Opremljanje doma > Kopalniška oprema
Težava - talni odtok za WC školjko

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Težava - talni odtok za WC školjko
Pozdravljeni,

v kopalnici imam za WC školjko odtok v tleh na razdalji 27.5cm od zadnje stene (merjeno do sredine luknje).
Kar sem pogledal WC školjk v monoblok izvedbi, imajo vse talni odtok mišljen na razdalji cca 20cm od stene (primer na sliki).

Je vseeno možno kako speljati odtočno cev, da bo monblok prišel lepo do stene ?

Hvala in LP Andrej

Priložene datoteke Predogledne slike

Predvidevam, da ne gre direkt v globino. Za 7 cm bi jo lahko prestavil naprej/nazaj, te pa čaka štemanje. Idealno bi bilo, da najdeš kje je koleno oz. ženski del cevi (tisti del z tesnilom) in delaš od tam naprej, da ne bo slučajno je zastajalo in zamakalo.
(19.10.2020 ob 18:35)puma91 Napisal: Predvidevam, da ne gre direkt v globino. Za 7 cm bi jo lahko prestavil naprej/nazaj, te pa čaka štemanje. Idealno bi bilo, da najdeš kje je koleno oz. ženski del cevi (tisti del z tesnilom) in delaš od tam naprej, da ne bo slučajno je zastajalo in zamakalo.

(19.10.2020 ob 18:35)puma91 Napisal: Predvidevam, da ne gre direkt v globino. Za 7 cm bi jo lahko prestavil naprej/nazaj, te pa čaka štemanje. Idealno bi bilo, da najdeš kje je koleno oz. ženski del cevi (tisti del z tesnilom) in delaš od tam naprej, da ne bo slučajno je zastajalo in zamakalo.

Priložene datoteke Predogledne slike

Hvala za odgovor Smile
Me zanima, kje si dobil tako dolg ekcenter ?
Kar sem pri nas gledal, imajo samo manjše...
Hvala in LP Andrej
Jest bi poštemal. Tole zgleda k redno odmaševanje 3x letno
Lust: hvala za opozorilo. Verjetno "vodoraven del ekscentra" dokaj nizek ( tanek ) in se bo mašil.
Raje bi brez štemanja, ker so ploščice ravno položene Sad

Sem pa dobil Villeroy and Boch modele monoblokov, ki se dajo montirat tudi v odtoke, ki so bolj oddaljeni od zida, npr.
https://pro.villeroy-boch.com/en/gb/bw/m...617R0.html

Me pa zanima, zakaj piše, da mora bit monoblok oddaljen 15mm od zida ?
Recommendation: to be installed at a distance of 15 mm from the wall.
Jaz bi ga raje imel čisto do zida, da se zadaj ne nabira umazanija...

Tnx&LP

Priložene datoteke
.pdf   5617R0_570611_5706A1_5706D1.pdf (Velikost: 136,01 KB / Prenosi: 11)
4 centi bolj k zidu. Tist kar je poštemano ti itak školjka pokrije.
P. S. Zato se najprej kupi kopalniško pohištvo. Da ne prihaja do tega
(21.10.2020 ob 10:04)Lust Napisal: P. S. Zato se najprej kupi kopalniško pohištvo. Da ne prihaja do tega

Žal sem se to šele sedaj naučil. Tudi vodovodarja ne morem krivit, ker je dal odtok na prejšnje mesto.

A bi se potem brez razbijanja dalo vgraditi Villeroy and Boch, ki sem ga podal ?
Zakaj mora biti med zidom in monoblokom "špranja" 1,5 cm ?

Skok na forum:

Zadnje novice

Zadnjič se ukvarjate s streho
22.10.2020 ob 11:53:01
Zadnjič se ukvarjate s streho
Pred kratkim smo uspešno zaključili projekt pri gospodu iz okolice Litije. Dotrajano streho iz bitumenske kritine se je odločil... Beri dalje »
Podjetje Airabela prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover
14.10.2020 ob 07:30:29
Podjetje Airabela prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover
Prejemnik letošnje Daikinove nagrade Highest Turnover za najvišji letni promet v 2019 je podjetje Airabela. Airabela je... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »