Gradnja in obnova > Energijski viri
Geosonda G. Radgona

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Geosonda G. Radgona
Pozdravljeni.

Odločam se za TČ na geosondo in zbiram informacije.

Zanima me, ali je kdo izvajal ali pozna koga, ki je vgradil TČ z geosondo na območju Pomurja, G. Radgona. Po podatkih geološke karte bi naj bile ugodne temperature na globini +100 m (tudi do 15 C). Zanimajo me vaše izkušnje glede globine vrtanja, kakšne so "energijske izdatnosti slojev" (toplotni tok +60 W/m ?), dejanske temperature, ki so dosežene na izhodu iz vrtine, kdo je vrtal, priporočila ipd.
O TČ z geosondami je veliko zapisanega na tem forumu, vendar nič o primerih s tega območja.
Malo preveri, kako je z podtalnico pri vas. Glede na bližino Mure ne bi smelo biti problema. Radgona sicer leži med dvema vodnima telesoma Apaško polje - Mursko polje. Pozanimaj se pri kakšnih sosedih, če imajo vodnjake oz. vrtine, ter preveri glede čistosti in izdatnosti vode. lahko pa prosiš ARSO za podatke.
Za geosondo voda ni potrebna. Je pa boljše za prevodnost, če so plasti bolj vlažne. Sicer je moja mikrolokacija na hribu in bi naj bil spodaj bolj suh lapor.
Potem pa se obrni na Palirja. On ponuja neke poceni pakete v kombinaciji z geo sondo.
Sosed bo dal 25k€ za vrtino v kompletu s TČ (mislim, da je Geotech delal, imajo neke svoje Geopower TČ v ponudbi). Hiša ima sicer skoraj 400m2, je pa izolirana z 10 ali 12cm.
Ne vem no, meni se to zdi zelo drago. Pa še črpalka za vrtino z 160m nima ravno zanemarljive porabe. Ampak, on je zadovoljen, jaz pa mu tudi nisem hotel kvarit veselja, pa nisem veliko komentiral.
Zanima kako ponudbo bo dobila sodelavka za energetske košare. Vrtanje za vodovoda je cca. 25 m in ne pride v poštev, zrakomlat nočejo oz. Bi morala biti precej močna .Je pa višinsko nekje kot Radgona OZ malo višje. Leva stran gorickega bližina Avstrije .

Skok na forum:

Zadnje novice

Predstavljamo vse montažne hiše na slovenskem trgu
08.06.2021 ob 07:28:05
Predstavljamo vse montažne hiše na slovenskem trgu
Odločitev za nov dom je ena najpomembnejših v življenju. Zato je potrebno, da izberemo dobro in kakovostno hišo, ki nam bo... Beri dalje »
Potrebujete stanovanjski kredit? Naredite si informativni izračun.
02.06.2021 ob 13:07:02
Potrebujete stanovanjski kredit? Naredite si informativni izračun.
V življenju so stvari pogosto nepredvidljive. Velikokrat nas presenetijo dogodki, ki so vezani na večjo, neobičajno porabo finančnih... Beri dalje »