Splošno > O cenah materiala in storitev
Cene surovin / materiala 2021- upad

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Cene surovin / materiala 2021- upad
Cene surovin so padle po izbruhu svetovne finančne krize in korona virusa.
Se lahko pričakuje da bodo naslednje leto 2021 gradbeni materiali cenejši, kot so to leto, namreč cene materiala se spreminjajo 1x na leto in sicer v mesecu december/januar. Že od leta 2012 so cene materiala vsako leto poskočile od 3 - 5% navzgor. Sedaj ko so dosegle vrhunec, je čas da znova začnejo upadati, prav tako zidarska dela. Ker se pričakuje kriza, ljudje nebodo imeli denarja zaradi izgube služb, nedostopa do kredita, in tako bodo zidarji in ostali podjetniki imeli manj dela in bodo morali cene storitev spustiti. Do sedaj so služili zelo dobro. Leta 2010 cena zidarske ure tam nekje 10 eur/uro, danes 20 eur/uro.
Vaše mnenje o tem? Sam premišljujem o prestavitvi gradnje na drugo leto prav zaradi teh pomislekov, lahko se privarčuje in tudi ne mudi se mi z gradnjo.   Huh
Ne bo razlike. Premalo izvajalcev. Vecina ima rezervacij za naprej dovolj. Lahko spekuliras da bo 2021 drugace. Osebno ne verjamem da bo bistvena razlika za privat hise. Kdor isce poceni izvajalce jih ze sedaj najde...
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Vse se bo podražilo. Za tistih par, ki bodo še imeli denar.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
(23.3.2020 ob 15:58)Fery Napisal: Vse se bo podražilo. Za tistih par, ki bodo še imeli denar.

Za tistih par? S tem hoces povedati da se bo gradnja drasticno zmanjsala, zidarji pa se bodo stepli kdo bo dobil posel ( se vedno bodo dobro zasluzili ce bodo cene iz 20 eur spustili na npr. 16 eur). Povprasevanje za material in delo bo tudi tako posledicno manjse, v tem primeru nemorejo cene dvigniti? Ce se bodo trgovine zelele preziveti s prodajo materiala, verjetno nebodo drazile artiklov, konkurenca je prehuda. Mislim da prihaja korekcija na trgu.
Lahko da bo rahlo ceneje vse skupaj, ampak mislim da več kot za 5% celotne investicije najbrz ne.
Tudi v času največjega navala gradenj pomoje v zadnjem času, cca dobri 2 leti nazaj pa do zdaj, se lahko dobro izpogajas glede cene zidanja in seveda tudi nakupa materiala.
Če se ti ne mudi z zidavo, je mogoče res bolje počakati. Če ne drugega, dobiš za neko dobro ceno kakšnega izvajalca z dobrimi referencami,ki je zdaj in v prihodnje zaseden.
(23.3.2020 ob 17:59)marqin64 Napisal: Za tistih par? 

Ja,za tistih par,ker bo masa ljudi ostalo brez dohodka.
(24.3.2020 ob 08:49)Beri Napisal:
(23.3.2020 ob 17:59)marqin64 Napisal: Za tistih par? 

Ja,za tistih par,ker bo masa ljudi ostalo brez dohodka.

Moje razmišljanje je enako. Moramo pa razmisliti kdaj tudi bolj na široko, kaj to v tem primeru pomeni.
Upad povpraševanja po gradnji -> upad cen gradbenih storitev in materiala.
Če masa ljudi ostane brez dohodka bo tudi masa zidarjev, električarjev, vodovodarjev, tesarjev, ključavničarjev itd. ostala brez dohodka. To vse potegne za seboj, kot veriga. Ne smemo pozabiti, da smo mi tisti, ki dajemo delo vsem tem obrtnikom.
V vsaki krizi je najprej na udaru gradbeništvo. Ta se tudi najhitreje pobere po krizi. Pričakovati je upad cen. Ampak za enodružinske hiše ne toliko kot pri velikih projektih.
(24.3.2020 ob 11:10)marqin64 Napisal: Moje razmišljanje je enako. Moramo pa razmisliti kdaj tudi bolj na široko, kaj to v tem primeru pomeni.
Če masa ljudi ostane brez dohodka bo tudi masa zidarjev, električarjev, vodovodarjev, tesarjev, ključavničarjev itd. ostala brez dohodka. To vse potegne za seboj, kot veriga. Ne smemo pozabiti, da smo mi tisti, ki dajemo delo vsem tem obrtnikom.
Da,ne smemo pozabiti,da smo mi tisti,kateri ne bomo dajali delo obrtnikom,ker nas bo masa brez služb - na žalost.
Konkurenca ubija cene, ne pa ubijanje konkurence.
Razen če majstr računa na delo na črno. To je pa druga stvar. Ampak spet ni take razlike
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
(24.3.2020 ob 17:51)Beri Napisal:
(24.3.2020 ob 11:10)marqin64 Napisal: Moje razmišljanje je enako. Moramo pa razmisliti kdaj tudi bolj na široko, kaj to v tem primeru pomeni.
Da,ne smemo pozabiti,da smo mi tisti,kateri ne bomo dajali delo obrtnikom,ker nas bo masa brez služb - na žalost.

Na žalost ja, spet se bomo soočali s to bedno krizo kot leta 2008-2011

Skok na forum:

Zadnje novice

Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »