Splošno > Sam svoj mojster
Pokvarjen radiatorski ventil

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pokvarjen radiatorski ventil
Živjo.

Preselili smo se in v novem stanovanju je cel kup radiatorjev, ki delujejo normalno. Pri večini so prejšnji lastniki zamenjali ventile, tako da so zdaj novi termostatski. Na dveh radiatorjih pa so ventili stari 30 let in en radiator dela stalno na ful, drugi pa sploh ne - ne glede na to, kako obračam ventil (zrak v radiatorjih je izpuščen). Če ventil zaprem do konca, se celo začne vrteti vse skupaj (kar celotni ventil, ne samo beli plastični nastavek).

Kaj svetujete, lahko sam zamenjam oba ventila, čeprav je kurilna sezona ali je bolje, da pride mojster to pogledat?

Priložene datoteke Predogledne slike

Odvij termostatsko glavo in poglej, če se premika os ventila. Če je ventil dalj časa zaprt, rada zapika.
Poglej tudi spodnja radiatorska ventila, morda je pri radiatorju, ki ne greje, spodnji ventil zaprt. 

Če imaš v stanovanju svojo centralno napeljavo, boš z nekaj znanja sam zamenjal ventil. 
V slučaju, da ima stavba skupno kurilnico za vsa stanovanja, bo menjava ventila težja, - verjetno izpustitev vode iz sistem ne pride v poštev, torej bo skoraj edina možnost, da poiščeš mojstra, ki bo cevi v bližini ventila lokalno zamrznil in brez težav menjal ventil...
Na sliki se ne vidi vsega, ampak diši po enocevnem sistemu, ki ga je včasih prodajal Titan.
Meni se je enkrat polomila termostatska glava in takrat je grelo na polno.
Odvij termostatsko glavo in če greje na polno je potrebno samo zamenjati glavo.
Poglej pa tudi spodnji ventil ( na tistem, ki ne greje). Z njim se nastavlja bypass pretok. Nekaj vode gre v radiator, nekaj pa direktno mimo.
Enocevni sistem je.
Živjo.

Dodajam še dve sliki. Dobil sem info, da se ogrevanje za naše stanovanje lahko zapre na skupnem hodniku, kar je ok.

Termostatske glave ne morem enostavno odviti. Moje znanje in izkušnje s tem so res nikakve, pa tudi pravega orodja nimam.  Confused 

Dejansko je bil moj plan nabaviti kak pametni termostatski ventil in regulirati toploto na daljavo, ampak vidim, da je treba rešiti še kaj drugega prej.

Priložene datoteke Predogledne slike

"Dobil sem info, da se ogrevanje za naše stanovanje lahko zapre na skupnem hodniku, kar je ok."

To je vse OK, samo prepričaj se pri upravniku, ali lahko to počneš med ogrevalno sezono, ker bo potrebno še odzračevati.

Glede ventila; verjetno bo ustrezal nov kotni ventil za bakrene cevi in termostatska glava, bo najbolj zanesljivo. Samo prej pomeri premer cevi.
Tole je baker 18.

Skok na forum:

Zadnje novice

S hranilnikom do nižjih stroškov v podjetjih
24.11.2021 ob 07:30:41
S hranilnikom do nižjih stroškov v podjetjih
V Oslu, svetovni prestolnici e-mobilnosti, je že vsak tretji avtomobil električni in e-avtobusi izrivajo tiste, ki imajo motorje z... Beri dalje »
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
02.06.2021 ob 13:07:02
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
V življenju so stvari pogosto nepredvidljive. Velikokrat nas presenetijo dogodki, ki so vezani na večjo, neobičajno porabo finančnih... Beri dalje »