Gradnja in obnova > Tlaki, izolacija in ostrešja
Izolacija panoramskih oken terase

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Izolacija panoramskih oken terase
Pozdravljeni,

v sliki v prilogi sem prikazal dve opciji izvedbe naše terase proti panoramskim oknom. Katera je bolj pravilna oz. ali se to v praksi izvaja kako drugače?

Hvala.

Priložene datoteke Predogledne slike

Jaz bi naredil A, vendar z debelejšim XPS.
Grem stavit da je lesena oz. WPC terasa trajnejša kot ploščice na betonu.

Tisti zeleni del sem jaz zabetoniral s stirobetonom, obdelal s hidrostop elastik + mrežico, na to sem zalepil nosilec za WPC deske.
MatUrb, katero siko zaščito bi pa uporabil?  lp
Z Butilnim trakom zatesniš, pa je večno.
Vprašanje se je bolj vezalo na to ali je debelina izolacije pod oknom (purinit + 2cm stirodur) proti celotni izolaciji fasade (20cm) premalo in bo predstavljalo toplotni most in posledično švicanje na notranji strani.
(24.2.2020 ob 22:12)MatUrb Napisal: Vprašanje se je bolj vezalo na to ali je debelina izolacije pod oknom (purinit + 2cm stirodur) proti celotni izolaciji fasade (20cm) premalo in bo predstavljalo toplotni most in posledično švicanje na notranji strani.

PurEnit.

Nima veze kakšna je ostala fasada, važno je le XPS+purenit, zunanja temp. in notranje rosišče.
Izračun kaže pri 8cm purenita in 2cm XPS nekaj kondenza le na stiku purenit-XPS, na notranji strani pa nič, niti pri slabih pogojih. Če je XPSa več kot nekje 6cm, je kondenz šele znotraj XPS, kar ne bi smelo biti problematično.
Itak ne razumem, zakaj bi dal samo 2cm XPS, daj ga toliko, kot ga že imaš ob temelju in je mir.
(23.2.2020 ob 17:55)Energetik81 Napisal: Jaz bi naredil A, vendar z debelejšim XPS.

Tisti zeleni del sem jaz zabetoniral s stirobetonom, obdelal s hidrostop elastik + mrežico, na to sem zalepil nosilec za WPC deske.

Energetik81

Točno kateri izdelek ( premaz ) za hidrostop si uporabil?
(27.2.2020 ob 15:01)hisamiha Napisal:
(23.2.2020 ob 17:55)Energetik81 Napisal: Jaz bi naredil A, vendar z debelejšim XPS.

Energetik81

Točno kateri izdelek ( premaz ) za hidrostop si uporabil?

Saj sem napisal točno hidrostop elastik!
Hval za odgovore

Skok na forum:

Zadnje novice

Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »