Nepremičnine > Gradbena dokumentacija
Elaborat Lokacijske Preveritve

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Elaborat Lokacijske Preveritve
Živjo,
Zanima me kakšna je okvirna cena izdelave elaborata za povečanje stavbnega zemljišča (Litija - Dol pri Ljubljani) in kdo lahko le tega ureja, kot so mi rekli na UE, tega ne more urejati vsak arhitekt.
LP,
Samo
Biroji, ki imajo arhitekta urbanista.

Cena je odvisna od zahtevnosti elaborata/posega in vrste lokacijske preveritve je pa ponavadi tam nekje kolikor vzame občina zase ali nekaj več.
(5.5.2020 ob 14:57)Samo1609 Napisal: Živjo,
Zanima me kakšna je okvirna cena izdelave elaborata za povečanje stavbnega zemljišča (Litija - Dol pri Ljubljani) in kdo lahko le tega ureja, kot so mi rekli na UE, tega ne more urejati vsak arhitekt.
LP,
Samo

Pozdravljen,

Pri namaz je bila cena elaborata dobrih 3k €, izdelali so na ga v Savaprojektu Krško. Je pa tu še strošek občine, v našem primeru 1,5k €, ki pa jih dobimo nazaj ko investicijo zaključimo.

Zadevo smo začeli lani marca, novembra smo imeli stavbno zemljišče...

Več info lahko na ZS.
Živjo,
sem poslal pikiz750 sem Vam poslal ZS

LP,
Samo
Zdravo,

Sem bil na sestanku z podjetjem, katero bi izdelalo Elaborat LP, in smo naleteli na problem. Na kmetijskem zemljišču kateremu bi z LP spremenil namembnost, "vsebuje" tudi nek vodotok kateri pa je pokopan v zemlji v ceveh, in so mi rekli da je minimalni odmik 5 m
Zanima me kakšne so opcije preden se lotimo izdelave Elaborata
- lahko se odkoplje in se struga premakne, ne vpliva to na živo okolje, ker je tako in tako ta cev pod zemljo
- Ali se lahko gradi hiša nad "cevjo", če je ta dejansko zaprta, torej spet ne vpliva na živo okolje.
(20.5.2020 ob 11:24)Samo1609 Napisal: Zdravo,

Sem bil na sestanku z podjetjem, katero bi izdelalo Elaborat LP, in smo naleteli na problem. Na kmetijskem zemljišču kateremu bi z LP spremenil namembnost, "vsebuje" tudi nek vodotok kateri pa je pokopan v zemlji v ceveh, in so mi rekli da je minimalni odmik 5 m
Zanima me kakšne so opcije preden se lotimo izdelave Elaborata
- lahko se odkoplje in se struga premakne, ne vpliva to na živo okolje, ker je tako in tako ta cev pod zemljo
- Ali se lahko gradi hiša nad "cevjo", če je ta dejansko zaprta, torej spet ne vpliva na živo okolje.
Za vodotok v ceveh pod zemljo še nisem slišala ...
Predvidevam, da gre, glede na zahtevan odmik 5 m, za primarni vodovod (običajno je fi cevi 0,5 m). Stvar lastnika oz. upravljavca je, ali bo dovolil premik trase, torej se najprej pozanimajte o tem. Če gre za prim. vodovod, bi praviloma morala biti vpisana tudi služnost na parceli (v reali tega pogosti ni).
Gradnja nad cevjo itak ni možna. Predpisan minimalni odmik je predpisan z nekim namenom - dostopa, popravila, vzdrževanja itd. (a bi podrli hišo, če poči cev??).
Ne gre za vodovod ampak reguliran vodotok, občasni ali redni. Ne bom rekel, da so takšni primeri pogosti niso pa redki. Če je vodotok zaveden kot takšen potem gre za minimalne odmike od vodnega sveta 5m. Seveda je prestavitev teoretično možna, ker je že vkop bil izveden z nekim namenom ampak bo to povezano z mnenjem DRSV in stroški, ki jih boste nosili vi. Gradnja "nad" pa ni možna.
Tukaj je bilo mišljeno da je manjši vodotok(tudi v nalivih ni pretirane količine vode) zacevljen na območju gradnje, katerega pa bi prestavil kakšen 1-2 m in nato še zaprosil za zmanjšane odmike (recimo 3,5-4m namesto 5m), da lahko realiziram gradnjo objekta 10x8.
Ali se to da oziroma je dovoljeno ?

LP,
Samo
Možno je vse vendar se zna zgoditi, da ti bo DRSV precej zakompliciral. Zaprosi za pogoje in boš videl potem pa s tistim, ki bo spisal pogoje in projektantom uskladite zadeve. Zna biti, da bo potrebna še kakšna hidrološka študija in podobno.

Pa še mal pizdenja: Pa kakšne projektante to najemate, da vam ne znajo vsaj osnovne slike predstavit in povedat res osnovnih zadev kaj in kako in kje se lotit stvari. Sej ja potem pa je cena takšna kot je, najceneje kar se da, zajebavajo pa naj se ostali ali pa investitor.
Mi imamo podobno situacijo...proti koncu parcele gre (vodotok, hudournik karkoli že" in prav tako je ob največjih nalivih mogoče 20-30cm vode) v cev in potem skozi celo vas pod zemljo v cevi do izliva, škoda da ni v cevi še višje na parceli da nebi gledal tiste grde luknje ampak ni pogojev da bi to lahko uredili. Skratka upoštevati smo morali zakonske odmike prav tako je pa vse skupaj zabeleženo kot poplavno območje (500 letne vode) tako da ima del vasi celotno hišo na takšnem območju saj so to vrisali po zadnjih večjih poplavah. Preveri na PISO še to če še nisi. Kot sem napisal smo mi lahko razparcelirali tako da smo dali poplavni del ven in se nismo ukvarjali z ARSO drugače bo pa potrebno soglasje v katerem pa mogoče ne veš kakšen ukrep lahko pričakuješ.
(22.5.2020 ob 07:38)Grega_ Napisal: Mi imamo podobno situacijo...proti koncu parcele gre (vodotok, hudournik karkoli že" in prav tako je ob največjih nalivih mogoče 20-30cm vode) v cev in potem skozi celo vas pod zemljo v cevi do izliva, škoda da ni v cevi še višje na parceli da nebi gledal tiste grde luknje ampak ni pogojev da bi to lahko uredili. Skratka upoštevati smo morali zakonske odmike prav tako je pa vse skupaj zabeleženo kot poplavno območje (500 letne vode) tako da ima del vasi celotno hišo na takšnem območju saj so to vrisali po zadnjih večjih poplavah. Preveri na PISO še to če še nisi. Kot sem napisal smo mi lahko razparcelirali tako da smo dali poplavni del ven in se nismo ukvarjali z ARSO drugače bo pa potrebno soglasje v katerem pa mogoče ne veš kakšen ukrep lahko pričakuješ.

Nikjer ni to označeno kot poplavno območje, vidim pa da bo problem z zacevitvijo dodatnih 2m, to ni dovoljeno ?, torej je boljše to naredit predno oni pridejo na ogled stanja, in se vidi da je to "staro". predno se popiše dejansko stanje ali kako ?

Glede projektantov, tukaj so mi izdelovalci elaborata svetovali naj se pozanimam na DRSV predno se spustimo v stroške, zato tukaj ni projektant vmešan še.
V našem primeru so kot sem govoril z domačini pred res veliko leti sami v cevi dajali, ker kot kaže je bilo vsem vseeno za tele male hudournike, cca. 80% ga je v cevi, kot mi je znano moraš pa sedaj za vsak poseg v to območje pridobiti soglasje in morda se da urediti, kot so pa že pisali bodo pa verjetno tako ali tako želeli študijo in potem odločali kako in kaj.

Npr. v tem oglasu so kot kaže nasuli in uredili brežino potoka na parceli

https://www.nepremicnine.net/oglasi-prod...t_6232362/

Skok na forum:

Zadnje novice

Prva slovenska hiša s certifikatom Active House
04.05.2020 ob 12:34:06
Prva slovenska hiša s certifikatom Active House
Lep, varčen in pameten dom Podjetje Lumar je v Dragomlju, ki leži le nekaj kilometrov oddaljen od Ljubljane, postavilo hišo Lumar... Beri dalje »
Redno vzdrževanje doma je nujno
20.01.2020 ob 12:59:50
Redno vzdrževanje doma je nujno
S tem boste poskrbeli za svojo varnost in manj zapletov pri zavarovanju. Izognite se slabi volji, ko vam denimo poči cev in voda... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »