Gradnja in obnova > Tlaki, izolacija in ostrešja
zvočna izolacija spalnice

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zvočna izolacija spalnice
Spodnji sosed se je odločil za prenovo stanovanja.

Zanima me, kakšno rešitev predlagate za naslednji problem.

Gre se za staromeščansko hišo, iz leta 1930, z lesenimi stropovi.

Sosed živi v pritličju, jaz v 1 nadstropju.  Oba imava spalnico na istem mestu.

Sosed bi rad spodaj izboljšal zvočno izolacijo spalnice, prav tako pa mu bom jaz sofinanciral obnovo tal, saj se sliši zvok oz. prenos hrupa, ob hoji spodaj.

Trenutno se bo delala obnova samo v pritličju.

Naredil bi se knauf strop, ter prostor zapolnil s kameno volno. Bo to dobra zvočna izolacija?

Lesene deske na tleh se bodo odstranile, ter naredil suhi estrih ter položil gor vinil.  Se bo s tem preprečil prenos zvoka, ki nastaja ob hoji v pritličju in se prenaša v 1. nadstopje?

Hvala za odogovore, če pozna kdo boljšo rešitev, prosim naj pove.
Vse je odvisno od tega kako bodo detajli narejeni. V osnovi pa je ideja pravilna.
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Če prav razumem, bi rad utišal svoje korake, da spodaj ne bo slišati?
Sem živel v taki bajti oz. še starejši, strop se je tresel ob hoji.

Knauf, obešen na obstoječ strop, tega ne bo odpravil, ker bo vibriral tudi knauf.

Vendar če boš zgoraj rihtal, se da udušiti. Je bilo že miljonkrat napisano. Deske dol, šodr pobrat ven med trami in tja stekleno volno. Ob trame našrafat letve (npr. 5x15cm), da se dobi ravnina, na njih lahko šraufaš obstoječe deske.
Nato pride tisto ta glavno - na deske ~5cm trde kamene volne za pode. Gor plavajoče 2x15mm OSB (nikamor šraufano, z diletacijo do sten!). Na OSB direkt vinil.

Skok na forum:

Zadnje novice

Predstavljamo vse montažne hiše na slovenskem trgu
08.06.2021 ob 07:28:05
Predstavljamo vse montažne hiše na slovenskem trgu
Odločitev za nov dom je ena najpomembnejših v življenju. Zato je potrebno, da izberemo dobro in kakovostno hišo, ki nam bo... Beri dalje »
Potrebujete stanovanjski kredit? Naredite si informativni izračun.
02.06.2021 ob 13:07:02
Potrebujete stanovanjski kredit? Naredite si informativni izračun.
V življenju so stvari pogosto nepredvidljive. Velikokrat nas presenetijo dogodki, ki so vezani na večjo, neobičajno porabo finančnih... Beri dalje »