Nepremičnine > Nakup, prodaja in pravna vprašanja
nujni delež

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
nujni delež
pozdravljeni,,
z očetom in mamo smo imeli sklenjeno pogodbo o dosmrtnem preživljanju,,
ker je oče umrl  sem jaz dobil polovico hiše,ostala je samo še pogodba z mamo,,ker si je mama želela da njena polovica preide v mojo last,sva pogodbo o dosmrtem preživljanju prekinila in sklenila pogodbo o preužitku tako sem postal lastnik cele hiše s tem da za mamo skrbim do smrti,,ima dosmrtno bivanje v hiši,,plus vse drugo kar piše na pogodbi,,sestra mi nagaja s tem,da govori  mami da je oče naredil to in ono in da je on plačal,,vse to se je naredilo pred pogobo o dosmrtnem preživljanju,,,sedaj pa me zanima kaj lahko sestra na vse to zahteva,,za nujni delež vem

lep pozdrav  plavko
Mogoče tale link za začetek. Pogodba o preužitku ne pomeni, da preužitkar ne sme več ničesar vlagati v premoženje ... Pa sklenjeno pogodbo natančno preberi, k čemu si se zavezal z njo. https://www.pravozavse.si/vpliv-sklenitv...zapuscino/
En izsek: Četudi bi dediči preužitkarja v pravdi zatrjevali, da jih je preužitkar s sklenitvijo pogodbe o preužitku hotel prikrajšati za njihov nujni delež, tak nagib za sklenitev pogodbe po stališču Vrhovnega sodišča RS, ne bi bil nedopusten. Vsakdo ima namreč pravico, da s svojim premoženjem razpolaga po svoji volji. ... Preužitkar ima zato vso pravico, da s svojim premoženjem razpolaga, kot ga je volja. Lahko je do sebe neusmiljen in neizprosno varčuje, lahko po mili volji zapravlja, lahko živi v odrekanju, lahko “na veliki nogi”. Kot si želi, kar mu ustreza, ga osrečuje in izpolnjuje. Vse to posamezniku zagotavlja tudi ustavno jamstvo nedotakljivosti zasebnega življenja.
Nam je notar svetoval da smo vsi 3 podpisal, tako ni več dileme kaj in kako. Mi ne vemo kaj je v pogodbi, tako pa lahko en obisk notarja ali primernega odvetnika resi zadeve.
Daj su v vlogo sestre pa ti bo mogoče bolj jasno.
S premoženjem razpolaga lastnik in ne dedič(i)!
Nujni deleži gor ali dol. Sestra lahko ostane z dolgim nosom. (brez centa dediščine). Pa se naj postavi v vlogo kogarkoli. 
Mogoče se je sedaj prepozno postavljati v vlogo kogarkoli. Ali pa je (bila) premalo "politična" pri odnosu s starši in sodediči
Sonce naj sveti vsak dan!

Skok na forum:

Zadnje novice

Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat
19.05.2022 ob 13:41:01
Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat
Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat  - Popolnost bivanja v hiši, kjer diši po domu Kje: okolica Bleda Kdaj: v... Beri dalje »
Ne zamudite nizkih obrestnih mer | NLB Stanovanjski kredit
21.04.2022 ob 07:06:17
Ne zamudite nizkih obrestnih mer | NLB Stanovanjski kredit
Ne zamudite nizkih obrestnih mer | NLB Stanovanjski kredit Dobrodošle stranke vseh bankUjemite nizke obrestne mere in... Beri dalje »