Gradnja in obnova > Tlaki, izolacija in ostrešja
napušč - škatle

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
napušč - škatle
Za napušč pri hiši bomo imeli škatle obdelane z zaključnim slojem fasade.
S katerim materialom ste naredili te škatle?
Zelene gips plate mi vsi odsvetujejo.
Zato iščem nekaj drugega cenovno ugodnega in tudi nekoga, ki mi lahko to naredi.
Kaj priporočate?
Živjo !

Meni so jih naredili na knauf podkonstrukcijo iz styrodurja (3 cm) in zadeva kar dobro izgleda. Čez so vlekli enako kot za fasado. Profili podkonstrukcije so bili postavljeni na 30 cm. Cena je bila 42 Eur za m2 - in teh metrov se kar nabere :lol:

Knauf se baje navleče vlage in zato ni dober, styrodur teh težav nima, čeprav sem že tudi slišal za argumente proti - delajo pa tega po objektih kar dosti kolikor vidim naokoli. Meni po dveh mesecih in pol zaenkrat še vse drži.

Lp A
Saj ni težko, sam d'nar je treba imet
mogoče še kdo?
Skoraj ne verjamem, da ni nihče tega delal, ima skoraj že vsaka nova hiša "škatlaste" napušče.

Kako ste delali škatle napušča, slišal sem tudi nekaj o betontip ploščah?
Res je že kdo naredil napušč, če boš vpisal besedo 'napušč' v iskalnik na prvi strani, boš tudi našel debate o tem.

Isto velja za vse ostalo.
Lp, furbo
Hvala Furbo,

res sem včasih pre len (beri ni časa) za iskanje na tvojo "brco", mi je le uspelo najti, pravi dve temi.

Se pravi Wedi plošče, betonyp ali pa styrodur se najbolj uporabljajo.
Zdaj grem pa na lov za cenami, da vidim kaj bomo dejansko uporabili.

lp,
Jure
Jaz sem ga delal iz betonyp plošč...bo treba v spletnik dat...po dopustu.

lp Mare
Can we fix it?________Yes we can!
Men se zdi, da se reče Farmacel plošče - so zelo kompaktne in težke. Sem pri sorodniku to montiral in smo se kar namatrali, je pa sedaj lepo in trdno vse skupaj - si se pri montaži kamot lahko na rob pritrjene plošče obesil, tako so močne.
Ali je mogoče kdo te škatle naredil lesene in potem barval v barvo fasade?
Kako bi se kaj obnesle lesene škatle iz opaža?
BogyX Napisal:Men se zdi, da se reče Farmacel plošče - so zelo kompaktne in težke. Sem pri sorodniku to montiral in smo se kar namatrali, je pa sedaj lepo in trdno vse skupaj - si se pri montaži kamot lahko na rob pritrjene plošče obesil, tako so močne.

Tele fermacel plošče so pogojno uporabne. Če niso dobro zaščitene proti vlagi bo kmalu pofl na bajti.
SPRETNE ROKE SO ZAKON!
33, kako to misliš? Meni so pa vsi izvajalci rekli, da delajo s Farmacelom ali Vidivalom? Ker bomo to delali čez slab mesec, me malo skrbi. Prosim, mi lahko bolj razložiš?

Nekateri tudi hvalijo styrodur, drugi pa ne, kajti baje je problem pritrdit ga. Ali obstajajo kakšni posebni vijaki in matice?
mici Napisal:33, kako to misliš? Meni so pa vsi izvajalci rekli, da delajo s Farmacelom ali Vidivalom? Ker bomo to delali čez slab mesec, me malo skrbi. Prosim, mi lahko bolj razložiš?

Nekateri tudi hvalijo styrodur, drugi pa ne, kajti baje je problem pritrdit ga. Ali obstajajo kakšni posebni vijaki in matice?

O tem je že kar nekaj učne snovi na tem forumu, sem pa tudi sam predvčerajšnim o tem pobaral prodajalca v kalcerju, ker so tudi pri meni delali z njim. Kot je že nekdo napisal, ga oni ne priporočajo, ga pa še vedno na veliko prodajajo ravno za ta namen. To so še vedno mavčne plošče, ki nase vežejo vlago. Zato je potrebno, če se jih uporablja, potrebno poskrbeti, da do njih ne pride voda. Voda lahko pride z neba, kondenz po sekundarni kritini... Na njih naj bi dal stiropor, dvakrat lim in armirno mrežico, ter akrilni zaključni sloj ali barvo, ter poskrbeti za primeren odkapni rob pri sekundarni kritini. Konstrukcija naj bi bila narejena bolj na gosto (40cm) in tudi šraufi, da se prepreči zvijanje plošč.

Jaz sem samo armiral, čez pa bom potegnil z eno vodoodbojno barvo za fasado. Če ne bo tako kot treba bom pa enmu ušesa navil. :roll: Smile
SPRETNE ROKE SO ZAKON!
Kaj pa pravite na lesene škatle - opaž?
Potem pa barvan v barvo fasade.

Namreč nekako sem izračunal da prišparam cca. 4500 € za 100m2,
če naredimo kar škatle iz lesenega opaža in ne famacel ali betonyp plošč.
Ker je hiša pritlična atrijska nekako ne paše navaden "foršprung"
ampak lepše pridejo škatle ampak ne vem kako bo izgledal opaž.

Tisti ki ste naredili lesene, povejte kakšne so vaše izkušenje.
Pa še nekaj.
Pravkar sem našel PVC napušče. Izgleda lepo.
PVC testiran na UV, vreme ...

Ali je kdo to že videl ali uporabil?
Kako se obnese?
pvc napusci

cena kontakt mene tud zanima lahko na zs
auditor Napisal:Živjo !

Meni so jih naredili na knauf podkonstrukcijo iz styrodurja (3 cm) in zadeva kar dobro izgleda. Čez so vlekli enako kot za fasado. Profili podkonstrukcije so bili postavljeni na 30 cm. Cena je bila 42 Eur za m2 - in teh metrov se kar nabere :lol:

Knauf se baje navleče vlage in zato ni dober, styrodur teh težav nima, čeprav sem že tudi slišal za argumente proti - delajo pa tega po objektih kar dosti kolikor vidim naokoli. Meni po dveh mesecih in pol zaenkrat še vse drži.

Lp A

Kaj pa je slabost stirodura pri izdelavi napušča?

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
18.09.2019 ob 09:37:06
Kaminski kotel TOBY H - ogrevajte se drugače
Poletja je nedvomno konec, jesenski hlad je že tu in zimski mraz se tudi nezadržno bliža. Za priprave na kurilno sezono ni več prav veliko časa,... Beri dalje »
Enostavni nasveti za selitev
01.07.2019 ob 16:40:47
Enostavni nasveti za selitev
To bo mačji kašelj v primerjavi z iskanjem in nakupom stanovanja, sem si mislila o selitvi. Že tako nimamo veliko stvari, pa še... Beri dalje »
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
03.01.2019 ob 17:17:26
Do nižjih cen gradbenega materiala kar preko spleta
Zaradi napihnjenih cen na nepremičninskem in gradbenem trgu že nekaj časa odlašate s prenovo svojega doma? Potem imamo za vas odlično novico –... Beri dalje »
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
17.11.2018 ob 15:08:18
Na ogled skoraj nič-energijska hiša Lumar Primus-E 137
V podjetju Lumar v soboto 24. novembra, med 10.00 in 16.00 uro, pripravljajo nov dan odprtih vrat. Tokrat bo na ogled šest let vseljena skoraj... Beri dalje »