Gradnja in obnova > Montažni sistemi in les
Skeletna gradnja fotostrip

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skeletna gradnja fotostrip
Pospravljal, barval in kital po kopalnici. Mau težko se je premikat po šunki in potici.

Priložene datoteke Predogledne slike

Počasi grejo tele eklajšte proti koncu.

V hiški je po pol urnem luftanju prijetnih 27 stopinj. Jutri pridem v kopalkah. Pa eklajšte... Sem se že mau zverziru. Zdej, ko sem pri koncu...

A rekuperacijo si tudi dal naredit?
Ne. Je pa tudi opcija. Bi se kamot dal naštimat. Vem, da prezračevanje ni butasta stvar in da je večina, ki jo ima izredno zadovoljna. Meni pa cela stvar vseeno ne diši preveč. Razlog so jaški. Če že, potem mora biti to narejeno tako, da se lahko vse skupaj redno puca.

Danes sva se bavla z Zahradnim Domekom. Ignoriranje navodil, zelo močan veter in dva preveč zagreta na frišno pečena lastnika nove plehnate lope... Rezultat dela... mali naučil kup novih kletvic. Pa sosedje so mel fajn zabavo...

Počasi se premika... Pečica je noter. Pomagal ata Ciciban. Smo takoj testiral z navihančki. Pokosila se je trava. Še prej je bilo treba malo poservisirat tehniko. Zamenju olje na laksarci, pa na vrtni in na pihalniku. Našrauffal ventilator v kopalnici, pa tisto električno lojtro.

Še najbolj se mi obnesejo tisti kovinski vložki za knauf, ki se jih stisne z kleščam. Obstajajo dve varuante teh vložkov. Za enojni in dvojni knauf. Potem pa luknja, vložek in klešče. Vsepovsod drugje imam zadaj OSB in bo šlo direkt z lesnimi.

Še krematorij za navihančke.

Obesil še par stvari v kopalnici. Potem se je pospravljalo. Je Alja pomagala. Hoh glanz in to... Da so dali izravnalno po tleh. Pa danes prišla čistilna in se je malo kopalo. Sicer z 3 mesečno zamudo, ampak tak to je, če "zidaš".

.....

So za stiskanje tistih vložkov posebne klešče ali bi šlo s tistimi za nete?

Jaz sicer dosti uporabljam tubtare, seveda za sidranje v pločevino.
Tiste za netanje ne bodo šle. Gre pa tudi brez klešč. So na youtube posnetki kako se naredi brez. Jaz jih imam. Če rabiš posodim. Moje so ta enostavna varianta in zahtevajo obe roke. Z eno stiskaš klešče in v drugi držiš izvijač in vsake toliko priviješ vijak, da lahko spet potegneš z kleščam. Boljše/dražje imajo še dodaten zaskočni mehanizem (podobno kot pištola za silikon). Prednost je, da gre potem z eno roko. Tile vložki so za srednje obremenitve. Mislim, da se jim reče moly. Obstaja še kup drugih vložkov. Za težke stvari se dobijo sidra... Vsak ima svoje prednosti/slabosti. Kakorkoli. Za vsakega je fajn prej na odpadnem koncu knaufa probat kako delajo. Za vsakega rabiš tudi dobit malo "občutka". Vsak vložek zahteva tudi točno določeno luknjo.

Stanje pri bajti; Ravno izravnalno brusijo.
Zmontiral še pomivalca. Ko sem obešal vrata, sem seveda pozabil na neke fedre in sem se potem igral ginekologa. Jutri pa steklo zadaj za kuhalno.

Linolej položen.

Bil cepljen z Opel Astro iz Zenice, pa sem malo čuden danes (ja še bolj kot ponavadi). Zelo na langsam zmontiral napo po liniji najmanjšega odpora. Malo sem jo sfriziral, da gre okol stropnika.

Yeesss, ste že skor fertik, se mal pa bodo popoldnevi in vikendi za počitek in žur, se mal Smile
Vredu gre... Edina bajta daleč naokoli... Z kosilnico v kopalnic. Če kdo vpraša... Za nohte strižt. 

Ju3 montirajo vrate, pa pipe... Jaz bom pa na šihtu. Kaj ni to fajn... Se največ nardi, če me sploh ni zraven.
miha jutri je praznik.

Skok na forum:

Zadnje novice

Potrebujete stanovanjski kredit? Naredite si informativni izračun.
02.06.2021 ob 13:07:02
Potrebujete stanovanjski kredit? Naredite si informativni izračun.
V življenju so stvari pogosto nepredvidljive. Velikokrat nas presenetijo dogodki, ki so vezani na večjo, neobičajno porabo finančnih... Beri dalje »