Gradnja in obnova > Klasična gradnja
Razmak med dimnikom in plosco

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Razmak med dimnikom in plosco
Pozdravljeni,

zanima me, kako in s cim najlazje "zadelati" razmak med dimnikom in mansardno betonsko plosco. Dimnik poteka skozi plosco. Razmaka je 10 cm okoli dimnika. Kar zafrsolam in ulijem beton?

Lp.
Izolacijo.
Pozabil sem dodati, da je dimnik zidan z betonskimi zidaki.
Ne smeš betonirati, moraš pustiti dilatacijo 
Nabasi neko trdo volno, ali kaj podobnega.
Sonce naj sveti vsak dan!
Tudi ce je dimnik zidan je potrebna izolacija? Prilagam sliko za lazjo ponazoritev.

Priložene datoteke Predogledne slike

Ne vidim razloga, zakaj se takšen dimnik v preboju ne sme zabetonirati. S tem se ga utrdi, ne pa, da ob prvem premiku zemlje vse zapleše. Jasno, potem, ko se daje talna izolacija, estrih itd se ga oblozi z kameno volno.
Vajenec123,
takole približno moraš izdelati.

Dilatiran mora biti skozi ploščo. Stik z estrihom je preprečen z peno.
Lep pozdrav
(14.2.2020 ob 23:13)som16 Napisal: Vajenec123,
takole približno moraš izdelati.

Dilatiran mora biti skozi ploščo. Stik z estrihom je preprečen z peno.

S kakšno peno je preprečen stik dimnika in estriha?
Vlij beton. Vsaj ne bo kompletna teža na spodnjem kosu.
Dimnik diha znotraj, ne zunaj. Če je prav narejen in odzračen.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
@som16 OT koliko ste plačali za brušenje stropa po m2?

lp,
Dawid,
strop ni brušen. Imamo spuščeni strop; morda izgleda AB plošča tako, a je klasični opaž-Bled plošče.
Lep pozdrav
Plašč dimnika je prosto stoječ (na temelju) in dilatiran skozi vse preboje plošč in strehe! Tuljava dimnika (šamot ali nerjaveča) bo posebej dilatirana na izstopu iz dimnika, kajti tuljava se razteza in krči v centimetrih, zunanji plašč diha v nekaj mm, (toplota tuljave segreva tudi zunanji plašč, kljub temu, da je tuljava morda izolirana).

Čelno v ploščo zvrtati po dve izvrtini na stranico (od 6 ali 10 mm), v izvrtine vtakniti primerno betonsko železo, opažiti ("zašolati") odprtino ob dimniku, plašč dimnika dosledno obložiti s cm stiroporom (zadostuje tudi debelejši in kompakten karton) in zalij z betonom!
Jaz sem stike med dimnikom in AB ploščo/steno zapurpenal z Tekapur Firestop. Povsod sem imel cca 2-3 cm reže.

Mene pa zanima s čim je najboljše izolirati tisti del ko dimna tuljva (imam šamotno) pride iz dimnika. Nekje 5-6 cm širine in 5 cm globine

Bo OK, če zatisnem odprtino z keramično volno, čez mrežica in lepilo nato omet?

Skok na forum:

Zadnje novice

Redno vzdrževanje doma je nujno
20.01.2020 ob 12:59:50
Redno vzdrževanje doma je nujno
S tem boste poskrbeli za svojo varnost in manj zapletov pri zavarovanju. Izognite se slabi volji, ko vam denimo poči cev in voda... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »