Gradnja in obnova > Energijski viri
tlak v sistemu

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
tlak v sistemu
Zdravo,

konec tedna bo treba zakuriti pa sem videl da mi je tlak v sistemu padel.

v hiši kjer je zalogovnik mi na sredini zalogovnika kaže pritisk 0,8bar. v kurilnici ki je 22 m stran v gospodarskem objektu pa mi na vrhu peči kaže 0,5bara.
je pa višinska razlika med hišo kjer je zalogovnik in kurinico - kurilnica je višje.

na koliko naj nafilam sistem?
vem da bo tlak narasel ko bo bom zakuril ampak če prav vem bo višek pokompenzirala ekspanzija?

Priložene datoteke Predogledne slike

Tisti rdeči kazalec bi naj bil nastavljen na vrednost, na katero mora biti napolnjen sistem, ko je v njem hladna voda.
Če vmes nimaš zaprtih ventilov- ali je kurilnica tam 3 m višje od zalogovnika?
Radiatorski sistem? Jaz ga imam na okoli 1,5 bara, je pa nizkotemepraturno ogrevanje. Ko sem kuril na drva in brez neke sistemske regulacije temperature, sem ga imel (v hladnem stanju) raje na par desetink manj.
radiatorski sistem. Zalogovnik grejem  na 70°C v sistem gre od 40-45°C

kaj je sploh lahko narobe če bi bil tlak prenizek? v mansardi ne bi grelo? ali še kaj drugega?
Teoretično. Zadostni tlaki so sicer lahko tudi precej nižji, odvisno pač od sistema. Ključno je, da na dobro odzračenem sistemu voda v celoti zapolni vsak kotiček sistema. Pri meni je to bilo tudi že pri 0,6 bara, pa imam kurilnico v kleti, zgoraj pa pritličje in še 1. nadstropje.
Če je premajhen tlak v sistemu se pri meni sliši pretakanje vode v radiatorjih v mansardi in/ali da nekaj radiatorjev ni toplih po vseh dolžini, kot da bi bil zrak v njih. Ko pa odpreš ventil za izpust zraka pa nič ne pihne ven ali celo povleče zrak noter.
OK, potem bom dofilal do cca 1,5bara.

Skok na forum:

Zadnje novice

Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »