Gradnja in obnova > Energijski viri
Talno gretje in plinska peč

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Talno gretje in plinska peč
Za talno ogrevanje in ogrevanje sanitarne vode smo izbrali plinsko peč Viessman 111. Po zagonu peči smo ugotovili, da zgornjega nadstropja ne greje. Strokovnjaki so predvidevali, da je še zrak v sistemu talnega ogrevanja in ga prezračili. Sedaj po nekaj dneh pa je stvar ista. V zgornjem nadstropju so tla še vedno mrzla. Mogoče kdo ve kje je težava?
Če je na novo narejeno, je še vedno velika verjetnost, da je zrak noter.
Živjo,

poskusite zapreti vse veje talnega gretja, potem pa polno odprite samo eno vejo, pa šibajte obtočno črpalko na polno in odzračite, zaprete in ponovite postopek za vse ostale veje.
Ce si strokovnjake placal, storitev reklamiraj. Lahko tudi omenis pri kateri firmi delajo ti strokovnjaki. 
Za nek pameten odgovor pa bistveno premalo podatkov.  
Vprasanja
Nadstropje je svoja veja ogrevanja?
Crpalka deluje? 
Topla voda pride do crpalke? 
Naprej do razdelilca  za talno?
Kakšno temperatura vode naj bi bila.
Sonce naj sveti vsak dan!
Veliko zraka je še raztopljenega v vodi.... Poskusite še nekajkrat odzračit, potem pa bo...
Proizvajalec peči tu nima veze, 100% sem, da monter strojnih instalacij sistema ni odzračil kot se spodobi, kar tudi osebno ugotovim na 99% zagonov. Kot so predhodniki napisali, vsak razdelilec vejo po vejo posebej odzračit, pa to ni 15min dela!
Jaz sem talno gretje odzračeval dva cela popoldneva. Vsake 10 minut sem v zgornjem nadstropju zaprl ventil in odzračil sistem. Neverjetno koliko zraka je bilo v sistemu. Pritisk je padel na 0,5 bara iz 1,5 bara - so res slabo polnili sistem mojstri.
Talno gretje je treba pretočit. Vsako vejo posebej, šlauf gor, enga pa v odtok. Pa točit vodo dokler zrak izhaja.
Ja, zrak je še v sistemu in zato ne greje zgornjega nadstropja. Hvala za pomoč in napotke.
Znajo Viessmana zmontirat, pobrat rabate, da bi ti pa zrihtal, kot treba pa bohnedej.

Skok na forum:

Zadnje novice

NLB Stanovanjski kredit | Podarimo 100x 3 mesečne obroke
17.09.2021 ob 12:00:26
NLB Stanovanjski kredit | Podarimo 100x 3 mesečne obroke
Tvoja priložnost veselju dati nov naslov Pridite v NLB na posvet k strokovnjaku za kredite ali nas pokličite prek video... Beri dalje »
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
02.06.2021 ob 13:07:02
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
V življenju so stvari pogosto nepredvidljive. Velikokrat nas presenetijo dogodki, ki so vezani na večjo, neobičajno porabo finančnih... Beri dalje »