Nepremičnine > Finančna plat
2 procenta za posrednika

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
2 procenta za posrednika
Zivjo, kot veste, posredniki ponavadi poberejo 4procente cene nepremicnine, torej kupec, v tem primeru jaz, placa 2 procenta. 
In sicer ali kdo ve, kdaj se to placa? Ali res ob podpisu kupoprodajne pogodbe, ki jo potem neses na banko in zna bit npr, da kredit ni odobren ter se obrises pod nosom, ali se jih placa na koncu ob primopredaji?

Hvala lp
2+ DDV da ne boš presenečen
Jaz sem plačal na koncu( pred 14 leti). Sicer pa kakor se znebiš. Kako je sedaj ne vem
Sonce naj sveti vsak dan!
Stvar pogajanj. Lahko je tudi manj. Določena je samo zgornja meja.
Pred podpisom pogodbe se mora ze placati ara (ponavadi 10%), tako da si kot prodajalec krit in v plusu, tudi ce do posla - sklenitve pogodbe - kasneje ne pride.
S stalisca kupca je pa treba o (ne)zmoznosti kreditiranja vedeti precej prej, kot se pa podpisuje pogodba ...
(10.1.2020 ob 07:43)mucek Napisal: Pred podpisom pogodbe se mora ze placati ara (ponavadi 10%), tako da si kot prodajalec krit in v plusu, tudi ce do posla - sklenitve pogodbe - kasneje ne pride.
S stalisca kupca je pa treba o (ne)zmoznosti kreditiranja vedeti precej prej, kot se pa podpisuje pogodba ...

Ara se seveda placa pred ali ob podpisu pogodbe.. Zanima me samo za procente posrednika, ce se lahko placa ob primopredaji, torej na koncu, ali tudi ob podpisu pogodbe, hvala lp
Ziljonkrat že premleto.
Zglihaj za 5 procentov, pa jo imaš noter.

Cena nepremičnine je 100 jurjev, recimo. Kaj ta cena vsebuje (provizije, ddv, neke druge davke...), zate kot kupca ni važno. Ti moraš dati 100 jurjev. Ali pa jim ponudiš 100 jurjev. Oni naj pa delijo kakor hočejo.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
(10.1.2020 ob 12:52)Fery Napisal: Ziljonkrat že premleto.
Zglihaj za 5 procentov, pa jo imaš noter.

Cena nepremičnine je 100 jurjev, recimo. Kaj ta cena vsebuje (provizije, ddv, neke druge davke...), zate kot kupca ni važno. Ti moraš dati 100 jurjev. Ali pa jim ponudiš 100 jurjev. Oni naj pa delijo kakor hočejo.

Hehe se ne razumemo.. Jaz, kupec, imam s prodajalko in posrednico ze vse dogovorjeno, torej koncna cena nepremičnine in visina are.. Ob podpisu pogodbe bomo dali aro.. Posrednica pa zeli, da se istocasno, torej ko podpisemo pogodbo, placa tudi njeno posredovanje, torej moja sta 2 procenta.. 
Meni se zdi logicno, da se posredniku placa cisto na koncu, ko je posel ze sklenjen,ne pa ze prej.. 
To me zanima Smile
Jaz sem račun dobila, ko smo vse uredili pri notarju.
To pomeni, da je bila ara že vplačana, notarski zapis pa je vseboval vse ostale elemente o plačilih, do plačanja kupnine v celoti (vključno z zneskom kredita).
To pomeni, pogodba podpisana in notarsko overjena.
Ehh, če pa veš, da moraš plačat, je pa popolnoma vseeno, kdaj to storiš.
Najboljš da čimprej. Da te gnar ne žuli. Pa še okradejo te lahko.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
Pri nas smo isto dobili racun po tem, ko je bila zadeva ze pri notarju za vpis v ZK ... Je pa res v pogodbi pisalo, da se placa po podpisu pogodbe. Kje pa je problem?

Lp, G
(10.1.2020 ob 20:09)mucek Napisal: Pri nas smo isto dobili racun po tem, ko je bila zadeva ze pri notarju za vpis v ZK ... Je pa res v pogodbi pisalo, da se placa po podpisu pogodbe. Kje pa je problem?

Lp, G

Problem je, da v primeru, da kredit nebo odobren, "zgubimo" par jurjev, ki jih damo posrednici..
Pa naj posrednica par jurjev iz are vzame.

A za aro se pa ne sekiras? Al ste napisal 200 eur? Btw KAKO lahko kupujes ce niti ne ves ce bos dobil kredit?
"Ko bom velik, bom malo manj majhen"
(10.1.2020 ob 21:54)firefly Napisal: Pa naj posrednica par jurjev iz are vzame.

A za aro se pa ne sekiras? Al ste napisal 200 eur?  Btw KAKO lahko kupujes ce niti ne ves ce bos dobil kredit?

Ja ne vem ce lahko kar iz are vzame.. 

Hja, bi se sekiral ja, ce jo "pusnem", sam vseen mal manj kot pa tiste eure za te posrednike.. Itak je pa to samo nategovanje, ce ze mora biti posrednik, naj ga v celoti placa prodajalec, ki se mu ne da ukvarjati s prodajo in potem najame njih, ali ne?
Pac sem bolj ziheraski, sicer imamo za kredit ze vse zmenjeno na banki in načeloma ni ovir, samo nikoli se ne ve..ce nebi bil siguren, tudi are nebi dajal.. 
Mene zanima SAMO kako ste vi, ki ste ze tako kupovali nepremičnino, resili s temi posredniki?
(10.1.2020 ob 21:54)Stalone Napisal: Jaz, kupec, imam s prodajalko in posrednico ze vse dogovorjeno, torej koncna cena nepremičnine in visina are.

Dokler ni podpisa na pogodbi, ni dogovorjeno popolnoma nič. Še vedno so možne spremembe.

Predlagaj prodajalki, naj posredovanje v celoti plača ona (tako kot je to zapisano v zakonu), ti pa primakni razliko h kupnini. In bo zadeva rešena.
Posel je sklenjen ko je podpisana prodajna pogodba, ne ko kupec dobi kredit na banki, le s tem nima posrednik iz vidika posla nič, tako da posredniku se plača po računu, ki ti ga izda po podpisu prodajne pogodbe. Glede na to da se prodajalec odloči prodajati preko agencije si moraš pač kot kupec to provizijo vzeti v zakup oziroma za toliko znižaš prodajalcu ceno pa mir. Tisti katerim se ne da ukvarjati s prodajo oziroma nimajo znanja ipd., pač najamejo agencijo in to je to.

Skok na forum:

Zadnje novice

Redno vzdrževanje doma je nujno
20.01.2020 ob 12:59:50
Redno vzdrževanje doma je nujno
S tem boste poskrbeli za svojo varnost in manj zapletov pri zavarovanju. Izognite se slabi volji, ko vam denimo poči cev in voda... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »
V radiatorju šumi
07.11.2019 ob 12:28:59
V radiatorju šumi
Svetujemo, kako pravilno odzračiti radiator in rešiti še ostale nevšečnosti z ogrevanjem.   Okvare... Beri dalje »
Vaša streha pušča?
21.10.2019 ob 07:14:34
Vaša streha pušča?
V določenih primerih vam lahko pri popravilu strehe pomaga vaše zavarovanje doma. Ste ugotovili, da vaša streha... Beri dalje »