Gradnja in obnova > Energijski viri
Kamin na pelete in dovod zraka

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kamin na pelete in dovod zraka
Lp
Imam kamin na pete,ki ima 50mm priklop za dovod zraka.
Zračnik širok 110cm je na zidu poleg kina 40cm vstran.
Ali je potrebno povezad dovod zraka od kamina v zračnik  z cevjo?
Priporočljivo je, da ti ne vleče iz prostora nazaj noter že ogret zrak. Meni je pri montaži rekel, da načeloma ni potrebe, če se prostor zrači, ampak ker so mi že vrtali steno za dimnik, sem vseeno speljal dovod zunanjega zraka. Ni pa nekih dokazov, da bo bolje / slabše gorelo.
Seveda poveži. Sicer boš imel prepih/zračenje tudi kadar ne boš kuril. Poštemaj če gre. No razen če ima ta zračnik tudi kako drugo funkcijo o kateri ne pišeš.
Nisi zapisal, ali gre za blok ali enostanovanjsko hišo. Pri blokih je lahko na zračnike priključeno vse sorte. Posebno v prostoru, kjer ja napa ali kak ventilator, je priklop na zunanji zrak nujen, sicer pa zelo zaželen.
To je hiša,luknja je 110cm namenjena samo za dovod zraka za kamin.
Gre se samo zato ali povezat z cevjo ali se da gor samo rešetka.
Ali pa rešetka in cev,tako bi se zračila soba in kamin bi imel dovod zraka od zunaj?
Najbolje bo da povežeš kamin z tem zračnikom. Drugače bo od tod vedno občutek hladnosti od tega zračnika. Za prezračevanje si raje umisli kak lokalni rekuperator.
Pozdravljeni,

jaz bi v podobni situaciji na zračno odprtino, ki je ze narejena, montiral samozapirno loputo in kamin bo z sesanjem sicer ze ogretega zraka iz sobe skrbel za dober zrak v prostoru, kar je poleg toplote tudi namen kamina.
Šibek zračni tok dovodnega zraka za kamin niti slučajno ne bo odpiral avtomatske lopute. Torej poveži kamin z zračnikom, ni druge.

Skok na forum:

Zadnje novice

Si tudi vi želite na svoje?
22.10.2021 ob 12:31:47
Si tudi vi želite na svoje?
Banka s posluhom za mlade in mlade družine je lahko vaš najboljši zaveznik pri reševanju stanovanjskega problema.... Beri dalje »
NLB Stanovanjski kredit | Podarimo 100x 3 mesečne obroke
17.09.2021 ob 12:00:26
NLB Stanovanjski kredit | Podarimo 100x 3 mesečne obroke
Tvoja priložnost veselju dati nov naslov Pridite v NLB na posvet k strokovnjaku za kredite ali nas pokličite prek video... Beri dalje »
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
02.06.2021 ob 13:07:02
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
V življenju so stvari pogosto nepredvidljive. Velikokrat nas presenetijo dogodki, ki so vezani na večjo, neobičajno porabo finančnih... Beri dalje »