Gradnja in obnova > Montažni sistemi in les
»Knauf na Knauf«

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
»Knauf na Knauf«
V bloku, ki je zgrajen 1980 leta bomo vgradili klimo. Na maram » kanalčkov«, pojavi se pa problem, da v stanovanju ni ometov, so lepljene mavčno kartonske plošče. Najboljše bi bilo plošče odstraniti, položiti cevi in nato zalepiti nove (kar presega moje sposobnosti), zanima me, če je možno, da bi po dolžini razrezal plošče za potrebe cevi na nato čez celo steno čez obstoječe plošče položil nove (tanjše). Hvala za vsak odgovor.
Leta 80 je bil malo verjetno Knauf. Najprej ugotovi kaj dejansko je. Nekje zvrtaj luknjo,(kjer boš imel preboje!). Tako boš ugotovil sestavo in približno debelino sestave. 
Potem pa ? Kakšna je konstrukcija.
Če jo moraš prečkati, zna biti zanimivo
Sonce naj sveti vsak dan!
(6.2.2020 ob 23:22)Hanzi Napisal: Leta 80 je bil malo verjetno Knauf. Najprej ugotovi kaj dejansko je. Nekje zvrtaj luknjo,(kjer boš imel preboje!). Tako boš ugotovil sestavo in približno debelino sestave. 
Potem pa ? Kakšna je konstrukcija.
Če jo moraš prečkati, zna biti zanimivo

Pod ploščami je nekaj podobnega sekancem mešanim z cemetom, je dobro vidno na mestu kjer sem odstranil pregradno steno.

Priložene datoteke Predogledne slike

Če imaš dovolj globine, kamor bomo skril cevi, potem bi lahko tudi samo zametal (zakital) in mrežico dal čez. Videl sem celo porezan purpen, mrežica in kit,vsmpak tisto je bolj salabajzersko če mene vprasas. 
Če so stene sicer ok, ne bi tlačili še dodatno oblogo na njih. 

PS: zanimivo speljane cevi centralne. Zaradi dilatacije?
Sonce naj sveti vsak dan!
zareži ploščo skrij cevi in nazaj kit mrežo,kit belež.Če si želiš pa malo več dela lahko pa tudi dol potrgaš ampak daš enako debelino,za predelne stene se z razlogom uporablja dvojna plošča.Kaj je po tvoje tanjša plošča 9mm ali celo 6mm potem bo šele zvito.Ne kompliciraj in denar raje porabi drugje
Ne maraš kanalčkov, a "S šikana" iz cevi za centralno kurjavo pa ne motijo.
Wink 
(7.2.2020 ob 08:36)Dawid Napisal: Ne maraš kanalčkov, a "S šikana" iz cevi za centralno kurjavo pa ne motijo.

Tista "šikana " more bit zaradi raztezkov skrčkov.Jo pa komot skriješ v knauf ker lepo pa res ni Smile
(7.2.2020 ob 15:39)letalec007 Napisal:
(7.2.2020 ob 08:36)Dawid Napisal: Ne maraš kanalčkov, a "S šikana" iz cevi za centralno kurjavo pa ne motijo.

Tista "šikana " more bit zaradi raztezkov skrčkov.Jo pa komot skriješ v knauf ker lepo pa res ni Smile

Hvala vsem za pomoč, odločili smo se za kanauf na knauf, mojstri so to zelo lepo naredili. Imam pa še en problem. Radiatorji so stali na tleh na "nogicah", ki bi jih rad odstranil in radiator pritrdil na steno. Torej imamo dvojni knauf (24mm), hetaklit (40mm) in nato betonsko steno. Prosim za nasvet kako - s čem naj radiator "obesim na steno". Hvala!

Skok na forum:

Zadnje novice

Redno vzdrževanje doma je nujno
20.01.2020 ob 12:59:50
Redno vzdrževanje doma je nujno
S tem boste poskrbeli za svojo varnost in manj zapletov pri zavarovanju. Izognite se slabi volji, ko vam denimo poči cev in voda... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »