Gradnja in obnova > Energijski viri
TOPLOTNA ČRPALKA - pomoč pri izbiri.

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
TOPLOTNA ČRPALKA - pomoč pri izbiri.
Pozdravljeni,
Imam hišo 120m2 spodaj in podstrešno, ki še ni v uporabi 60m2, bo pa v prihodnjosti.
Nekaj podatkov:
-Stena 30cm
-Izolacija 12cm
-Okna vrata les zasteklitev 3 slojna
- radijatorji + talno 20m2
-Sedaj se ogreva na pelete poraba na zimo 3t kvaliteta A1. Ogreva se samo 120m2
- Hiša je na sončni legi

Iščem toplotno črpako,  lahko svetujete, moj simpatiji so do sedaj dve.
- MITSUBISHI ZUBADAN 11,2 PUHZSHW112YAA
                                             EHSC-YM9C
- TOSHIBA ESTIA 11W 55C   HWS-1105H8-E
                                             HES-140XWHT6-E

SVETUJTE MI!
KJE NAJCENEJE  DO SAME TOPLOTNE ČRPALKE?

Hvala
Staher
staherxxl@gmail.com
Najprej si preberi nekaj tem o TČ, da boš razumel vsaj osnove. Omenjena Toshiba in Mitshubishi sta namreč neprimerljiva. Za hitro vožnjo pač uporabiš avto z dobro lego in zmogljivim motorjem, za vožnjo tovora kombi. No, gre tudi obratno... Wink
dobre teoretične rešitve so včasih v praksi neumne http://www.klimasapo.si
Kaj to pomeni , da nimam kaj zgrešiti ali z eno ali drugo?
Zanima me katera od teh dveh je boljša in kje nabaviti najceneje, montiral bom sam, smo prvi zagon bi opravi pooblaščen izvajalec.
Napačno si razumel!?
Napravi nikakor nista enako primerni za enako hišo.
Če želiš pameten nasvet, boš pač moral podrobno opisat hišo, lokacijo, mikrolokacijo, lokacijo zunanje enote, površino radiatorjev, zahtevo po sanitarni vodi, želje in zahteve, ter seveda kakovostni in s tem cenovni razred naprave. Najbolje, da vse poslikaš.
Še le, po vsem tem, se lahko določi katera od naprav je zate in za tvojo hišo boljša ali slabša izbira.
dobre teoretične rešitve so včasih v praksi neumne http://www.klimasapo.si
Če že, potem Ecodan namesto Zubadana. Pri tej izolacija črpalke z vbrizgom ne rabiš. Če bodo težave, povečaš površino ogrevalnih teles in s tem dodatno znižaš porabo.
Zubadan je tudi glasnejši od Ecodana, pa tudi kvari se bolj.
Estia je klasična nizkotemperaturna toplotna črpalka z zelo tihim delovanjem, vendar rahlo zastarelo avtomatiko.
Drugače pa imaš v tem rangu 11kw kar nekaj naprednejših črpalk z novim plinom.
(12.2.2020 ob 18:36)staher Napisal: Kaj to pomeni , da nimam kaj zgrešiti ali z eno ali drugo?
Zanima me katera od teh dveh je boljša in kje nabaviti najceneje, montiral bom sam, smo prvi zagon bi opravi pooblaščen izvajalec.

Montiral boš sam? Kaj točno si predstavljaš pod "montaža"?
Glede ESTIE... po mojih izkušnjah - res bi rekel malo nerodna regulacija, pa vendar, ko nastaviš krivuljo... parkrat sem bil pri TČ po nekaj min (spet ni to nobena znanost) pustiš da dela in to je to... Če pa primerjam glasnost (vsaj kar sem jih jaz videl, pa tega ni ravno dosti) je ESTIA resnično tiha TČ. Sicer pa glede na to kar berem o težavah s TČ na forumu, mi vsaj za enkrat ni niti malo žal da sem izbral Toshibo.
Tudi jaz imam estio ze skoraj 10 let in je res izredno tiha, napram sosedovi, ki je odaljena 10 m in zelo glasna. Nobenih okvar zaenkrat.
Je pa verjetno po 10 letih na trgu že kaj bolsega sigurno
(12.2.2020 ob 16:37)staher Napisal: Pozdravljeni,
Imam hišo 120m2 spodaj in podstrešno, ki še ni v uporabi 60m2, bo pa v prihodnjosti.
Nekaj podatkov:
-Stena 30cm
-Izolacija 12cm
- Hiša je na sončni legi

EHSC-YM9C
                                             HES-140XWHT6-E

SVETUJTE MI!
KJE NAJCENEJE  DO SAME TOPLOTNE ČRPALKE?

Hvala
Staher
staherxxl@gmail.com

Bež od klima toplotne , razen če si s primorske. Angry
Izberi pravo evropsko srednji cenovni razred . Vodilo naj ti bo letna učinkovitost , najlaže s spiska na skladu. Exclamation
Boš sam ugotovil katera je med njimi naj fensi . Če napišem bo forum pregorel od i tipov, ki hvalijo  zastarele tehnologije. Učinkovitost zrak voda 190+
Tudi dve priznanji nista  kar tko!!!! Dodgy
Na opisano je 8 KW polna kapa .
Dobro izberi
Montaža ! Ajnfoh da dol padeš , Zagon je v ceni. Poveza va voda in gas!!!
Nekaj v sosednj temi, lahko na zs!!

Ko sonce več ne  greje me  IVT-BOSCH pogreje!!!!!! Wink

https://www.ekosklad.si/uploads/c0c9362b...nam_tc.pdf
https://www.toplotne-crpalke-kovintrade....0-awe.html
Ljudi, vratia se Šime...
Sonce, kaj pa naj mi sedaj naredimo, ki nas klima TČ poceni ogrevajo že leta in leta (ko si ti TČ še samo po revijah gledal), pa nismo iz primorske? Naj prodamo hudiča pa kupimo tazaresno?
..sej je napisu: Bež od klima toplotne  Big Grin
Ne razumem pa, a to opisuje barvo toplotne al kaj drugega.

Sonce, en dobronameren predlog. Za vse uporabnike foruma bo lažje, če svoj post ene petkrat prebereš, predno ga objaviš...en mal zaradi pismenosti (berljivosti), en mal pa zaradi tega, da dojameš kaj vse naklanfaš v tej minuti.
Objavil staher - 12.2.2020 ob 14:37 Pozdravljeni,
Nekaj podatkov:
-Stena 30cm
-Izolacija 12cm
- Hiša je na sončni legi

EHSC-YM9C

(12.2.2020 ob 16:36)staher Napisal: Napisal:Kaj to pomeni , da nimam kaj zgrešiti ali z eno ali drugo?

Objavil csamo001 - Včeraj ob 23:35 Ljudi, vratia se Šime...
Montiral boš sam? Kaj točno si predstavljaš pod "montaža"?  

Objavil Fantocci - Danes ob 07:13 Sonce, kaj pa naj mi sedaj naredimo, ki nas klima TČ poceni ogrevajo že leta in leta (ko si ti TČ še samo po revijah gledal), pa nismo iz primorske? Naj prodamo hudiča pa kupimo tazaresno?

Objavil pentax - Danes ob 07:37 ..sej je napisu: Bež od klima toplotne  [Slika: biggrin.png]
Ne razumem pa, a to opisuje barvo toplotne al kaj drugega.

Sonce, en dobronameren predlog. Za vse uporabnike foruma bo lažje, če svoj post ene petkrat prebereš, predno ga objaviš...en mal zaradi pismenosti (berljivosti), en mal pa zaradi tega, da dojameš kaj vse naklanfaš v tej minuti.

csamo00    Fantocci    pentax

Sami si poglejte , kako  ste   strokovno ali laično  pomagali Strehar-ju  s svojimi nasveti!!!
Večkrat si preberite .
So strokovni in berljivi .
Ste ugotovili , kaj ste na klanfali v tej minuti v pomoč streharju.
Sami ocenite vrednost svojih prispevkov!!!
Ni treba objaviti na forumu svojih ugotovitev !

Iz mojega prispevka:
1. Bo sam ugotovil letno učinkovitot med izbranima toplotnima iz priponke.
2. Med katerimi naj izbira = 190+Letna učinkovitost
Kakšno moč po mojem menju potrebuje
IN naj dobro izbere.
Še priponko toplotne , ki jo montira sam ali vodovodar in je zagon že vključeh ob nakupu. Za motažo pogleda spodnjo priponko .Bo videl ,da je enostavno, da dol padeš!!!

Lep sončen in topel pozdrav!
Pozdravlja Vas tudi BOSCH-ek.compres6000/ AWE 9

https://www.bosch-climate.rs/files/uputs...0aw_RS.pdf
Hitachi Ras 4 11kw letna ucinkovitost 187 Smile pa je navadna klima toplotna ima pa scroll kompresor Wink tudi kar nekaj cenejsa od Boscha Wink
Naslednica moje Pani ima 195. Klima TČ. Zunanja škatla na prvi uc dejansko identična njihovi klimi...

Ne vem koliko je razlike v praksi, moja še kar dela... Na Gorenjskem...

Skok na forum:

Zadnje novice

S hranilnikom do nižjih stroškov v podjetjih
24.11.2021 ob 07:30:41
S hranilnikom do nižjih stroškov v podjetjih
V Oslu, svetovni prestolnici e-mobilnosti, je že vsak tretji avtomobil električni in e-avtobusi izrivajo tiste, ki imajo motorje z... Beri dalje »
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
02.06.2021 ob 13:07:02
ENOSTAVNO DO PONUDBE ZA KREDIT. Oddajte povpraševanje več bankam naenkrat.
V življenju so stvari pogosto nepredvidljive. Velikokrat nas presenetijo dogodki, ki so vezani na večjo, neobičajno porabo finančnih... Beri dalje »