Gradnja in obnova > Tlaki, izolacija in ostrešja
Izolacija špica

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Izolacija špica
Kako bi vi tole zaprli, če sploh bi? Zgoraj bo neogrevano, mansarda bo pa zaprta in izolirana.

Priložene datoteke Predogledne slike

S fasado
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
(10.2.2020 ob 20:51)firefly Napisal: S fasado

To sem tud sam nameraval. Ali bi dal se kaj med napuščem in cigli, kjer je sedaj 3-4cm lufta?
(10.2.2020 ob 20:58)supaFlaj Napisal:
(10.2.2020 ob 20:51)firefly Napisal: S fasado

To sem tud sam nameraval. Ali bi dal se kaj med napuščem in cigli, kjer je sedaj 3-4cm lufta?

A to vsi zidarji delajo isto napako? Tukaj so se še dodatno potrudili in zanalašč pozidali nad vencem, da je ja manj placa za izolacijo. Tam bi moralo biti 30cm lufta, ne pa 3. Sedaj boš imel tam lep toplotni most.

Jasno da daj tja stekleno volno, še prej pa poštemaj, kolikor se da, vsaj odstrani cegle nad betonsko vezjo.
Isto dela večina. Ko pa jim kaj rečeš, se ti pa smejejo.

Kot napisano, ko boš imel oder, svetujem da pozagas  opeko s fleksarco v višini izolacije v notranjosti.
Sonce naj sveti vsak dan!
Res so specialci, saj ko nardijo, fajn zgleda, ko pa se začneš spraševat o izolaciji tega dela, ti je pa vse manj jasno, zakaj to zidajo, kot zidajo. Hvala za nasvete, bom porezal in nafilal stekleno volno, potem pa EPS čez.
jaz sem dal vmes od špice dol 8cm xps , upam da bo ok... lp
(11.2.2020 ob 11:11)dačo1 Napisal: jaz sem dal vmes od špice dol 8cm xps , upam da bo ok... lp

Bo dosti za preprečitev kondenzacije, bo pa še vedno za odtenek več izgub kot če bi bilo tam 20-30cm izolacije. Vendar se ni za sekirat.
Z notranje strani je pa špirovec tik ob steni, kjer bi pa spet lahko bil toplotni most, ali se motim?
Suh les je le cca. 3-4x slabši izolator kot volna. Sploh pa ko boš porezal opeko, špirovec ne bo več ob steni, ampak zavit v volno.
kj pa v primeru kot imam jaz 8cm xps vzdolž špice, na drugi strani  - notranji je pa res k steni pritisnjen špirovec širine 20cm..., imam pa namen za širino špirovca 20cm in pod špirovec 10cm dati volno (skupaj 30cm)  .... bo problem?  lp
(11.2.2020 ob 12:43)dačo1 Napisal: kj pa v primeru kot imam jaz 8cm xps vzdolž špice, na drugi strani  - notranji je pa res k steni pritisnjen špirovec širine 20cm..., imam pa namen za širino špirovca 20cm in pod špirovec 10cm dati volno (skupaj 30cm)  .... bo problem?  lp

Ne.
ok., me veseli Smile
Odstraniti moraš tudi cegle na poševni. Najbolje je, da potem zapreš s kameno volno, npr dp5 oz ventia sedaj. Cena 200eur za celo bajto.
To si verjetno sam naknadno pozidal ?
Bom saniral s kameno volno ali stirodurjem, nisem pa sam tega pozidal, ampak gradbinec.

Skok na forum:

Zadnje novice

Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »