Nepremičnine > Gradbena dokumentacija
Stroški projektne dokumentacije prizidek?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stroški projektne dokumentacije prizidek?
Živjo,

namen imam delati prizidek obstoječi hiši. Po zakonu se lahko dela 30% obstoječega objekta kar pri meni pomeni cca 70m2 bruto. 

Poslal sem par povpraševanj in zaenkrat dobil ponudbo skoraj 10k eur. 

Zanima me kakšna je realna cena projektanta za prizidek iščem nekaj ugodnega. Lokacija Škofja Loka.

Pošiljam primer ponudbe katero sem dobil. Prosim za vaše mnenje. 

PONUDBA OBSEGA:
   Številka
Opis
- IDZ*** 800,00
- IZP.      700,00
- DGD.     2.300,00 
- PZI (elektro, statika, strojne in arhitektura) 3.500,00
- Elaborati in izkazi 600,00
-
CENA BREZ DDV (EUR) 7.900,00
DDV (EUR) 1.738,00
CENA Z DDV (EUR) 9.638,00
Projektantska ura (po dogovoru) 35 EUR/h
Cena brez DDV
Mislim, da bodo sledeče ponudbe tudi nižje.
Realna cena... 4,5 K EUR..
Vse kar je nad tem.. pozabi.

PZI ? Hmmm, po zakonu ne potrebujes, vzami PZI samo gradbene konstrukcije (zeleza in statika)
Seveda potrebuje celoten PZI po zakonu. Kje pobirate te neumnosti?
Za uporabno dovoljenje boš potreboval še PID.
Najceneje je, če se to dogovoriš že v začetku.
Saj ravno to je problem, ker ne vem točno kaj potrebujem. Vem veliko stvari ampak tukaj sem pa mrzel. Dobil sem še eno ponudbo za 7000e. Meni se zdi to veliko, realno sem imel v mislih okoli 4000e. Glede na to da bo prizidek res majhen. Neto cca 55m2. 

Mi lahko en napiše kaj točno od projektanta potrebujem in kaj lahko uredim sam. 
Da se lahko na osnovi tega pogajam. Načrt prizidka sem že zrisal ( tako da idejna zasnova je).

Hvala že v naprej.
nič ti to ne pomaga... samo da že veš kaj želiš. Verjetno. Potrebuješ VSE. dela za prizidek je pa enako kot za celo hišo...
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Piši še malo na štajersko - mene bo stalo nekaj čez 5k za novogradnjo, cca. 250m2 neto površine. Na začetku je bil opravljen ogled zemljišča, ostala komunikacija pa poteka v celoti preko mailov in po potrebi kakšen klic.

Velike razlike kot za novogradnjo verjetno ne bo, ker je vsebina enaka, le površina je manjka, kar pa ne nanese toliko.
[Seljo je izjavil-citat] Živjo,

namen imam delati prizidek obstoječi hiši. Po zakonu se lahko dela 30% obstoječega objekta kar pri meni pomeni cca 70m2 bruto.

Poslal sem par povpraševanj in zaenkrat dobil ponudbo skoraj 10k eur.

Zanima me kakšna je realna cena projektanta za prizidek iščem nekaj ugodnega. Lokacija Škofja Loka.

Pošiljam primer ponudbe katero sem dobil. Prosim za vaše mnenje.

PONUDBA OBSEGA:
  Številka
Opis
- IDZ*** 800,00
- IZP.      700,00
- DGD.     2.300,00
- PZI (elektro, statika, strojne in arhitektura) 3.500,00
- Elaborati in izkazi 600,00
-
CENA BREZ DDV (EUR) 7.900,00
DDV (EUR) 1.738,00
CENA Z DDV (EUR) 9.638,00
Projektantska ura (po dogovoru) 35 EUR/h
Cena brez DDV [konec citata]

IDZ in IDP nista obvezna in se mi zdi za prizidek, oba nepotrebna. Če že na j bo ali IDZ ali IDP, ki pa je pravzaprav priporočljiv. S tem projektom ali zasnovo se variantno grobo obdela želje investitorja, ki se jih potem zajame v PZI. V tej fazi je predvsem delo arhitekta, ker gre v bistvu prvenstveno za arhitekturo, se pravi za estetsko-bivalne pogoje. Strošek je nekaj ur porabe časa z nekajkratnimi razgovori z investitorjem in delom za računalnikom. Cena 1500 evrov se mi zdi kar pretirana, je pa seveda odvisna od zahtevnosti investitorja. Če mu nobena varianta ne bo všeč, seveda cena poskoči.
DGD je obvezen, vendar zahteva minimalno udeležbo inženirske stroke, zato se mi zdi cena pretirana, čeprav so v ta del vključena tudi pridobivanja projektnih pogojev in soglasij.
PZI je tudi obvezen in za investitorja najpomembnejši. Tako naj bi se zgradilo. V PZI projektu pa so vključeni vsi: arhitekt, statik, gradbenik, električar, strojnik. V tem delu niti ne vidim kakšne velike možnosti zmanjšanja cene. Takšnih načrtov (načrti so sestavni deli projekta) se v osmih pač urah ne da narediti.
Kar se tiče elaboratov in izkazov pa je potrebno vprašati, katere se potrebuje. Mogoče sploh niso potrebni.
Manjka pa še cena PID projekta, ki pa ga lahko ima v ponudbi izvajalec del.

Je pa še nekaj, kar se včasih nekaterim v privatni gradnji zdi, da je projekt le papir in zato nebodigatreba strošek. Samo projektant s svojim podpisom in žigom, za projekt tudi odškodninsko odgovarja in se mora držati predpisov in standardov,  za izdelavo pa vseeno vseeno porabi precej časa. Seveda se najdejo tudi cenovno zelo ugodni projektanti, zaradi katerih pa imajo posamezni investitorji med gradnjo precej težav.

P.S. madona me jezi, ker se ne da narediti sklica, lastnik foruma pa kljub kritiki nič.

Skok na forum:

Zadnje novice

Recite DA najboljši ponudbi NLB Stanovanjskega kredita
23.04.2021 ob 11:54:22
Recite DA najboljši ponudbi NLB Stanovanjskega kredita
Recite DA pravim priložnostim in pridobite individualno NLB ponudbo Ne moremo izkoristiti priložnosti, za katere ne vemo, da... Beri dalje »
Zakaj se odločiti za toplotne črpalke Tiki?
13.04.2021 ob 13:14:07
Zakaj se odločiti za toplotne črpalke Tiki?
Odlikuje jih energetska varčnost, prijaznost do okolja in najsodobnejši dizajn. Kolikokrat ste si ob pomladnem ugašanju... Beri dalje »