Gradnja in obnova > Tlaki, izolacija in ostrešja
Izolacija zunanje stene z notranje strani-frčada

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Izolacija zunanje stene z notranje strani-frčada
Pozdravljeni mojstri, spet jaz in moja dilema...

Gre za mansardno stanovanje, ki je v fazi gradnje..smo pri knaufu..
Zaradi potrebe višine smo naredili frčade. Frčade so na leseni konstrukciji z zunanje strani zaprte z OSB ploščami in to je vse, kar je zdaj za videti. Na te stene, ki so delno kolenčni zid in naprej les konstrukcije frčade in kot sem prej omenil z zunanje strani  OSB plošča bi nekako rad dobro rešil, da kasneje ne bi bilo težav.
Razmišljal sem o knaufu. Bega me izolacija med osb ter knaufom (vmse je 16cm)). Izolirati sploh kaj ali samo 2x,3x knauf plošče, izolirati samo 2/3 ali 1/3 medprostora -izolacijo NE bi stiskal k zunanji strani- osb ploščami se  pravi bi pustil nekaj zraka med izolacijo in osb ploščo? Seveda parna zapora pride.
Mogoče izolirati in v OSB plošče navrtati nekaj luknjic za dihanje? Fasada pride čez prb 4-5 let zaenkrat razmišljamo o kalsiki- EPS...

Hvala za vaš odgovr in predloge
Izoliraj.
Izolizaj 16 cm.
Z notranje strani; mavčna plošča, parna zapora, izolacija, obstoječe OSB plošče, zunaj daš "fasado" po lastnih željah.
Če boš z zunanje zaščitil OSB s paro neprepustno oblogo, pusti med izolacijo in OSB prezračevalni kanal.

Skok na forum:

Zadnje novice

Ujemite priložnost za dober kredit
09.06.2022 ob 13:14:06
Ujemite priložnost za dober kredit
Izjemna priložnost za stranke vseh bank Ujemite ugodne obrestne mere in pridobite najboljšo ponudbo NLB Stanovanjskega... Beri dalje »
Etex z zaključkom prevzema podjetja URSA - podjetja za proizvodnjo izolacijskih materialov, nadaljuje s preusmeritvijo svojega portfelja v smeri lahkih in trajnostnih gradbenih rešitev
03.06.2022 ob 08:23:40
Etex z zaključkom prevzema podjetja URSA -  podjetja za proizvodnjo izolacijskih materialov, nadaljuje s preusmeritvijo svojega portfelja v smeri lahkih in trajnostnih gradbenih rešitev
1. junij 2022 predstavlja pomemben mejnik za skupino Etex, saj mu pri strategiji rasti poslovanja zagotavlja peto vrsto tehnologije. S... Beri dalje »