Gradnja in obnova > Klasična gradnja
Ureditev pohodne ravne strehe oz. terase

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ureditev pohodne ravne strehe oz. terase
Pozdravljeni,

Iščem idejo oz. rešitev kako urediti pohodno površino na zadnjem delu hiše, kjer je ravna betonska plata.

Trenutna situacija je sledeča (skica):
[Slika: situacija.png]
Fasadno lepilo na zgornji strani že malo poka. Zamaka sicer (še) nič ne, znotraj je vse suho. Tudi naklon stran od hiše proti travi ni narejen, tako da so po dežju gor luže.

Problem je predvsem v tem, da zadeva ni bila dokončana in da prejšnjega lastnika (žal) ne morem vprašati kako si je sploh zamislil zadevo.

Najbolj me bega kako zaključiti rob na sprednji in desni strani, da bo nekako izgledalo.

Zaenkrat je moja ideja, da bi zašolal okoli, vlil estrih s padcem 1-2% stran od hiše, potem pa gor položil prane betonske plošče. Situacijo na robu bi rešil pa z neko balkonsko obrobo, ki bi jo položil na estrih, nanjo pa betonsko plaščo, da bi držalo.

Namesto pranih plošč sem razmišljal tudi o epoksiju ali neki podobni masi (kot imajo v garažnih hišah na tleh) ampak potem mi ostane problem roba spredaj.

Površine je skupaj cca. 45m2.

Skratka, nimam neke pametne ideje kako zadevo uredit, zato se obračam na vas v upanju na dobro rešitev. Več glav več ve.

Skok na forum:

Zadnje novice

Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »