno preklado ali pa balkon,kar je idealno za plesen,ker se naredi toplotni most.Barvo na stropu odstrani ter ponovno prebeli z barvo ,ki ji dodaš fungicid(nekaj časa bo delovalo).Še vedno pa ne pozabi na zračenje kopalnice,kar je bistvo.

lp Mare
Can we fix it?________Yes we can!
Fasado ze imam.Kopalnica je pa tik pod mansardo ,oziroma zadnji stuk pred mansardo.Kaksen fungicid je to?Kaj to je ze vmesano v barvi,al moram to jaz potem vmesat?Pa isto se mi je zacelo pojavljat v spalnici.tocno nad oknom in levo v kotu na stropu nad njim.Zanimivo pa je to da ko sem imel prej lesena okna in niso dihtala tolko se mi to ni pojavljalo,zdaj ko sem pa dal PVC pa se mi je pojavla ta nadloga.Pa obstaja kak fungicid brezbarven da grem samo cez?Hvala in Lp
buhi1 Napisal:Fasado ze imam.Kopalnica je pa tik pod mansardo ,oziroma zadnji stuk pred mansardo.Kaksen fungicid je to?Kaj to je ze vmesano v barvi,al moram to jaz potem vmesat?Pa isto se mi je zacelo pojavljat v spalnici.tocno nad oknom in levo v kotu na stropu nad njim.Zanimivo pa je to da ko sem imel prej lesena okna in niso dihtala tolko se mi to ni pojavljalo,zdaj ko sem pa dal PVC pa se mi je pojavla ta nadloga.Pa obstaja kak fungicid brezbarven da grem samo cez?Hvala in Lp

Ali imaš nad okni roletne omarice,ki niso dobro izolirane.

Eden fungicid je jubov..... http://www.jub.si/si/si-index.htm
Ko smo imeli mi probleme s tem smo uporabili nekakšen fungicid v razpršilu,ki si ga nanesel na površino in po nekaj minutah obriše.....kratkotrajno je delovalo.....ne spomnim se proizvajalca,mislim pa da je bil narejen na osnovi klora....

lp Mare
Can we fix it?________Yes we can!
neizolirane preklade in špalete...poglej si temo od temeljev do strehe - špalete kot toplotni most in pa balkon kot toplotni most...v tej dveh temah je bilo veliko rečenega o tej tvoji nadlogi
za nekaj mesečno odstranitev te plesni ti pa svetujem najcenejšo rešitev to je varekina...varekino nalij v eno embalažo z razpršilko (tekočine za pranje oken so v takih-vem ker jih morem doma pucat Big Grin Big Grin ) in potem našpricaj po plesni...plesen bo najprej postala rjava potem bo pa počasi izginila cca 1-2 uri...res je da moraš bit izjemno pazljiv da ne dobiš varekine v oči pa po kloru valda tud zlo smrdi zato moraš zračit zraven...če v prvo ne bo takoj vse izginilo postopek nato še enkrat ponovi...pa ne tolk našpricat da bo vse po steni teklo Big Grin ...plesen bo zagotovo izginila za kakšen mesec, dva, tri,.... dobra lastnost tega pa je tudi da ko se ta varekina posuši ti ne poškoduje ne stene...še belit ni potrebno...stena je popolnoma lepa in brez plesni...to sem jaz že naredu zato ti garantiram uspeh.. :!: ŠE ENKRAT TE OPOZARJAM PAZI DA TI VAREKINE NE PRIDE V OČI....LAHKO OSLEPIŠ :!:
LGP, Centri
Imel sem isti problem.... Začel pa sem v tem vrstem redu
1. S špohtelnom sem postrgal plesen (kolikor je šlo, je šlo)
2. Namazal področje z Algicidom (proizvaja Jub) s čopičem - toliko, da se je začelo peniti
3. Izravnal z izravnalno maso...
4. Prebelil z Jupol Citro

Od takrat se mi plesen ne pojavlja več....
mater blaže pravi mojster si ratu...dej povej no kdaj prideš u domač konc da kako rečemo?
LGP, Centri
javim, ko pridem....

Skok na forum:

Zadnje novice

V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Samsung predstavil ClimateHub, svojo prvo integrirano rešitev za ogrevanje in toplo vodo
06.11.2019 ob 16:24:24
Samsung predstavil ClimateHub, svojo prvo integrirano rešitev za  ogrevanje in toplo vodo
ClimateHub je nova rešitev družbe Samsung za ogrevanje prostorov in sanitarne vode. Z enostavno namestitvijo, enostavnim zagonom,... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
09.10.2019 ob 11:03:14
Lumar - na ogled hiši dveh generacij
V podjetju Lumar v soboto 12. oktobra med 10.00 in 16.00 uro pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bodo predstavili hiši, ki sta... Beri dalje »