Gradnja in obnova > Stavbno pohištvo
Okna alu-les

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Okna alu-les
Pozdravljeni,
zbrala sem ponudba za alu-les okna. Kontaktirala sem: Internorm, Actual, Msora, Lesko, Marles, Judež. Razpon vrednosti ponudb za okna z vgradnjo je cca. 35 % (proizvajalci so navedeni od najdražjega do najcenejšega). Glede dizajna so okna primerljiva. Nižja U vrednost mi ne predstavlja prednosti. Pomembna sta mi trajnost in kakovost izdelave, vendar tega ne znam oceniti. Ali naj se med temi proizvajalci, ki bi naj bili med boljšimi, odločim zgolj na podlagi cene? Ali imate s katerim od teh proizvajalcev slabe izkušnje?
LP
Katerakoli od zgornjih izbereš in jih malo mirkas, te bodo gotovo preživela ?.
Jaz imam Lesko, vse tip top.
Povprašaj še MIK Celje, mogoče bodo ugodna. Meni so jih vgradili pred dvema tednoma.
(11.2.2020 ob 16:49)žrepko Napisal: Povprašaj še MIK Celje, mogoče bodo ugodna. Meni so jih vgradili pred dvema tednoma.

Zgoraj naštetim proizvajalcem pri lesu najbolj zaupam. Mik pa bi zagotovo izbrala, če bi kupovala pvc okna.
Zagotovo bi bil mik med zadnjimi. Se za ponudbo jih ne bi prosil. Zame.
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
(11.2.2020 ob 19:58)natasa.ogr Napisal:
(11.2.2020 ob 16:49)žrepko Napisal: Povprašaj še MIK Celje, mogoče bodo ugodna. Meni so jih vgradili pred dvema tednoma.

Zgoraj naštetim proizvajalcem pri lesu najbolj zaupam. Mik pa bi zagotovo izbrala, če bi kupovala pvc okna.

Potem pa ne kompliciraj in vzami tistega, ki ti nudi najboljse pogoje in pri katerem imas dober obcutek / prodajni kontakt / izkusnjo.
Sam imam okna M Sora, vse štima razen panoramske stene, ki je iz dveh delov, panoramic vgradnja. Laminacija šip je katastrofalna, trenutno v "vojni" z njimi kaj je reklamacija in kaj ne. Njihov reklamacijski servis je katastrofalen. Močno odsvetujem.
Bom kar "zlorabil" to objavo. Zanima me kaj je bolje pri lesenih oknih, da imajo alu oblogo ali ne? Da ne bi pod oblogo okno začelo gniti.
(13.10.2020 ob 22:08)japka Napisal: Bom kar "zlorabil" to objavo. Zanima me kaj je bolje pri lesenih oknih, da imajo alu oblogo ali ne? Da ne bi pod oblogo okno začelo gniti.

Pozdravljen japka,

sam sem vzel lesena okna z alu profili, ki so na oknu predvsem zaradi mehanske in vremenske zaščite samega lesa. Lesena okna imajo ponavadi samo odkapne profile, katerih montaža je zelo pomembna, da kasneje ne zastaja voda na njih, kar posledično privede do zamakanja in podobno. Lesena okna brez alu profilu bo potrebno tudi ene parkrat prebarvat, ker so le izpostavljeni vremenu, pri les-alu kombinacije tega ni. So pa profili namontirani na samo okno tako, da imajo na spodnjem robu odprtino, da se zračijo. Ni strahu, da bo zagnilo. Bolj je še polemika o tem ali morajo biti alu profili varjeni na spojih ali ne. Baje je boljše, da niso varjeni, zaradi raztezanja/krčenja v poletnih/zimskih mesecih. Malce si poglej prereze pri proizvajalcih, pa boš videl kako to zgleda.

Upam, da pomaga.

Lp

Skok na forum:

Zadnje novice

Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
28.10.2020 ob 10:32:56
Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
Mladinske organizacije v zadnjih letih glasno opozarjajo na perečo in zaskrbljujočo stanovanjsko problematiko mladih. Da bi mladim... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »