Gradnja in obnova > Tlaki, izolacija in ostrešja
Izolacija podstrešja

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Izolacija podstrešja
Pozdravljeni,

Zanima me ali lahko izoliram del nad škarjami z 50cm kamene volne? pod in med šlarjami bi bilo še 35 steklene volne.

tako bi ostalo od vrha kamene volne do slemena 50cm prostora. je to OK?
Je. Ce je v slemenu mozno prezracevanje.
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
(5.3.2020 ob 18:22)firefly Napisal: Je. Ce je v slemenu mozno prezracevanje.

Strešni zračniki so pa odprto sleme. Je to dovolj?
Bo izolacija na ravnem delu veliko pripomogla pri vzdrževanju temperature?
Tako je bi bilo na ravnem delu skoraj 1m.
Koliko pa imaš izolacije na stenah in pa v tleh?
(6.3.2020 ob 09:28)novitu Napisal: Koliko pa imaš izolacije na stenah in pa v tleh?

Sedaj ravno polagam izolacijo za tlake in je 11cm grafitnega stiroporja (več ni šlo zaradi obstoječih balkonskih vrat).
Fasada pa bo (ko bo) 20cm grafitnega
(6.3.2020 ob 09:07)skafy Napisal:
(5.3.2020 ob 18:22)firefly Napisal: Je. Ce je v slemenu mozno prezracevanje.

Strešni zračniki so pa odprto sleme. Je to dovolj?
Bo izolacija na ravnem delu veliko pripomogla pri vzdrževanju temperature?
Tako je bi bilo na ravnem delu skoraj 1m.

To je totalni overkill in ne bo nič razlike, med npr. samo 35cm.

Če misliš vzdrževanje temperature kot konstantnost, to prinese termalna masa znotraj prostorov, ne pa (toliko) izolacija. Namesto dodatnih 50cm volne raje denar vrži v dvojni in debelejši knauf za notranjo oblogo.
(6.3.2020 ob 13:10)Energetik81 Napisal: To je totalni overkill in ne bo nič razlike, med npr. samo 35cm.

Če misliš vzdrževanje temperature kot konstantnost, to prinese termalna masa znotraj prostorov, ne pa (toliko) izolacija. Namesto dodatnih 50cm volne raje denar vrži v dvojni in debelejši knauf za notranjo oblogo.

True.
Tako ali tako sem želel malo bolj izolirati ravni del stropa (del kjer so škarje) in je pač toliko prišlo. Celotna kamena volna 8m^3 je prišla okoli 50€.

Zanimalo me je v toliko, ker sem nekje zasledil da bi lahko imel obratni efekt. nekakšen "hladilnik". Huh

Stene pa so 10cm profil nafilani z kameno volno (ker se mi zdi da nekoliko bolje duši zvok) in gor bom dal 2x knauf diamant plošče.
Videl sem tudi neke silentboard ampak je cena 17€/m^2. ta bi bla mal prehuda.
Razlike med 35 cm in 1m ne bos opazil.
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
Super. Hvala vsem za pomoč!

Skok na forum:

Zadnje novice

Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
30.06.2020 ob 18:59:11
Kaj pomeni nizka začetna investicija v talno ogrevanje?
Vse več ljudi se odloča, da bo prostore ogrevalo s talnim gretjem. Prednosti, ki jih prinaša ta vrsta ogrevanja, so... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »