Gradnja in obnova > Tlaki, izolacija in ostrešja
Izolacija podstrešja - plošče - temperature

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Izolacija podstrešja - plošče - temperature
Pozdravljeni,

sem pred izolacijo monta plošče na podstrešju. En del bo nepohoden zaradi višine, drugi del bo pohoden. Sem že več tem prebral in se mi zdi, da vem že vse potrebno :lol:

Danes še pospravljam in sem malo meril z IR termometrom. Tako malo za informacije s prve roke Wink

Dan je bil lep in sončen, a vseeno precej hladen. Zjutraj Tmin 0.1stC. Tmax je bil danes 8stC ob 14h.

Meril sem ob 16:20h, ko je bil Tzun=5.6stC

Severo-vzhodni del hiše:

Temperatura golega betona = 13.5stC. Nad sobo, ki ima 20stC.

En paket izolacije "KRKA steklena volna (6x4cm=24cm)" iz leta 1988, ki je bil že "100 let" nad to sobo, pod paketom je T betona = 18stC.

T zunanje stene = 11.5stC
T desk pod kritino = 10stC
T podstrešja = 11.5stC

Še T stropa v sobi kjer je bil paket izolacije = 20.7stC in ~19.2stC drugje.

Soba ima talno gretje in T tal = 24stC.

Jugo-vzhodni del hiše:

T betona = 14.5stC. Soba pod njim ima 22stC. Tu ni bilo nobenega paketa st. volne. Verjetno bi bila temperatura pod njim okoli 19-20stC.

Hiša je sicer izolirana s 16cm grafitnega stiroporja.

Lp
Ja, podstreha se hitro ogreje ob le nekaj sonca, poleg tega tudi deske in sekundarna kritina malce izolirajo (je kot šotor). Jaz imam stalno gor termometer in mislim da še ni padlo pod nekje -8 (takrat ko je bilo zunaj -16). Na plati je 20cm volne.

Je bilo pa zanimivo, ko sem takrat pozimi postopoma izoliral plato, preko več tednov. Od spodaj se je z IR termometrom točno videlo, do kam sem prišel z izolacijo...
Nisem si mislil, da je meja med izolacijo in brez tako ocitna. Ja, z IR termometrom takoj opazis razliko.

Upam, da mi rata ta vikend polozit izolacijo. Sem prej sel merit in sem se za 1cm zmotil pri visini. Jo imam premalo, da izenacim trenutni pohodni del z novim... morda dam spodaj se 1cm EPS-a ali pa 2cm XPS-a in bo malo visje, ceprav ne bi rad prevec kombiniral. Do jutri se moram odlocit, verjetno je vseeno boljse malo vec kot pa malo manj Smile
En mali update... seveda mi se ni uspelo v celoti poloziti izolacije :lol:

Sem pa polozil en sloj 10cm steklene volne nad severno sobo - tudi ne v celoti, ker moram se hoditi. Pustil sem en termometer s senzorjem na kablu. Senzor sem dal med plosco in izolacijo. Danes zjutraj ima soba 21.3stC, temperatura pod izolacijo pa je celih 20.0stC :O Ko dam se en sloj cez, bom dal se en senzor med ta sloja. Me res zanima prehod.
Cez vikend sem malo vec polozil. Se vedno caka pohodni del.

Temperatura betona pod izolacijo 21.2stC. Soba spodaj 22.7stC. Temperatura podstresja 10stC.

PS:
Ce bi vedel, da je NATUROLL PLUS kot vata, je sigurno ne bi kupil. Ko sem nabavljal, jih je zmanjkalo in sem potem ostalo vzel UNIFIT 032 - edino se na zalogi.

To je kot noc in dan. No, tudi cena :lol: Verjetno bi danes vzel nekaj vmes...
ja. 0,034 volne so zakon...
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"

Skok na forum:

Zadnje novice

Potrebujete stanovanjski kredit? Naredite si informativni izračun.
02.06.2021 ob 13:07:02
Potrebujete stanovanjski kredit? Naredite si informativni izračun.
V življenju so stvari pogosto nepredvidljive. Velikokrat nas presenetijo dogodki, ki so vezani na večjo, neobičajno porabo finančnih... Beri dalje »