Gradnja in obnova > Tlaki, izolacija in ostrešja
Odstranitev lesenega stropa

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odstranitev lesenega stropa
Mnenje rabim. V stari hiši pod spomeniškim varstvom bo zelo verjetno treba obnoviti lesen strop. Pritličje je nizko (pač kot v starih hišah) z majhnimi okni, nad pritličjem je v eni polovici že urejena soba z izolirano podstrešje, na eni polovici je gola streha. 
Ideja je, da bi v tej polovici, ki je cela že obdelana in bo namenjena dnevni sobi, pustili samo tramove in čez pol prostora namestili samo lesena pohodna tla kot galerijo. Prostor bi tako dobil višino in svetlobo z dodatnimi okni v prvem nadstropju. Takšno rešitev sem že videla v eni stari hiši. Kaj to pomeni z vidika statike hiše?
(11.3.2020 ob 15:06)turistka Napisal: Mnenje rabim. V stari hiši pod spomeniškim varstvom bo zelo verjetno treba obnoviti lesen strop. Pritličje je nizko (pač kot v starih hišah) z majhnimi okni, nad pritličjem je v eni polovici že urejena soba z izolirano podstrešje, na eni polovici je gola streha. 
Ideja je, da bi v tej polovici, ki je cela že obdelana in bo namenjena dnevni sobi, pustili samo tramove in čez pol prostora namestili samo lesena pohodna tla kot galerijo. Prostor bi tako dobil višino in svetlobo z dodatnimi okni v prvem nadstropju. Takšno rešitev sem že videla v eni stari hiši. Kaj to pomeni z vidika statike hiše?

Laično to ne pomeni nobenega problema za statiko, saj bo strop kvečjemu razbremenjen.
Bolj bi lahko bila problematična dodatna okna zgoraj, saj z novimi odprtinami posegaš v konstrukcijo objekta. Verjetno boš morala v vsakem primeru dobiti statika in potem tudi GD.
Ne ne, ostala bodo okna tega prostora, ki je zdaj zgoraj nad dnevno sobo, dodatnih seveda ne bo, ker jih tudi ne sme biti.

V tisti hiši, ki sem jo omenila, da so odstranili strop, tramov niso pustili. Na žalost ne poznam lastnikov, da bi jih lahko vprašala, kako so to izvedli. No, jaz bi tramove iz očitnih statičnih razlogov pustila kot prvo zaradi občutka, kot drugo zaradi galerije, kot tretje zaradi namestitve svetil.

Bom vesela še kakšnega razmisleka, ideje. Ker je kvadrature dovolj, te sobe ni treba ohraniti za vsako ceno.

Skok na forum:

Zadnje novice

Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »