Opremljanje doma > Talne in stenske obloge
Kje nakup ladijskega poda

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kje nakup ladijskega poda
Pozdravljeni po dolgem času..

Pred sabo imam prenovo starejšega stanovanja. Na tla bi rad dal ladijski pod. Enkrat smo ga že delali in je rezultat super, tako da bi kar ponovili postopek:

- letve po celem prostoru, z razmakom med vsako 50cm
- med letve bom dal striropor, višine 5-7cm oz. toliko, da bo vse v liniji (višina letev in izolacije bo enaka)
- pod izolacijo napeljemo tudi elektriko, negorljive cevi
- ob steni na začetku deščico ca 1 cm, kar nato pokriješ s kotno letvico. 
- na koncu pa pride pritrjevanje ladijskega poda z vijaki s potopno glavo
- izposoja brusilnega stroja in brušenje, oljenje z osmo olji.

V spalnice bi dal smreka/bor (bolj mehko, ceneje), ki bi ga belo oljil + olje z voskom. Kuhinja/dnevna bi dal oreh/bukev/hrast (bolj trdo in trpežno), kjer bi samo olje z voskom.

Seveda me zanima kakšen komentar na postopek. In pa glavno vprašanje, kje dobiti deske za ladijski pod. Predvsem dobro razmerje med kavliteto / ceno? Hvala vsem!
Ne bo ok. Vmes ti manjka se nosilni sloj. Ala osb. Obloga ni nosilna. Razen ce bos imel 4cm debele deske...
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
(8.3.2020 ob 19:57)firefly Napisal: Ne bo ok. Vmes ti manjka se nosilni sloj. Ala osb. Obloga ni nosilna. Razen ce bos imel 4cm debele deske...

Trenutno imam 3cm debele dile in je super. Mogoce pa pomaknem letve malo bolj skupaj?
čisto pravilno si napisal, nikakor se pa pod masivni ladijski pod ne daje osb.
če si mislil dati troslojni parket v izgledu ladijskega poda, potem pa res rabiš osb. a ker govoriš o vijačenju na morale, sklepam, da delaš masivo.
kvalitetno masivo iz trdega lesa je pri nas sicer malo težje dobiti. jaz sem hrast nabavljal pri alpa.si. gre za 24mm debele masivne deske na pero in utor, moral jih boš seveda pri montaži sproti navrtati, saj je les pretrd za samorezni vijak s potopno glavo.
pri tvojem planu vidim 2 možnosti za izboljšavo:
- pod letve (ki jih seveda položiš plavajoče brez vrtanja v tla) daj pluto ali kak podoben trd material za blaženje udarnega zvoka (dobra je tudi xps pena za polaganje laminata)
- namesto stiroporja daj mehko izolacijo, bo lepši zvok pri hoji.
(10.3.2020 ob 22:41)kefig11 Napisal: čisto pravilno si napisal, nikakor se pa pod masivni ladijski pod ne daje osb.
če si mislil dati troslojni parket v izgledu ladijskega poda, potem pa res rabiš osb. a ker govoriš o vijačenju na morale, sklepam, da delaš masivo.
kvalitetno masivo  iz trdega lesa je pri nas sicer malo težje dobiti. jaz sem hrast nabavljal pri alpa.si. gre za 24mm debele masivne deske na pero in utor, moral jih boš seveda pri montaži sproti navrtati, saj je les pretrd za samorezni vijak s potopno glavo.
pri tvojem planu vidim 2 možnosti za izboljšavo:
- pod letve (ki jih seveda položiš plavajoče brez vrtanja v tla) daj pluto ali kak podoben trd material za blaženje udarnega zvoka (dobra je tudi xps pena za polaganje laminata)
- namesto stiroporja daj mehko izolacijo, bo lepši zvok pri hoji.

Vsekakor bi rad delal masivo. Hvala za izboljšave, nekaj vprašanj:

- plavajoče, brez vrtanja: To metodo ne poznam, lahko kaj več info, kakšen link? Kako zagotovim, da se morale nebi premikale? Al nima veze, je vse stisnjeno z izolacijo?

- pod letve komat dam pluto/xps peno, ampak drugače je spodaj klet in zvok nikogar ne moti.

- stiropor sem mislil dati kar mehek (torej ne stirodur). Imaš še kakšen drugo idejo za izolacijo?

Pa še za vsak slučaj, če bi res troslojni parket, potem se pa spremeni samo da se da osb plošče in na to lepi troslojni parket (https://vogart.si/izdelek/carcassonne-be...ov-parket/)?

Pa hvala za info in link za alpa.si. Če ima kdo še kakšnega dobrega ponudnika masivnih dil kar na plan Smile
jaz bi dal raje kakšno volno not, ker drugače je pri stiroporu kot nek odmev, ko hodiš, pa čeprav spodaj ni nikogar, ki bi ga to motilo. tudi zato daš pod moral še dodatno blaženje. ni pa nič narobe, če narediš kot si napisal, to so pač finese.
aja, letev ne šraufat v tla, ker je večja verjetnost, da bo začelo škripat, ker bo vse preveč napeto. les zaradi razlik v temperaturi in vlagi dimenzijsko variira, se tudi zvija itd. šraufanje v tla ga še dodatno obremeni in mu to ne paše, niti ni od tega nobene koristi, samo dodatno delo in strošek. letve itak ne bodo šle nikamor, saj jih bo ladijski pod med sabo povezal.

Skok na forum:

Zadnje novice

Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »