Gradnja in obnova > Montažni sistemi in les
Skeletna gradnja fotostrip

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skeletna gradnja fotostrip
Boš imel pa toplo. Redno spremljam tvoje objave.  A  mi zaupaš strošek od podložne plošče naprej: skelet s kritino, toplotna izolacija in tiste leseno vlaknene plošče na zunanji strani in okna in vrata.
Poznam strošek od 3 gr. faze dalje, ne pa do tam.
Z ženo delava finančni plan, pa bi rad vedel številke, da se ne spremeni gradnja finančnega plana v gradnjo gradov v oblakih.

Tudi jaz sem se giftal, ko sem polagal toplotno izolacijo na stropu mansarde, potem sem si nadel vojaško plinsko masko, smešno sem izgledal, a zrak ki sem ga dihal pa je bil čist kot v visokogorju.
Skelet, streha, lesno vlaknene plošče, žlebovi sva dala 41.
Okna vrata 6
Police 400
Fasada smo že v napol lastni režiji pa je biko pocen 3K
Izolacija kamena volna 160 polagal sam cca 1.8
Osb 6.1 po kvadratu. Cca 2K z vijaki. Položil 300 kvadratov sam
Strop opaž, vijaki barva 2.5K položil sam (osmo je drag ko pes). 
Knauf 5.5k
Elektrika 2.2k
Bandažiranje, kitanje barvanje 2K
Keramika cca 75 kvadratov, material in pilaganje 2.5K
Dekorativna stena 400
Dumbik 1.1 ognjevarne plate 200, vratca zrračniki 50, cevi za vlek zraka 50, soliden rabljen kamin 450 (dimenzijsko mi je pasal, nov bi bil 2K)
Kuhna podcčrto 6
Sedežna 1.7
Izolacija strooa 1.1
Airstop 500
Talnob 3K
Voda napeljava? (še zdej majstra fehtam za račun). 

Raje sploh ne bom sešteval. Bilo je pa veliko pizdarij. Sej veš... Greš po dve piksne purpena in par penzlov in je bilo takoj 50€.
Hvala za izčrpen odgovor. Številke so nekje v okvirjih kot sem predvideval. Vsekakor bo treba gledati na stroške.
Vsaka postavka je sicer stvar debate. Recimo OSB. Kvadrat dobrih 6 €. Ti je ja... Če delaš sam. Meni je tu eden reku, da ga za manj kot 10 po kvadratu ne gre polagat. Eeee klinac.. pa je pri 300 kvadratih še 3K zraven.

Giftanje 3 del... Ma ja, sej mi kar gre.

Priložene datoteke Predogledne slike

Tole polaganje izolacije se vleče kot kurje čreve... Jebiga... Kar smo začel bo treba še dokončat. Razmak med letvam slabih 60, kar je ravno pol bale. Glede na to, da je kvazi pohodno, je vredu, drugače bi sam dal na manj. Okoli dimnika kameno, pa odmik lesa po predpisih. Vse kable obvezno pod izolacijo.

Polovico pohodnega dela imam za silo končano. Prestavil kramo s5, da kahko izoliram do konca.

Najdbe... Po parcel smo kopal. Skozi upal, na kako kepi zlata, ali pa vsaj na nafto. Tak malo, da se zmanjšajo stroški gradnje pa to... Izplen, je bila ključavnica, kjuč, skleda za puding iz druge svetovne in kost. Baje od tiranozavra... Malo se pa tudi vidi, kojnski gnoj. Ga je Alja kupla v valu navdušenja, takoj ko sva kupla parcelo. Ampak, lepo počasa...

Tekanje po trgovinah... Ker delamo sami, gre kar nekaj časa za nabavo materiala. Še pred nakupom, je ponavadi nekaj čohanja po glavi, katero stvar nabavit in pa seveda koliko robe je treba sploh kupiti.

Na dilah bi imel en del pohoden. Najprej sem hotel položit kar OSB. Potem sem razmišljal, da mogoče to ni najboljša ideja in sem se odločil za navadne deske. Cel koncept dil je, da mora biti vse "luftig". Se pravi deske in vmes razmak, pa ko se bo vlekel zaključni sloj fasade, bom naredil pod napuščem zračnike in mrežo čez, da na dilah ne bo živalskega vrta. 

Nabava lesa... Čim bolj suh. Minimum je, da se ga zaščiti z impregnacijo. Deske se kupujejo na kubik. V enem je od oka 40 kvadratov. Pri lesu vzamemo med 10 in 15 posto več kot rabimo.

Vijaki... Tukaj je cela znanost. Takšna približno, genau od oka metoda pa je, da je 1/3 vijaka v deski in 2/3 vijaka v spodnjem materialu v katerega vijačimo. Za eno bogo desko tako vzamemo vijak dolg vsaj 65mm. Prav tako je važna debelina vijaka. Ker v mojem primeru, vijak samo drži desko, lahko izberem nekoliko tanjši vijak. Dobra praksa je tudi, da pred vijačenjem izvrtamo luknjo z svedrom. 

V bajti se že beli. Da je potek gradnje kontinuiran, pa že malo razmišljamo v naprej. Konec marca, pride linolej. In da bodo tlaki res suhi, sem si izposodil razvlaževalce.

Prva roka. Nismo kompliciral. Jupol gold vsepovsod.

Se bom pa zafrkaval z zaključnimi letvami... Ampak vse to in še več.... V naslednji epizodi hrabrega Miška.

Orodje... Tudi tega se je precej nabralo. Pri skeletni je ogromno vijačenja (cca 15K vijakov), tako da je treba investirat v 18v baterijsko in še kakšno baterijo zraven. Opcija je še ena dodatna poceni baterijska (Hofer, lidl, bau bau). Da ni treba menjat nastavkov...treba se je še pošteno založit z kvalitetnimi bit nastavki in svedri. 

Dobra ročna žaga za rezanje izolacije. V hiši je par sto kvadratnih metrov izolacije.

Specialne zadeve... Ene stvari niso tako drage. Recimo gorilnik, za polaganje hidro izolacije. Za kakšno dražjo zadevo je opcija najem ali nakup rabljenega. Lahko tudi sistem kupiš in ko končaš prodaš naprej. Recimo kakšna žaba, za zbijanje peska in podobno... 

Rezanje OSB plošč, letev, opaža in desk. Minimum ročna krožna žaga in vbodna. Opcija je še potezna žaga. Bolj kot znamka žage je tu pomembno rezilna potrošna roba. Če bi moral še enkrat, bi v štartu namesto ročnega cirkularja raje kupil kvalitetno potopno žaga in vodila. Pri dobrem orodju obstaja vedno opcija, da ga po koncu gradnje lahko prodaš naprej.

Obliči, brusilniki... Ročni električni oblič na kabel in pa tračna brusilka je nek minimum. Pri brusilnikih je treba pazit, da je potrošni material dobavljiv v lokalnih gradbenih trgivinah. 

Znamka... Imam vse od hobi do profi. Zaradi korone, sem  kar nekaj kosov kupil v Lidlu. Kaj naj rečem... Uporabno za to kar rabim. Profi je seveda na drugem nivoju. Potem ko imaš nekaj ur zadevo v rokah, pogruntaš zakaj je stvar toliko dražja. Bo pa seveda tudi orodje tipa Bau Bau oddelalo svoje. Moj predlog... Tisto, kar se bo uporabljalo več in tisto, kar se bo uporabljalo tudi po koncu gradnje, naj bo bolj kvalitetno/dražje. 

Ne pozabit na zaščitno opremo. Ponucal že 5 parov rokavic. Fajn je kupit kvalitetno pol obrazno masko. Očala, čepki za ušesa...  Uglavnem, se je fajn čim bolj pazit in lepo počasa delat.
Danes po službi gasa po police. Z Aljo sva jih zmontirala. En posel manj.

zakaj pa niso police POD oknom?
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Popravic povedan nevem. Se ti zdi, da so prenizko?

Nicilal sem jih pod tisti rob na desni strani spodaj. Okna so enaka kot na sliki.

Res pa nisem stisnil čist do "vrha". Pustil sem 2mm lufta in potem plan čisto natanko zakitat v to špranjo. Pa malo sem dal, da visijo navzdol. Ampak res minimalno.

Ne ne je ze ok. Ok, kitat ne bi rabil. Tist kit s casom grd rata...
Ima okno cist nizek stok tam. Ni ravno "klasika" zato mi je delovalo kot da je polica previsoko.
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Mah kakorkoli... Sem vesel vsakega komentarja. Teh stvari ne počnem "glih vsak dan", pa nebi bilo nič čudnega, da bi ga kje pihnil mimo.
@ciciban.miha

Imam vprašanje glede troslojnega dimnika. Vidim, da si ga obložil v knauf? Kako je bilo z prevzemom dimnikarja?

Zakaj sprašujem? Imam podobno zadevo, nov troslojni dimnik Karodi, ki gre čez pritličje in mansardo, povsod kjer so preboji skozi les je les zarezan več kot 10cm, vmes kamena volna in narejena obroba. Dimnikar noče prevzeti dimnika oz. pogojuje, da mora biti skozi bivalne prostore oblečen v ognjevarnem jašku, ki mora biti odporen 90minut. To pa ni ognjevarni knauf ampak Promatec plošče ali podobno. (drage kot žafran).

[Slika: img20210215141359.jpg]

Skok na forum:

Zadnje novice

Si tudi vi želite na svoje?
22.10.2021 ob 12:31:47
Si tudi vi želite na svoje?
Banka s posluhom za mlade in mlade družine je lahko vaš najboljši zaveznik pri reševanju stanovanjskega problema.... Beri dalje »
NLB Stanovanjski kredit | Podarimo 100x 3 mesečne obroke
17.09.2021 ob 12:00:26
NLB Stanovanjski kredit | Podarimo 100x 3 mesečne obroke
Tvoja priložnost veselju dati nov naslov Pridite v NLB na posvet k strokovnjaku za kredite ali nas pokličite prek video... Beri dalje »
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
02.06.2021 ob 13:07:02
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
V življenju so stvari pogosto nepredvidljive. Velikokrat nas presenetijo dogodki, ki so vezani na večjo, neobičajno porabo finančnih... Beri dalje »