Gradnja in obnova > Tlaki, izolacija in ostrešja
Tervol na opecni zid

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tervol na opecni zid
Pozdravljeni.
Na zalogi imam se precej plosc zapakiranega tervola (ne spoznam se najbolje, gre za 7cm plosce, ki niso popolnoma trde), bi jih rad porabil za izolacijo stopnisca (dveh sten in stropa ki "strlijo" na neogrevano podstresje) in so neizolirani in posledicno se mi tam pojavlja plesen pa tudi toplotne izgube so ogromne. Rabim zacasno resitev.
Idejo imam da plosce s strani nalozim, da bo debelina cca 20cm in jih fiksiram-pritisnem k steni z ozkimi deskami. 
Kje in kaksno bi moral dati folijo? Predvidevam da vsaj nad izolacijo?

Hvala za nasvete
Parno zaporo moraš delati na topli strani, torej izolacijo na hladni strani ne zapiraš.
Jaz imam podobno zadevo, samo da imam viška grafitni stiropor 14 cm...Je lahko kaj narobe, če z njim izoliram te stene na hladni strani, ki štrlijo proti neogrevanemu ostrešju? Kolikor sem bral, je stiropor tudi paroprousten, tako da načeloma ne bi smelo biti hudega? ali pač? Na toplih straneh stene bo na eni strani otroška soba, na drugi kopalnica.

lp
Citat:Na zalogi imam se precej plosc zapakiranega tervola (ne spoznam se najbolje, gre za 7cm plosce, ki niso popolnoma trde), bi jih rad porabil za izolacijo stopnisca (dveh sten in stropa ki "strlijo" na neogrevano podstresje) in so neizolirani in posledicno se mi tam pojavlja plesen pa tudi toplotne izgube so ogromne. Rabim zacasno resitev.
Idejo imam da plosce s strani nalozim, da bo debelina cca 20cm in jih fiksiram-pritisnem k steni z ozkimi deskami. 
Kje in kaksno bi moral dati folijo? Predvidevam da vsaj nad izolacijo?

Tervol namestiš na hladni strani, na podstrešju. Nobene folije ne rabiš nikjer. Kvečjemu na zunanji strani čez navesiš vrteks ali pokrivalo za jagode, da preprečiš prašenje izolacije po podstrešju.

@Combe, za grafit velja enako, le da ga zunaj ni treba pokrivati, saj se ne praši.
Hvala!

Skok na forum:

Zadnje novice