Gradnja in obnova > Klasična gradnja
Proračun za hišo

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Proračun za hišo
Lep pozdrav vsem skupaj.

Nekako smo prišli do tega, da razmišljamo o gradnji lastnega doma in me zanimajo vaše izkušnje predvsem od tistih, ki imate že vse to za sabo ali pa ste trenutno v tej situaciji.

Zanima me predvsem finančna plat. Koliko vas je vse skupaj na koncu stalo, da bi dobila vsaj približno predstavo kje sem z mojimi financami.

Naš plan je takle:

Parcela 50k o ceni se še pogajamo, upam da bo kaj manj
Komunalni prispevek računam med 5k in 8k
Projektna dokum. 6-8k
Priključki voda elektrrika... 3k
 Tko da do gradbenega dovoljenja, da bi prišli na max 70k stroškov

Nato pa stroški gradnje na ključ. Klasična gradnja 120m2 neto površine .

Izvajalca še izbiram.
Na zeleni gradnji so mi ponudili hišo na ključ 1150 do max 1300eur/m2
Po temtakem je to max 156k za dokončano hišo.
Kaj vi menite se , da ceneje brez lastnega vložka, glede na to, da med nami ni nobenega mojstra, ki bi kaj sam naredil razen mogoče pleskanja.??

Naš proračun je max 230k, če odštejem 70k za parcelo in vso dokumentacijo do GD nam ostane 160k.
Urediti bi bilo potrebno še okolico in vso opremo v hiši.

Vsakomur se že vnaprej zahvaljujem za bilokakšen nasvet in odovor.

Lp, Katja
Potem pridejo nadstreški, detajli, okolica, oprema, kuhinja in je hitro 300k EUR.
Mogoce se ti zdi da pretiravam, tudi meni se je, ko so mi kolegi to govorili. Ravno končujemo in lahko rečem, da drži.
Ne že v štartu upanja zbijati.
Mogoče je komu bolj pomembno to, da gre na svoje, pa čeprav okoli hiše ne bo prvo leto angleške travice kosila robotska kosilnica.
Sonce naj sveti vsak dan!
še vseeno je treba biti realen. Brez parcele si lahko že hitro čez 200k€..
Ampak vseeno, štartajte!, ker se s papirji vleče tako, da že vmes kaj našparaš. Sploh ker parcele še nimate, nakup vzame čas, geodetska si vzame čas, upravna se obira,..
Precej je odvisno tudi od tega ali je parcela urejena, kje so priključki, itd.
Kakšen je teren, bodo zemeljska dela s temeljno plato 10000€ ali 20000€ ,... 
Na ključ je predvsem odvisno od vgrajenih materialov, kaj želite.
Vselite se lahko pri 150k€, na koncu pa bo morda še vseeno 250 ali 300k€..

Vsekakor, če imate proračun 230k€ začnite!, bo dovoljSmile
(18.4.2020 ob 09:12)montažna150 Napisal: še vseeno je treba biti realen. Brez parcele si lahko že hitro čez 200k€..
Ampak vseeno, štartajte!, ker se s papirji vleče tako, da že vmes kaj našparaš. Sploh ker parcele še nimate, nakup vzame čas, geodetska si vzame čas, upravna se obira,..

Parcela, ki jo nameravam kupiti ima vse priključke zraven, parcela ima malo naklona, ampak nič posebnega ubistvu skoraj ravna.
Jst planiram da bi za parcelo plus projekt, priključki komalni prispevek zapravili 70k.
Ostane nam 30k lastnih sredstev ostalo pa bi morali vzet kredit.
Dobila bi ga cca 120k, če je vse prav.

Za gradnjo hiše bi naj imeli 150k sredstev.
Kot tukaj berem bo vse na knap.

Daj preveri najprej komunalca ker precej varirajo že v sami občini lahko, kaj šele med obcinam. Nismo ti mi vedeževalci, da bi vedeli vakteri občini si, kje je parcela.....
5 jurjev je smešna cifra za komunalca
 Jaz poslušam zadnja leta cifre ki imajo spredaj 1....ali pa celo 2 potem pa še 4 cifre Wink
(18.4.2020 ob 12:09)bojan11 Napisal:
(18.4.2020 ob 09:12)montažna150 Napisal: še vseeno je treba biti realen. Brez parcele si lahko že hitro čez 200k€..

Parcela, ki jo nameravam kupiti ima vse priključke zraven, parcela ima malo naklona, ampak nič posebnega ubistvu skoraj ravna.
Jst planiram da bi za parcelo plus projekt, priključki komalni prispevek zapravili 70k.
Ostane nam 30k lastnih sredstev ostalo pa bi morali vzet kredit.
Dobila bi ga cca 120k, če je vse prav.

Za gradnjo hiše bi naj imeli 150k sredstev.
Kot tukaj berem bo vse na knap.

Ne pozabite na
služnosti, notarske stroške, overovitve... mimogrede je 3k eur
Nadzornik od 1500-3000 eur
Geodet 500 eur
Geomehanik 500 eur
Pri nas tudi skoraj ravna parcela cca 50k s komunalcem vred. Pa smo sedaj na koncu pri 320. Pa smo se kar dobro znasli, nekatere stvari vsekakor ugodno vsaj gradbena dela so bla ugodna...

Je pa oz bo pa vse postimano od nadstreškov, lop, dovoza, tretoarja, teras, trave, ni da  ni.

Lp
(18.4.2020 ob 18:50)Hanzi Napisal: Daj preveri najprej komunalca ker precej varirajo že v sami občini lahko, kaj šele med obcinam. Nismo ti mi vedeževalci, da bi vedeli vakteri občini si, kje je parcela.....
 Jaz poslušam zadnja leta cifre ki imajo spredaj 1....ali pa celo 2 potem pa še 4 cifre Wink

Gradili bi v goriški regiji. Ja komunalec je med 6-8k odvisno od velikosti objekta in ali bo pritlični ali z mansardo. Od tega je odvisen končni znesek. 
Nevem v Lj verjamem da je komunalec na 10k ali celo 20k in na obali isto. 
Ni pa povsod tako. 
Recimo v Vipavi je bil komunalec do leta 2020 brezplačen. Letos ga bodo prvič uvedli. 

Itak pa komunalec ne igra največje vloge. 
Bolj me skrbi koliko bi sama gradnja na koncu koštala.

(18.4.2020 ob 19:42)Alien2018 Napisal: Pri nas tudi skoraj ravna parcela cca 50k s komunalcem vred. Pa smo sedaj na koncu pri 320. Pa smo se kar dobro znasli, nekatere stvari vsekakor ugodno vsaj gradbena dela so bla ugodna...

Je pa oz bo pa vse postimano od nadstreškov, lop, dovoza, tretoarja, teras, trave, ni da  ni.

Lp

Kje pa vi gradite? Kater del SLO?
(18.4.2020 ob 20:32)Katja19 Napisal:
(18.4.2020 ob 18:50)Hanzi Napisal: Daj preveri najprej komunalca ker precej varirajo že v sami občini lahko, kaj šele med obcinam. Nismo ti mi vedeževalci, da bi vedeli vakteri občini si, kje je parcela.....

Gradili bi v goriški regiji. Ja komunalec je med 6-8k odvisno od velikosti objekta in ali bo pritlični ali z mansardo. Od tega je odvisen končni znesek. 
Nevem v Lj verjamem da je komunalec na 10k ali celo 20k in na obali isto. 
Ni pa povsod tako. 
Recimo v Vipavi je bil komunalec do leta 2020 brezplačen. Letos ga bodo prvič uvedli. 

Itak pa komunalec ne igra največje vloge. 
Bolj me skrbi koliko bi sama gradnja na koncu koštala.

(18.4.2020 ob 19:42)Alien2018 Napisal: Pri nas tudi skoraj ravna parcela cca 50k s komunalcem vred. Pa smo sedaj na koncu pri 320. Pa smo se kar dobro znasli, nekatere stvari vsekakor ugodno vsaj gradbena dela so bla ugodna...

Lp

Kje pa vi gradite? Kater del SLO?

Notranjska.. Že končano.. montazna hisa sicer

Malo bolj razdelano pa takole
Parcela in papirji 50
Hisa 160
Oprema za hiso - pohištvo, aparati, drobne stvari ipd 19k
Vse ostalo cca 90k 
Od tega nadstreski in lope cca 30k
60k so torej urejanje okolice, asfalt, tretoar, vkopana klet, zemlja, vsi izkopi, vsa nasutja, vse temljene plosce, ograja itd itd...
Pri sami lupini hiše je težko narediti razliko x2 v ceno. 
Največje razlike so pri notranji opremi. 
Tam.pa z lahkoto dosežeš razliko x10. 
Nekomu je ok pipa iz hoferja za 30 evrov, drugemu je pogojno ok neka za 300. In isto je pri ploščicah, kuhinji, pohištvu.....
Mi smo vseljeni cca pol leta..in do sedaj smo prišli na cca 205k (brez parcele). V to je všteto:
- vsi papirji za GD, PZI, ...
- komunali prispevek, soglasja, priključki EL, Voda...itd..
- klasična gradnja 145m2 + pomožni objekt 25 m2.
- TČ, rekuperacija, strojne inšt....
- komplet notranja oprema (parket, ploščice, kopalnica, kuhinja, omare...)
- fasada 
- zunanja ureditev (tlakovci, asfalt)

..kar imam še v planu sta dva nadstreška, ki prideta na vrsto čez 10k.. Smile
Živjo, mogoče kdo ve, koliko približno stane fasada (komplet, z zaključnimi deli) na npr. 250m2 veliki hiši?

Je 25k realna cena izvedbe?
https://gradnjahise.si/koliko-stane-gradnja-hise-2019/

Se vi strinjate s tem člankom?
Meni se ne zdi verodostojen.

(20.4.2020 ob 12:20)Jaco P. Napisal: Mi smo vseljeni cca pol leta..in do sedaj smo prišli na cca 205k (brez parcele). V to je všteto:
- vsi papirji za GD, PZI, ...
- komunali prispevek, soglasja, priključki EL, Voda...itd..
- klasična gradnja 145m2 + pomožni objekt 25 m2.
- TČ, rekuperacija, strojne inšt....
- komplet notranja oprema (parket, ploščice, kopalnica, kuhinja, omare...)
- fasada 
- zunanja ureditev (tlakovci, asfalt)

..kar imam še v planu sta dva nadstreška, ki prideta na vrsto čez 10k.. Smile
Hvala za odgovor.
No če bomo mi gradili 120m2 bi morali priti pod 200k, če bo vse po sreči.
Kje pa ste gradili, če ni skrivnost?
Če ne boste gradili sami, potem je treba razmisliti o tem ali res zelite klasiko ali bosta sama urejala vse delavce med seboj. Organizacija dela je sicer 30 % ampak se lahko komu potem pritožuješ.  Poglejte se mphisa.si oz kako montažno varjanto.

Skok na forum:

Zadnje novice

Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »