Gradnja in obnova > Klasična gradnja
O temeljni plošči in debelini zidu - PZI

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
O temeljni plošči in debelini zidu - PZI
novitu, zdravo.
Sam menim tudi , do sedaj iz terena, da je strah odveč.
Glede nasutja sem napisal, da se mi vidi premalo. Kaj pravi statik oz. geomehanik je važno. Nasutje tamponske blazine seveda izdelate sami . Vprašanje kdo ti po " požegnal " / podpisal. Meritve zbitiosti/nosilnost tamponske blazine ti bodo v pomoč.
Preboje se seveda lahko izdela tudi brez XPS-a spodaj. Vsekakor morajo biti preboji gibljivi.
Zidovi in debelina: kako bo izdelan razvod instalacija, da ne boš več kot polovico nosilnega zunanjega zidu razbil.
Lep pozdrav
Tampona je treba dati toliko in do takšne globine kot določita geomehanik in statik. 
Izdelaš lahko sam - prej se dogovori z nadzornikom (ki na koncu podpiše) kako in kaj (kolikšne debeline plasti z vmesnim utrjevanjem, močenje z vodo...).

Moj nadzorni ni zahteval meritev zbitosti - je pa prišel pogledat enkrat med delom in potem na koncu - kjer sem mu pokazal tudi meritve ravnosti.
Smo ravno lanski november malo betonirali.
Nasutje po potrebi. V mojem primeru tudi 1,5 m globoko, da smo dosegli trdno podlago. Geologinja je napisala 80 cm, da bo pod nivojem zmrzali. Kjer je bila trda podlaga, smo naredili samo 60 globoko. Podložni beton 5 cm. Nanj 12 cm xps 300L. Potem pa 25 ploščo. Okoli hiše še dodatnih 60 cm izolacije na podložni oziroma na nasutje. Malo sem s tem preprečil vdor hladnega zraka do temeljne. Ravno kar pozidali zunanje zidove 30. Notranje nosilne 25, pregradne 15. Sedaj se pripravlja za drugo ploščo 18 cm.
Glede debeline plošče nemoreš nič kaj izbirati, to bo statik določil. Ali več betona in manj železa ali pa obratno....do neke mere.
No, da se oglasim..

Hiša že pokrita, ročno ometavnje tudi že poteka, stavbno pohištvo pa montiramo naslednji teden.
Odločitev je "padla".. Tamponsko nasutje 60cm, temeljna 30cm, toplotna izolacija nad temeljnjo 2x10 cm, zidaki 30cm, dve predelni steni 20cm, ostali notanji zidovi 25cm.
Zbitost tamponskega nasutja od 85 do 95 mPa, uporabljeno tamponsko nasutje 32/64. Nasutje dvorišča 40cm enakega materiala in verjetno podobne zbitosti.
Verjetno okoli hiše na tamponsko nasutje položim v širini 0,5m XPS, da malo prepreči vdor mrazu, na xps cca. 30cm drenaže in cca. 20cm tamponskega nasutja in nazadnje cca. 10cm tlakovcev.

Vsem hvala za povratne informacije!

Skok na forum:

Zadnje novice

S hranilnikom do nižjih stroškov v podjetjih
24.11.2021 ob 07:30:41
S hranilnikom do nižjih stroškov v podjetjih
V Oslu, svetovni prestolnici e-mobilnosti, je že vsak tretji avtomobil električni in e-avtobusi izrivajo tiste, ki imajo motorje z... Beri dalje »
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
02.06.2021 ob 13:07:02
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
V življenju so stvari pogosto nepredvidljive. Velikokrat nas presenetijo dogodki, ki so vezani na večjo, neobičajno porabo finančnih... Beri dalje »