Splošno > O cenah materiala in storitev
Koliko zaračunati za dealo

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Koliko zaračunati za dealo
Pozdravljeni,
na vas se obračam z vprašanje, naj razložim situacijo:

Teta in soseda me je prosila za izdelavo škarpe iz lomljenih elementov. Gre se za vlivanje temeljev, vezanje armature, zlaganje blokov, betoniranje, vibriranje betona, uglavnem od začetka do konca... Dogovorjena sva bila, da poračunava ko končam, sedaj pa zaradi poškodbe ki se vleče zdaj že skoraj eno leto (ravno danes bil v 4 operiran) je predlagala, da poračunava sedaj za nazaj. Manjkajo še ene stopnice in še en del škarpe.

Delo se je opravljalo 2 in 1 leto nazaj (sedaj pa že cca 1 leto stoji), tako da predvidevam, da so bile takrat nižje urne postavke.

Kakšna je približna cena po uri za taka dela? Uporabil sem njen material, moje stroje in orodje. Vsega skupaj je za 88h dela.
Hvala
(26.3.2020 ob 19:35)M-XXXX Napisal: Pozdravljeni,

Teta in soseda me je prosila za izdelavo škarpe iz lomljenih elementov. Gre se za vlivanje temeljev, vezanje armature, zlaganje blokov, betoniranje, vibriranje betona, uglavnem od začetka do konca... Dogovorjena sva bila, da poračunava ko končam, sedaj pa zaradi poškodbe ki se vleče zdaj že skoraj eno leto (ravno danes bil v 4 operiran) je predlagala, da poračunava sedaj za nazaj. Manjkajo še ene stopnice in še en del škarpe.

Delo se je opravljalo 2 in 1 leto nazaj (sedaj pa že cca 1 leto stoji), tako da predvidevam, da so bile takrat nižje urne postavke.

Kakšna je približna cena po uri za taka dela? Uporabil sem njen material, moje stroje in orodje. Vsega skupaj je za 88h dela.
Hvala

Vedno sem bil ''fasciniran'' nad posli, kjer se cena določa šele ko je zadeva že narejena. Tako s strani naročnika, kot s strani izvajalca. Potem pa toliko problemov v stilu '' sem mislil/a ....un tam je pa računal tolko ''

(26.3.2020 ob 19:35)M-XXXX Napisal: Pozdravljeni,

Hvala

Vedno sem bil ''fasciniran'' nad posli, kjer se cena določa šele ko je zadeva že narejena. Tako s strani naročnika, kot s strani izvajalca. Potem pa toliko problemov v stilu '' sem mislil/a ....un tam je pa računal tolko ''
Tvoja urna postavka je tvoja. Rečeš kar je tebi dovolj OK. Teta in soseda? in če jih rečeš 5 EUR in če reče "a tolk velik?"... Rečeš 15 eur, v šihtu imaš pa 25?
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Situacija je zelo specifična, zato je prišlo do naknadnega dogovarjanja (prvotno ni bilo mišljeno, ampak kot vračilo že ene usluge) ampak to niti nima veze.

Bom drugače vprašal: Kakšna je bila povprečna urna postavka zidarja leta 2018 za približno podobna dela z njegovim orodjem?
Vse boš zvedel na obrtni zbornici. Če je pa to fuš......
(26.3.2020 ob 21:22)janko132 Napisal: Vse boš zvedel na obrtni zbornici. Če je pa to fuš......

Tudi jaz sem imel podobno situacijo kot ti; razlika je v tem, da sem bil "organizator" dela "tujih" delavcev, ki delajo pri slovenski  gradbeni firmi že par let. Sprva so hoteli 12€/uro + pijačo; dogovorili smo se za 8 €/uro. V praksi pa je delo šlo še kar "lagano", tako da se niso kaj dosti spotili. Če si delal normalno in kvalitetno tudi 10€/uro ni preveč.
(26.3.2020 ob 23:42)jurcek2000 Napisal:
(26.3.2020 ob 21:22)janko132 Napisal: Vse boš zvedel na obrtni zbornici. Če je pa to fuš......

Tudi jaz sem imel podobno situacijo kot ti; razlika je v tem, da sem bil "organizator" dela "tujih" delavcev, ki delajo pri slovenski  gradbeni firmi že par let. Sprva so hoteli 12€/uro + pijačo; dogovorili smo se za 8 €/uro. V praksi pa je delo šlo še kar "lagano", tako da se niso kaj dosti spotili. Če si delal normalno in kvalitetno tudi 10€/uro ni preveč.

Jaz sem zidarje plačeval po 8 €/h + hrana in pijača. 
Tudi rekel sem jim naj raje delajo malo počasneje pa dobro.

Skok na forum:

Zadnje novice

Lumar Zero Emission Living Tour – v Dragomlju na ogled edina slovenska hiša s certifikatom Active House
05.06.2020 ob 11:42:06
Lumar Zero Emission Living Tour – v Dragomlju na ogled edina slovenska hiša s certifikatom Active House
Po uspešno izpeljanih obiskih iz naslonjača pri Marko Potrču, Mitji Petkovšku in Jakovo Faku, vas v podjetju Lumar v okviru... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »