Gradnja in obnova > Klasična gradnja
Sanacija in ureditev betonske plošče

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sanacija in ureditev betonske plošče
Pozdravljeni,

ker več glav več ve se bom s vprašanjem, kaj narediti obrnil na ta forum.
Torej, imam betonsko ploščo debeline 20cm, pod njo je klet. Velikost betonske plošče je cca 70 kvadratnih metrov. 2/3 betonske plošče je nadstresek in lopa, medtem ko 1/3 plošče ni zaščitena.
Sedaj bi rad to 1/3 plošče nekako uredil. Narediti je treba naklone, da ne bo več zamakalo v klet in urediti nekako da bo tudi izgled bolj privlačen.
Zanima me kako bi se tega lotil? Izotekt 2x in kaj gor? Estrih+granit, štokan beton, plošče betonske ali tlakovci?
Rad bi naredil tako da čez par let ne bi bilo treba popravljati.

Hvala in lp

Edin
elchejek ,
če nisi izdelal naklona, je tako mot rečejo naši starejši " Veliko babic , kilavo dete ".
Napiši kaj bo nad previsom/konzolo.
Pišeš, da imaš nadstereše, del nezaščitena, zamaka pa ti v klet?
Daj sliko nalimaj, da vidimo.
Estrih na " luftu " , smo že ugotovili ni najbolje.
Sliko.
Lep pozdrav
som16, hvala za odgovor.

http://shrani.si/f/F/le/1OD38wpr/img2021...ompres.jpg

Evo slika, padec je proti lopi in nadstrešku. Pod lopo so stopnice v klet, in tam zamaka v klet, torej pod steno nadstreška dol.
Na tej plošči bi sicer morala stati še ena hiša(druga polovica dvojčka) zato so mogoče mojstri naredili tako neravno saj bi itak prišel še gor estrih.
Nad tem delom ne bo nič, bo ostalo odprto.

Hvala za pomoc pri rešitvi.
elchejek ,
Zmaka ti ob tej steni, kot sem označil?

Kje so pa stopnice? V hiši ali pod paletami?
Samo izvedbo estriha , kot v hiši, ti ne bi proporočal. Bolj bi predlagal izvedbo AB plošče , 12 cm debeline z primernim naklonom. Pozornost na odkapni del, kjer bo voda odtekala, da se ne bo " spodlivala " .
Kakšen podolgovati del dvojčka pe jeto ?? Mater vola.
Ali je to tvoja plošča?
Lep pozdrav
Som16, pozdravljen,

tako je. Pri tej steni zamaka.

Sem narisal en načrt na hitro za lažjo prestavo. Plošča spada k moji hiši, tako je.

Bi bila kakšna druga rešitev, katera ne bi zahtevala 12cm višine in bi bila prav tako kvalitetna?

Lp

Edin
elchejek,
je opcija, da se plošča pobrusi. Vprašanje kako globoko se lahko, da se ne poškoduje armatura ( zaščitni sloj betona). Pa še to je bolj slaba rešitev.
Potrebno izdelat padec; kako zelo poceni ??
Če ne bo primenro izdelano bo križ venomer.
Kakršna koli hidroizolacija potrebuje zaščito. Moraš tudi pozornost nameniti izlivu s same terase/plošče.
Lep pozdrav
som16,hvala.

Glede cene me tako ne skrbi, rad bi na dolgi rok uredil kot je treba.
Kaj pa hidroizolacija 2x izotekt + lepljenje betonskih plošč in kakšen brezbarvni premaz? Za ploščice sem že dosti prebral da niso za zunaj.
Ali pa hidroizolacija + štokan beton kakšnih 6cm na robovih? Recimo iz 12-6cm padec na 3.5m.

Hvala za nasvete do sedaj.

Lp

Edin
elchejek,
za varijanto " h. izolacija + štokan beton " je v redu .
Sem ti napisal, da izdelaj AB ploščo v naklonu.
Saj štokan ni nič drugega, le kvalitata betona je višja in obdelava dražja. Na koncu je 6 cm zelo/premalo.
Lep pozdrav
Predvsem moraš zagotovit dober oprijem novega naklonskega betona na stari beton. Imaš več opcij : lahko to narediš s "tiplni" ali obstoječo ploščo obrusiš.. jaz bi recimo vzel štemarco v roke in bi obstoječo ploščo malce naklofal. S tem prideš do čistega betona (brez nečistoč) in hkrati je površina oprijema večja in bolj hrapava, pa se bo novi beton bolje zvezal s starim. Potem obstoječo ploščo izpihaš in izpereš z vodo ter premažeš z neko kontakt beton tekočino ali pa vsaj z emulzijo 1:1
V nov naklonski beton bi dal drobno pocinkano estrih mrežico, da bi ga s tem malce ojačal. Ni draga.

Pa kot te je opozoril som16: na kapu terase naredi nek odvod s pomočjo profilov, da vsa ta voda ne bo zamakala po zidu navdzol, ki verjetno ni 100% hidroizoliran. Vedno se najde kakšna luknjica...  Če bi lahko naredil kaj v smislu žleba ali drenaže bi bilo še najbolje.

Potem bi jaz ta naklonski beton 2x premazal z hidrostop/hidrozan premazom (beton mora biti vsaj 1 mesec star in presušen, sicer se lahko premaz namehuri) in čez položil gres keramiko ne prevelikih mer ali pa prane plošče. Sam ne bi uporabil HI na bitumenski osnovi ker nanjo lepilo ne prime. Zato hidrostop/hidrozan, ki sta na cementni osnovi.
Hvala za vse nasvete som16 in Fantocci22. Odločitev je padla. Mojster je bil na ogledu, 10cm naklonski beton na izdelano hidroizolacijo preko obstoječe plošče. Na koncu bo obdelal beton - štokanje. Na takšno površino ne bom dajal ničesar - mojster bo dal noter tudi barvo da bo izgledalo kot ostalo tlakovci okoli hiše.
Elchejek kako ste zadovoljni z izdelano hidroizolacijo in n obdelavo betona? Tudi mi imamo enak problem, zato bi prosila če je možna kaka slikica in kak kontakt od mojstra.Hvala in lep pozdrav.

Skok na forum:

Zadnje novice

Recite DA najboljši ponudbi NLB Stanovanjskega kredita
23.04.2021 ob 11:54:22
Recite DA najboljši ponudbi NLB Stanovanjskega kredita
Recite DA pravim priložnostim in pridobite individualno NLB ponudbo Ne moremo izkoristiti priložnosti, za katere ne vemo, da... Beri dalje »
Zakaj se odločiti za toplotne črpalke Tiki?
13.04.2021 ob 13:14:07
Zakaj se odločiti za toplotne črpalke Tiki?
Odlikuje jih energetska varčnost, prijaznost do okolja in najsodobnejši dizajn. Kolikokrat ste si ob pomladnem ugašanju... Beri dalje »