Nepremičnine > Nakup, prodaja in pravna vprašanja
Osebna sluznost med prijatelji

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Osebna sluznost med prijatelji
Pozdraljeni,

Torej zanima me sledeče moj prijatelj bi mi z darilno pogodbo podaril nepremicnino vendar z osebno sluznostjo torej da je lahko v omenjeni nepremicnini do smrti.

Zanima me kako je z plačilom davka pri darilni pogodbi z osebno sluznostjo. 

Hvala za odgovor in LP
Darilna pogodba se lahko izpodbija, če dediči to želijo. Nujni delež in take fore. To da ti dovoliš svojemu prijatelju živeti v tvoji nepremičnini nima veze z davki. Če hočeš bolj uradno se to naredi kot notarski zapis.
Nevem ce sva se razumela .... on bi meni dal svojo nepremicnino v obliki darilne pogodbe ( ni nobenih dedicev ) in on bi potem zivel v nepremicnini z osebno sluznostjo

Torej kaksen davek se plača pri darilni pogodbi ce bo osebna sluznost,

Hvala

Lp
Ni temu namenjena pogodba za preužitek?
https://www.op-petek.si/podrocja-dela/po...preuzitek/

Po domače povedano, on lahko v nepremičnini biva do smrti, ti mu pomagaš in na račun tega si potem "upravičen" do nepremičnine.

LP, g
Sva se razumela samo, pojdi do notarja da ti vse razloži. Ko on umre in se pojavijo dediči ti lahko zaplenijo nepremičnino oz so upravičeni do del nje. Notra ti lahko tudi razloži vse ostale opcije in spiše pravno zadevo. Za par 100 eur je to najboljša opcija. Tudi gledw davka ti bo znal povedati najbolje.
Pozabi na darilno pogodbo.
Če že hočeš vedeti davek na njo
https://www.informiran.si/portal.aspx?co...ghtFrame=1

Pri notarju sklenita pogodbo o preuzitku in konec. 

Oziroma itak dvomim da boš tole lahko speljal brez notarja in ti bo že on povedal kaka je neumnost darilna pogodba. 
Razen če kakšne pomebne zadeve nam nisi zaupal.

Očitno tudi ta način laufa, vendar ne vem.lako je potem z davkom na darila. Ki pa je pri nepricninah lahko hitro velik.
https://www.informiran.si/portal.aspx?co...a-sluznost
Sonce naj sveti vsak dan!
Super hvala za odgovore

Še eno vprasanje ali pogodba o preuzitku traja do smrti ali je lahko določen čas (20,30 let)

Hvala Lp
Pogodba o preužitku je do smrti.
No, nujni dediči so samo najbližji sorodniki - mednje že nečaki ne sodijo več. Je pa darilna pogodba z vidika davščin najdražja. V vsakem primeru bosta pogodbo sklenila pri notarju, tako da pot pod noge po nasvet. In naj se zavarujejo tudi interesi darovalca (v primeru, da bi ti umrl pred njim in da mu ne bi tvoji dediči grenili življenja - torej je treba to služnost čim natančneje opredelit, sploh če boš tudi ti bival v tej hiši).

Skok na forum:

Zadnje novice

Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat
19.05.2022 ob 13:41:01
Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat
Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat  - Popolnost bivanja v hiši, kjer diši po domu Kje: okolica Bleda Kdaj: v... Beri dalje »
Ne zamudite nizkih obrestnih mer | NLB Stanovanjski kredit
21.04.2022 ob 07:06:17
Ne zamudite nizkih obrestnih mer | NLB Stanovanjski kredit
Ne zamudite nizkih obrestnih mer | NLB Stanovanjski kredit Dobrodošle stranke vseh bankUjemite nizke obrestne mere in... Beri dalje »