Nepremičnine > Gradbena dokumentacija
Arhitekt prvi obisk - cena

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Arhitekt prvi obisk - cena
Pozdravljeni,

z ženo gledava medetažno starejšo hišo (letnik 1990), ki bi jo obnovila in poleg naredila prizidek (okoli 50 m2). Za pomoč bi najela arhitekta za pridobivanje dokumentacije in za izris nove postavitve (npr. odstranitev zidu, da dobiva odprt prostor itd)

Ker ne bi rad takoj na začetku plačeval vse storitve in kasneje ugotovil, da nama bo zmanjkalo denarja me zanima ali ima kdo izkušnje s čim podobnim:

- ali lahko arhitekta najamem za pregled obstoječe hiše (a je to arhitekt ali bolj gradbena firma?), da sploh pogleda ali bi bilo mogoče podirati stene in koliko bi stala obnova prostorov ter prizidek?
- ali arhitekt zna preveriti iz načrta ali pri ogledu v kakem stanju je hiša? 

Če ne, kateri profil strokovnjaka bi moral iskati? 

Hvala.
Jaz bi najel kvalitetnega arhitekta in obvezno še statika, da si skupaj ogledate objekt. Naj ti ne bo škoda teh par evrov za plačilo ogleda, ker ti lahko prihranita ogromno denarja in živcev. Povej jima kakšne želje in pričakovanja imaš (tudi po finančni strani) in ti bosta že potem onadva povedala kako in kaj.
Za neko zelo grobo oceno stroška bi jaz rekel cca. 1500€ na kvadratni meter prizidka in recimo pol toliko za kvadratni meter prenove.

Sam sicer nisem pristaš prizidkov. Raje bi kupil hišo, ki je že v osnovi prave velikosti.
Je kr drago tole :Smile tudi če vzamem 800 na m2 je za 100 m2 80.000. 

Bo res treba na začetku investirati v arhitekta, da ocenim, če se mi to sploh splača:
Hiša 140 m2 140.000 eur + 112.000 prenova, ni nekega računa Big Grin
bluesman,
Obisk ti bo nekaj € koštal.
Arhitekt je umetnik in običajno nima pojma kaj/kako gledat. Prej kakšnega " Gradbinca " strokovnega.
Nato projekt za prenovo. Če boš posegal v nosilno konstrukcijo potem novo GD. Nadstrešek odvisen od m2 - papirji.
Lep pozdrav
Če res nameravate podirati stene, vam statik tako ali tako ne uide - nam je nekaj zelo dobrih predlogov za preureditev dal že statik (očitno ima oko). Strinjam se pa tudi z mnenjem, da je pametno že v osnovi kupiti hišo, ki ti je všeč brez hudih predelav - razen, če se računica izide, ker je kupnina tako nizka. Že samo pridobivanje GD ni poceni, stane tudi nekaj časa in živcev, potem pa še arhitekt, projekt, verjetno doplačilo komunalnega prispevka itd. Sto jurjev stroškov po mojem ni daleč od reale.

Skok na forum:

Zadnje novice

Predstavljamo vse montažne hiše na slovenskem trgu
08.06.2021 ob 07:28:05
Predstavljamo vse montažne hiše na slovenskem trgu
Odločitev za nov dom je ena najpomembnejših v življenju. Zato je potrebno, da izberemo dobro in kakovostno hišo, ki nam bo... Beri dalje »
Potrebujete stanovanjski kredit? Naredite si informativni izračun.
02.06.2021 ob 13:07:02
Potrebujete stanovanjski kredit? Naredite si informativni izračun.
V življenju so stvari pogosto nepredvidljive. Velikokrat nas presenetijo dogodki, ki so vezani na večjo, neobičajno porabo finančnih... Beri dalje »