Gradnja in obnova > Montažni sistemi in les
Skeletna gradnja fotostrip

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Skeletna gradnja fotostrip
Brestanica aka Rajhenburg. Če si doma iz desnega brega Save baje rabiš poseben potni list, da prečkaš most. Jaz sem se priselil sem. Še zdej ga nimam. 8 let, pa še zmeri nimam vseh pogojev. Fali mi še izpit za motorko in afiniteta do nemških vozil. Pomaga sam to, ker je Alja od tu. Drugač bi me že zdavnaj deportiral nazaj na Krajnsko.
No, potem si se preselil v moje "bivše" konce, kjer imam še vedno del sorodnikov. Jaz sem rojen v Posavju.
Smo skopali za fačuzi. Da bo Micka mele lje sedet. Prišle omarice za kopalnico. Z štromarjem rešli tiste felerje. Pa dile sem izoliral končno. Zdej tista koprena za solato in deske.

Priložene datoteke Predogledne slike

Tak nekak... Da je razmak vmes. Vijačeno z najcenejšimi vijaki dolžine 65. Ni tu nobenih hudih sil in potrebe po čem dražjem. Tisto kopreno, pa bi lahko vzel malenkost debelejšo. Pqč, malo bolj je treba pazit, da se ne strga. Kopreno bom položu z preklopom. Brez lepljenja in kompliciranja. Tudi če bo v kakšnem vogalčku manjkala se ne bom seciral

Na dilah sem končal. Ostalo mi je pet desk in ena rola izolacije. Razpelat moram luči in namestit vtičnico. Pospravil sem po kuhinji, da jo bomo lahko ponovno razmetali. Vzeli smo si vikend na OFF. Špilamo dalmatince... Pljuckamo vin in jemo komiško. Še mornarsko majico mam gor, da bo idila popolna. Smo pa...  200km stran od morja. Namesto morja Krka in namesto gelobov race...

Očitno so majstri bolj pridni kot mi... Je že tudi Micka noter. Jutri zagon.

OK... Očitno tak dan... Klical, da bo kuhno pripeljal že danes in ne v ponedeljek. Še dobro, da majo Aljini rezervne ključe...

Propeler na toplotni se že veselo suče. Notri mamo toplo... Ubistvu pretoplo za delat. Tak da zraven še malo luftam.

Dobro, da sem pospravil, ker so vsepovsod škatle od kuhninje. Ker je imela tudi Alja rojstni dan se hecamo, da jo je dobila za darilo. Pa seveda, da bom mogu js kuhat.

Tale boga omarica od Kolpe me je tak namučila, da bi v tem cajtu sestavil že 4 delno omaro iz Ikeje.

So zmontiral. Mi2 sva zadovoljna. Montaža BP. Zdej pa zmontirat krematorij, napo...

Tamau glih piščanca peče... Prav, da se žge. Mi2 mu grozima, da če ne bo priden jo zmontiramo v njegovo sobo.

Nabralo se je tudi nekaj materiala za prvi maj.

Priden! Si prav z veseljem pogledam "fotke".
Bravo ciciban.miha za tole lepo zgodbo. Skoraj kot bi sebe gledal, z razliko da sem jest na ceglu... 

Se mi je zadnjič ko smo šli pešaka z Mohorja na ribnik in okolico zdelo, da vidim neko znano hiško... no jest sem iz Tržišča...
Hvala obema! Res je. Blizu ribnika smo. Pa trudimo se tako kot vsi ostali, ki zidajo ali prenavljajo. Mislim, da so zgodbe precej podobne.

Danes sem kital in polagal zaključne letve. Vedno mi je bilo hecno, ko smo šli gledat, ko se je kdo preselil in so falile letve. Pa sem si mislu... Če so celo bajto sezidal, kak se jim ni luštal položit tiste eklajšte. Ma zdej jih čist zastopim. Tako da... Za vse tiste, ki ste brez letev. Jaz vas čist podpiram!

Hladilnik je operativen.

V bajti je za zjokat vroče. Ideja je, da se estrihi presušijo. Svetujejo, da vsak dan dvignem temperaturo vode v talnem za eno stopinjo. Včeraj je prišel preverit parketar. Ker smo razvlaževali so estrihi že dovolj suhi. Vseeno bomo pustili, da grejo vse ceremonije okol estrihov mimo. Če kaj pokne, boljše da zdej.

Najavil se je majster, ki bo delal izkop za čistilno. Končno... Bi moral pridet že decembra. So pa v občini Krško radodarni z subvencijam. Ravno danes objavili razpis za povračilo. Vrnejo cca 2K od investicije.

Kuhna... Malo sem kital. Naročit bo treba steklo za na steno. Ker mava plin, odsvetujejo ultrapas pri kuhalni plati. Kupit moram še kronski sveder za napo. Štrom za napo je, pa OSB sem dal pod knauf, tako da kar direkt prišraufam dimnik. 

Alja naročila pomivalca in pralnega. Te tavelke stvari naročujeva sproti. Da gre čim manj placa. Že tako je veliko prestavljanja. 

Ja smeti.. S5 se jih je nabralo. Avto mam do stropa nafilan z stiroporom. Ostalo rešujemo ju3.

Aja... Očitno smo se sosedovem mačku zamerl. Je naredu svoje na pesku na bodoči terasi. Noter vroče, če mam vrate odprte pa smrdi po bajti.

Meni sosedovo mače vsak dan pusti kakšno nagazno mino na travi. Naj se kregam s sosedom zaradi tega? Drugače smo si zelo OK... Me pa raspizdi, če jo ponoči pohodim in prinesem v hišo.... grrrr
Točno to. Se ni za secirat. Mamo tu drugače cel živalski vrt. Lani so celo poletje kampirale dve srne v koruzi čez cesto. Alja je mela goža na vrtu. Sta se čist fajn zastopla. Mal je pobrcala po leseni deski od grede in se je majstr skril. Potem pa spet prilezel nazaj. Potem je en fazan. Se je zabijal v steklena vrata od terase. Verjetno vidu konkurenco. V torek sem pogorevčka (majhen ptič) lovil po dnevni sobi. Mamo en cel kup divjih rac. Pa celo floto domačih belih vaških rac. Vsake toliko zajadrajo k nam. Malo bolj nevarne so dve kune, ki živijo pri sosedih. Zdle bomo imel invazijo malih žabic, ki se bodo iz gozda selile v potok ob hiši.

Ograje ne mislim delat. Jo nobeden v vasi nima. Tamau sicer navija za psa. Mi2 ga hecava, da bo dobil dinozavra. Pa da bo pri njem spal. Enega malega T rexa...
Smeti smo pospravl. Alja je celo posesala dile, da sva lahko kramo spet malo prestavljala. Priklopl plin na kuhalno, dobil pralni stroj. Jošt je pa pomival po tleh. Izkoriščanje otroške delovne sile.ubistvu je delal luže, ampak to so malenkosti. Položil večino zaključnih po spalnici.

Nice. Sem se zadnjič peljal mimo tvoje hiške. Lansko leto tak čas, je bila še precej gola.
P.S. Pozdravi očeta v mojem imenu. Se nič ne javi odkar je penzjonu Wink.
Bok! No naslednjič se kar ustavi. Skuham kavo, da krstimo šporhet. Tati je vredu. Uživa v penziji. Sej je prav tako. Zadnjič se mi zdi, da sem te z mopedom prehitu na Impoljci. Ali je pa bila tvoja lepša polovica. No uglavnem vedno dobrodošel. 

No lani tak cajt. 4.4 je bilo pa res bolj golo. Se je mali z skirojem po hiši vozil.

Skok na forum:

Zadnje novice

Potrebujete stanovanjski kredit? Naredite si informativni izračun.
02.06.2021 ob 13:07:02
Potrebujete stanovanjski kredit? Naredite si informativni izračun.
V življenju so stvari pogosto nepredvidljive. Velikokrat nas presenetijo dogodki, ki so vezani na večjo, neobičajno porabo finančnih... Beri dalje »