Gradnja in obnova > Energijski viri
Nakup radiatorjev

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nakup radiatorjev
Živjo!

Vem, da je ta tema že bila, ampak me predvsem zanimajo kvalitetni aktualni prodajalci radiatorjev.

Prosila bi za kakršnkoli nasvet v zvezi z nakupom radiatorja. Razumem, da je treba izračunati moč ogrevanja in pogledati kje so priključki in razumem da je velikost važna, to pa je vse kar mi je jasno. Ne bi želela dajati keša za mojstra, za montažo bo že kolega priskrbel, a mi nakup predstavlja cel doktorat. Ene trgovine pravijo, da so v bauhasu crap radiatorju, drugi da je vse isto. Gledam razlike med alumijem in pločevino pa spet ni jasno kaj je zares boljše.

Zaradi mene so lahko totalno grdi, samo da najbolje ogrejejo prostor in so energetsko učinkoviti. Ne vem pa kako bi se lotila nakupa.

S tem pa je tudi povezano začetno vprašanje - pri komu najboljše da to nabavim?

Aha pa radiatorji za v blok.

Hvala za odgovore  Rolleyes

Imava pa trenutno litoželezne radiatorje, za katere ne veva kako dobro delajo - ampak ker menjava tla naju vsi strašijo, da bodo začeli puščati in uničili nova tla ..

Tako da je tudi to pod vprašanjem - ali za vsak primer zamenjati radiatorje, ali tvegati "poplavo" zelo starih radiatorjev

Imava pa trenutno litoželezne radiatorje, za katere ne veva kako dobro delajo - ampak ker menjava tla naju vsi strašijo, da bodo začeli puščati in uničili nova tla ..

Tako da je tudi to pod vprašanjem - ali za vsak primer zamenjati radiatorje, ali tvegati "poplavo" zelo starih radiatorjev

Ne menjaj konja ki vleče.
Če kolega zna menjat, bo pa ja tudi osnove o radiatorjih vedel???
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Aklimat
Puščati lahko začnejo tudi cevi, ne samo radiatorji, tako da ni vse tako enostavno. Najprej je pametno določiti kakšen tip radiatorja imate sedaj. Verjetno tip 21. Dobro je vzeti vsaj tip 22, 33 je že preveč. Sestavljeni so iz panelnih plošč in število teh plošč pove prva številka v označbi tipa, druga številka pa označuje število dodatnih konvektorskih pločevin za boljše odvajanje toplote.

Jaz sem vzel Korado tip 22 in pa ravna sprednja stranica, predhodnik je svetoval radiatorje kateri so aluminjasti, s tem imajo tudi daljšo življensko dobo in boljšo toplotno prevodnost.
kar se novih radiatorjev tiče, vse kar lahko povem je, da ko sem nazadnje kupoval električnega, so me vsi pobarali, da izpiod 100 eur naj ne kupujem. Namen je bil kaj prišparat, pa so vsi rekli, da dokler delajo stari, in grejejo naj jih le ščistim in pustim. Prišparali smo pa z inštrukcijami možakarja, kako uporabljati naše ventile, in nato nismo niti kupovali novih. Sej ve, da ta moj odgovor ni ravno odgovor na tvoje vpr. a če ti pride kaka info prav, bom vesel. 

Upam da fanj zrihtaš
France, te prav nič ne razumem. Kupil si električni radiator, nasvete daješ za vodnega. Zanima me tudi, kako uporabljati ventile, da se prišpara. Še na forum napiši.

Skok na forum:

Zadnje novice