Gradnja in obnova > Klasična gradnja
Obnova betonskih tal

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Obnova betonskih tal
Pozdravljeni ! 

Prebral sem mnogo variant, vendar vseeno pišem za svoj primer. Obnavljam hišo iz leta 1984. V pritličju( neto povrsina 50 m^2) je bila višina med tlom in stropom 236 cm. Mi bi radi imeli po obnovi tal višino 240 cm, vkljično s talnim gretjem. Torej mi smo ven vrgli *kvazi* estrih ter podložni beton, ki je bil debel od 10-15 cm. Skopali smo tudi zemljino, tako da je sedaj višina cca 270 cm. 

Zanima me ali je dovolj 25 cm od zemljine do končnih tal ter da je dovolj kvalitetno ?
Idejo imam, da bi napravil naslednje :
- zemljina
- filc (300g) - ali bolje dati vmes pesceni tampon ?
- xps plosce (5cm)
- podložni beton debeline 8 cm z mrežo
- izolacija
- spet xps plosce ? Debelina ?
- sistemska plosca za talno
- estrih 4-5 cm
- tla ( laminat, ploscice )

Ali je zgoraj napisano smiselno ali bi kdo to drugače rešil ?

Najlepsa hvala za odgovor !
oj

verjetno ker je hiša letnik 84 nimaš izoliranih temeljev, zato bi jaz naredil tako kot si napisal, vendar pod podložni beton ne bi dajal nič xps-ja (razen če imaš preveč soldov) ker bo med podložnim betonom in temeljem še vedno toplotni most.

tkole:
-podložni beton
-xps
-talno
-tlaki
-obloge
Zdravo,

Hvala za odgovor ! Bomo verjetno res napravili v tem vrstnem redu.
Nekaj me še zanima . Ali je res potrebna diletacija med podloznim betonom ter med temelji ? Vem da se naredi pri izdelavi estrihov, pri ulivanju podloznega betona mi ni smiselna, saj ni taksnega raztezanja ? . Morda se motim ? Nekdo me je opozoril, da lahko pocijo temelji, ce ni narejene diletacije med podloznim pa temelji ?
 Zanima me tudi ali je dovolj 6 cm podložnega betona, če ga armiramo z mrežo Q 335 ?

Hvala !

Skok na forum:

Zadnje novice

Prva slovenska hiša s certifikatom Active House
04.05.2020 ob 12:34:06
Prva slovenska hiša s certifikatom Active House
Lep, varčen in pameten dom Podjetje Lumar je v Dragomlju, ki leži le nekaj kilometrov oddaljen od Ljubljane, postavilo hišo Lumar... Beri dalje »
Redno vzdrževanje doma je nujno
20.01.2020 ob 12:59:50
Redno vzdrževanje doma je nujno
S tem boste poskrbeli za svojo varnost in manj zapletov pri zavarovanju. Izognite se slabi volji, ko vam denimo poči cev in voda... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »