Gradnja in obnova > Montažni sistemi in les
Obnova lesenega poda

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obnova lesenega poda
Včeraj sem hotel polagat laminat po lesenem podu in ugotovil, da je pod precej slab in natrhel. Kaj mi proporočate za zamejavo? Razmišljam, da bi dal delat mizarju colarce s utorom (spajanje ena v drugo). Colarce na starem podu so dobele 2,5cm.

Prilaga msliko

LP

OSB plošče.
 v mojem primeru sem na te stare plohe dal OSB 15mm in jih vijačil. na OSB pride še parket.
če odstraniš star pod, pol predvidi 2x 15 mm OSB. drugo vrsto postavljaš križno na to prvo in vijačiš.

preveri cenovno kaj pride bolje ali novi plohi ali OSB. mislim pa da služilo bo enako.
Ce das nove plohe od mizarja, potem ne dajaj laminata...
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
pera...kakšna pa more bit podkunstrucija za dvojno plast osb plošč, če je spodaj leš-pesek?
mbcanv mojem primeru nisem imel izravnalnega peska, sem obstoječe lesene grede naravnal/liveliral ročno s pomočjo hidravlične dvigalke.
na gredah je ostal obstoječ lesen pod od prej(po obodu sem ga porezal cca 4cm-saj je bil vrinjen v zid, sicer je bil malo načet, lahko ga bi tudi odstranil.
tako sem OSB montiral direkt na obstoječ pod, kjer so bile stare deske rahlo uvite oziroma je ostal prostor med obstoječimi plohi in OSB sem napolnil s purpeno za korce postavljat.
mbcan ,
koliko imaš osno razdaljo med nosilnimi tramovi? Pozornost na dimenzije OSB plošč, da ti ne bo preveč odpada.
Lep pozdrav
firefly, zakaj pa ne priporočaš postavitev laminata na pod?
Ker je mrzel... ce ze delas nov "pod" potem naredis nov finalni pod. Torej ce bi dal delat nove pero/utor podnice.
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"

Skok na forum:

Zadnje novice

Zemeljski plin – za topel dom in nizek račun
05.03.2021 ob 10:20:07
Zemeljski plin – za topel dom in nizek račun
Kako priti do najcenejšega ogrevanja stanovanja ali hiše? To je vprašanje, ki si ga pred začetkom vsake zime... Beri dalje »