Gradnja in obnova > Klasična gradnja
Mokra stena?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mokra stena?
Sobo imam oblečeno s kauf ploščami, tako strop kot tudi stene.
Plošče so lepljene direktno na klasične zidake porotherm, z lepilom in s purpenom. Torej knauf plošče namesto ometa. Zunaj še nimam fasade.

Pod to sobo je klet delno vkopana v zemljo, plata je klasična 25 cm betona. S spodnje strani v kleti, pa sem strop oblekel še v 15 cm steklene volne in v 2 cm deske. V kleti imam radiator in je enaka temperatura kot v hiši.

No, danes sem samo v enem kotu te sobe opazil tole in meni izgleda kot da je ravno tam lepilo za knauf plošče. Ali pa se nabira vlaga? Na otip se mi zdi vlažno, mi je pa čudno da nikjer drugje v hiši ni tega.
Hišo sicer grejem na 17-21 °C, živim pa še ne tam.
Zanimivo, za to steno je zunanji zrak (ni zemlje), ne vem če ima klet kaj veze.

Kaj storiti?
Mogoče fasado narediti čimprej?

[Slika: 1669286492320.jpg]
Verjetno je skozi zidake prišel z vetrom nošen dež. Ja, čimprej fasado.
Pa notranje prostore je treba ogrevat, da ne bo zmrzal povečala škode.
Verjetno kondenzira, ker znotraj ogrevaš, površine po obodu pa so mrzle (ni izolirano). Morda kondenzira ravno na flikah lepila. Ne vem, kakšna so pravila pri lepljenju knauf plošč na zunanje stene, ampak predvidevam, da podobno kot izolacija na zunanje stene - neprekinjeno po obodu plošč in pike v notranjosti, da zmanjšaš kroženje zraka, ki je ujet med steno in knaufom. Bo pa to težava samo dokler ni izdelana fasada.
Ma nic ti ne kondenzira… Kot je rekel Fantoci. Z dezjem in vetrom je skozi zid prisla voda in to je posledica. Zidaki so se napili in je slo skozi. Isti problem sem imel jaz eno zimo, dokler sem bil brez fasade.
Če je voda od zunaj, potem se to vidi na zunanji strani stene. Zelo preprosto.
Sigurno lahko kondenzira. Meni kondenzira po celotnem obodu, ko sem pričel ogrevat in še ni fasade.
Če bi kondenziralo, bi bilo to skoncentirano na vogale, kote, bolj enakomerno. Tole pa je kar naključno sredi stene, tudi jaz grem skoraj stavit, da dež zamaka v porotherm in po najlažji poti steče skozi luknje ter se pokaže ravno na teh flekih.

Ni mi pa jasno, kako je spodaj klet, če tole zgleda kot mansarda. Streha je ok, al ti tam tudi lahko kaj spušča?
Sedaj ko sem dvignil temperaturo na 21°C, nimam več flekov.
Tudi od zunaj ni videti na zidakih da bi bili mokri, je pa res da so zraven (cca. 1 m stran) ciprese, in mogoče res preveč vlage nase vežejo zidaki. Skratka, danes ni bilo teh flekov.

Je pa zanimivo, na drugi steni so videti oz zunaj zelo mokri zidaki, ampak notri na tisti steni ni videti nič.

Streha je nova, mojstrsko narejena. Tako da to pomoje lahko kar spustimo.
Dežja ni bilo že vsaj 5 dni, dosti da se fleki posušijo. Seveda povišana temperatura pomaga tako pri sušenju kondenza kot mokrote od zamakanja.

Skok na forum:

Zadnje novice

Svežina še nikoli ni bila tako dostopna kot prav v letošnjem prazničnem času
02.12.2022 ob 14:40:45
Svežina še nikoli ni bila tako dostopna kot prav v letošnjem prazničnem času
Decembra je v zraku prav posebna energija. To je mesec, ko na plan pridejo najbolj skrite želje. In tukaj so tudi dobri možje, ki nam... Beri dalje »