Gradnja in obnova > Energijski viri
Talno ogrevanje, dnevna in nočna temperatura

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Talno ogrevanje, dnevna in nočna temperatura
Pozdravljeni!
Letos imamo nov način ogrevanja - talno ogrevanje, zalogovnik in peč na drva.

Regulacijo imam pa od Seltrona wdc 20.

Zanima me, ali imate nastavljeno konstantno temperaturo podnevi in ponoči,
ali ponoči ugašate oz. zmanjšujete za koliko stopinj.
V spalnici imam rešeno s termostatom, kateri krmili ventil v razdelilcu.

lp
Naštelaš pretoke in vremensko krivuljo tako, da ti ustreza in pozabiš.

Sam imam malce višjo temperaturo vode in precej priprte ventile na vejah razen kopalnice, zaradi bolj toplega občutka na keramiki v kopalnici.
To kar si napisal mi je že jasno, se pravi imaš konstantno temperaturo dan in noč ?
konstantno...
talno ne moreš štelati,kot radiator.
Sicer ga lahko reguliraš z zamikom, ampak ne vem zakaj bi to počel? Neprekinjeno napajanje talnega ti bo omogočilo nižjo vstopno temp. in posledično večje delovno območje zalogovnika.
dobre teoretične rešitve so včasih v praksi neumne http://www.klimasapo.si
no, malo lahko nastavljaš. če imaš regulacijo z zunanjim tipalom, je temperatura dvižnega voda odvisna od zunanje temperature in nastavljene nominalne želene temperature v prostoru (na notranji regulaciji - ne pomeni dejanske ciljne temperature ampak zgolj prilagoditev krivulje).
vsekakor pa najprej naštelat pretoke in krivuljo.
vse nastavljeno kot je treba...

Zanima me čisto iz firbca al pa iz vidika če sploh kaj prihraniš če izklapljaš ponoči....
Tudi jaz imam sedaj nastavljeno na 22C dan in noč,.....

... mal se mi pumpa smili ker skos dela
Obrni logiko ce ze, ponoci je el. energija za najmanj 50% cenejsa...drugace na talnem velja rezim 24/7 za najucinkovitejsega, ter obvezno konstantna temp. podobno tudi na radiatorskem
... no no , sej nisem nič rekel, niti ne nasprotujem da deluje 24/7, le na radiatorje sem bil dolga leta navajen.
24/7 enako.
V spalnici pa ne pripiramo talnega, ampak imamo okno odprto. Pa je glih prou.
Če ne te zjutraj zebe v noge, ko vstaneš.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Stvar poglej še malce drugače. Če se zniža temperatura prostorov za 1°C se porabi za tam 5% manj energije za ogrevanje. Ker bi jo nižal le preko noči npr. 8 h to pomeni prihranek 1,67% pri toploti. Če ti TČ dela s COP npr. 3 to pomeni 0,55% pri elektriki. Pri letnem strošku za ogrevanje npr. 500 € to nanese 2,78 €.
Človek kuri na drva...
dobre teoretične rešitve so včasih v praksi neumne http://www.klimasapo.si
Sem pogledal in imaš prav. Me je malce zmedel odgovor @FAE o nižji ceni energije ponoči. Pa tudi nekako  logično je, da če kuriš na drva daš na zalogovnik termostat in ko je notri prenizka temperatura ta izključi OČ. Tu nimaš kaj razmišljati ali ponoči več ali manj- ko ogenj ugasne je konec "muzike" pa če si še tako želiš konstantne temperature.

Drugače pa- bo pa moj izračun koristil komu drugemu, kateri  ima TČ in bo razmišljal o nočni redukciji. Cool
bozgom, sem ti že večkrat priporočil, da kakšno stvar, ki jo napišeš, še enkrat preberi, preden klišneš na knof "Odgovori". Ker po tvojem zapisu sodeč dvigneš notranjo temperaturo za 6 stopinj, pa ti bo poraba TČ šla gor za celih 10%.

Probaj.

Skok na forum:

Zadnje novice