Gradnja in obnova > Energijski viri
Izklop obtočne črpalke pri nizki temperaturi v zalogovniku

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Izklop obtočne črpalke pri nizki temperaturi v zalogovniku
Pozdravljeni,
temperaturo v prostorih krmilim z sobnim termostatom T15Rf ki vklaplja in izklaplja  obtočno črpalko  in mešalni ventil  glede na zgornjo nastavljeno temperaturo, ko se voda v zalogovniku ohladi obtočna črpalka še vedno deluje. Zanima me če je smiselno montirat neki termostat ki bi izklopil črpalko nekje pri 30°C in kako.Zanima me zaradi porabe električne energije.V prehodnem obdobju zakurimo samo zvečer ali pa niti ne, čez dan  pa se zalogovnik ohladi in ni smiselno da črpalka dela.
Lp
Jaka
Pumpo ugasneš takrat, ko ti voda ne koristi več za ogrevanje. Pri 30 stopinjah bi ti morala še.
Poraba je zanemarljiva. Bolj je zoprn hrup. Če ga slišite.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Peč je v kleti, tako da nas ne moti. Je normalno da se obtočna črpalka ne izklaplja. Izklopim jo ročno šele po  kurilni sezoni?
Črpalko zvežeš preko termostata, ki meri temp. v zalogovniku.
Kupiš obični cevni termostat, ga namontiraš na zgornjo cev zalogovnika, ter fazo od črpalke spelješ skozi termostat. Termostat nastaviš na željeno temperaturo pod katero ne želiš ohlajati zalogovnika.
Kako zvezati sobni termostat in termostat na zalogovniku?
Sonce naj sveti vsak dan!
Če si mislil na moj predlog, potem sem že napisal.
Vse ostane tako kot ima sedaj, edino odklopi fazni vodnik ( izklopljena varovalka!!!) na črpalki, ga podaljša do cevnega termostata, ter ga iz cevnega termostata pelje nazaj na črpalko.

Črpalka se bo izklopila, ko bo padla temperatura v zalogovniku, kljub temu da v hiši še ni dovolj toplo.

Če ima v zalogovniku montiran tudi pravi termostat, ki omogoča enako funkcijo kot cevni, se lahko posluži tudi tega.

Skok na forum:

Zadnje novice

Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
28.10.2020 ob 10:32:56
Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
Mladinske organizacije v zadnjih letih glasno opozarjajo na perečo in zaskrbljujočo stanovanjsko problematiko mladih. Da bi mladim... Beri dalje »