Gradnja in obnova > Tlaki, izolacija in ostrešja
Kako lepimo stiropor na strop?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kako lepimo stiropor na strop?
Pozdravljeni,

V stanovanju smo se lotili zasteklitve balkona in posledično termo izolacije le tega z notranje strani.
Na stene sem polepil XPS plošče s PU peno (oz. Tekapur Insulation Adhesive) brez problema.

Sedaj je na vrsti strop pa se sprašujem kako naj se lotim tega? Namreč ta PU pena ni glih "sekundno lepilo" dejansko se strdi po 15 minutah. Torej kako naj podprem oz. držim te plošče, da ne padejo dol? Ima kdo kak trik oz. preverjeno metodo?

Drugo vprašanje je pa mrežica, ki pride čez izolacijo. Kako naj jo položim čez xps, da ne bo padla dol dokler fasadno lepilo ne bo suho?

Hvala za odgovore.
Sem lepil 5 cm EPS na OSB in tudi na pleskan strop (prej moraš skrtačiti sloj, ki se hoče odluščiti).
V tvojem primeru bi bilo fajn EPS še sidrat v betonsko ploščo.
Npr. to:
https://www.lorencic.si/fasadna-sidra_101667_3.htm

Ko boš zalepil ploščo z montažno PU peno, jo čez minuto ali dve še enkrat stisni na strop.
Za lepljenje fasadne mrežice pa najprej premažeš z lepilom, vrisneš mrežo in še ena plast lepila. Malo nerodno delo, ker je nad glavo, ampak gre.
A je potrebno strop predhodno premazati z akrilno emulzijo? Trenutno je gladek očiščen beton.
Obstaja namenska PU pena, ki zelo hitro prime, npr. DISTYK TURBO SPEED (prime v 60s). Malenkost dražja kot klasične PU lepilne pene, vendar se splača v takšnih primerih.
cupax ,
že tudi predlagano in izvedeno: uporabiš cementno lepilo ( lahko za keramiko), ker ti ga že sam vakum gor drži --> EPS.
Lep pozdrav
Jaz sem na strop lepil s kombinacijo lepila za stiropor (cementna osnova) in purpene.
Cementno lepilo..kot ze receno..ustvari vakum ki prime plosco (ze lepilom naredis 'okvir' po celem obodu plosce in se eno crto po sredini) a da bo na dolgi rok 'za prmej' sem uporabil se purpeno (vmesbi prostor brez lepila sem potegnil par crt).

Skok na forum:

Zadnje novice

Etex z zaključkom prevzema podjetja URSA - podjetja za proizvodnjo izolacijskih materialov, nadaljuje s preusmeritvijo svojega portfelja v smeri lahkih in trajnostnih gradbenih rešitev
03.06.2022 ob 08:23:40
Etex z zaključkom prevzema podjetja URSA -  podjetja za proizvodnjo izolacijskih materialov, nadaljuje s preusmeritvijo svojega portfelja v smeri lahkih in trajnostnih gradbenih rešitev
1. junij 2022 predstavlja pomemben mejnik za skupino Etex, saj mu pri strategiji rasti poslovanja zagotavlja peto vrsto tehnologije. S... Beri dalje »