Gradnja in obnova > Nizkoenergijska in pasivna gradnja
Best buy centralni rekuperator

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Best buy centralni rekuperator
Glede na to kako so ti filtri narejeni, predvsem kasetni, nebi smela bit tezava v vsakem rekuperatorju uporabit filtra na metre in ga sam narezat in vstavit.
Stozcasti filtri o katerih je govora se namestijo v sesalne ventile v “umazanih” prostorih, kot je kopalnica, wc, garderobna soba, pralnica, itd, da, kot je @fantocci zgoraj napisal, razbremenijo tistega v rekuperatorju.
Ogljeni filter pa ce ze, se namesti namesto filtra za vstopni zrak v rekuperatorju, kjer je ponavadi filter F7. Razen, ce obstaja kaka opcija filtra, ki se namesti za fasadno resetko, kjer zrak vstopa v hiso.

Ce bi pa rad prihranil pa namesto menjave 2x na leto, menjas filtra samo 1x, vmes pa ju spihas in operes. Spet pa je to odvisno od lokacije hise, ker v mestu oz ob prometnih cestah ali v strnjenih naseljih, kjer je vec umazanega zraka, bodo filtri prej za menjavo, lahko tudi 3x na leto. Nekje izven mesta v naravi pa 1-2x letno cist dovolj.
Jaz sem dala 37 evrov za 2m2 plahto filtrov, od tega 20€ poštnina. Zrezala ven 9 parov filtrov (notri in ven), menjam nekje na 3-4 mesece. Tako da to drži potem ene slabe 3 leta... Ni neki strošek omembe vreden.
Pa je ta filter, ki ga uporabljaš oz. sama režeš velikopovršinski - v obliki harmonike kot so originali? Ker si ne predstavljam, kako bi to harmoniko spravil v rekuperator.

Očitno ima Helios drugačen način fiksiranja od Paula npr.
https://www.google.com/search?q=filter+P...0&bih=1095
To govorim ves cajt. Osnovni filtri pri Heliosu niso harmonika. To je lahko dodatni filter proti cvetnemu prahu (oznak več na pamet ne vem). Tega jaz ne uporabljam, ker ne rabim. Svetovano je celo, da se ga ne uporablja, če ni treba in kadar ni treba ker po nepotrebnem dviguje upor.

Torej:
https://www.agregat.si/images/slike/set%20filtrov.JPG

Leva dva sta obvezna, eden je na dovodu, en na odvodu. Cena sitnica. Skrajno desni je opcijski, ki pa ga jaz ne rabim. Imaš mensezdi se možnost ogljenega, ki ga tudi ne rabim. Nekateri rekuperatorji imajo pa samo kasetni filter in je obvezen, ker eden notri mora biti, to je pa dražje..
Ja enako je pri mojem, za vstopni zrak je harmonika filter, ta je oznaka F7, tadrugi pa je G4 in je v kaseto vstavljen podoben material, kot na sliki od JaBK na levi strani.
Saj fora harmonike je ravno v tem, da ima veliko površino in s tem manjši upor.

Pri Heliosu so očitno za G4 zadovoljni z navadnim, za gostejšega F7 pa zahtevajo velikopovršinskega. Pri Paulu sta oba v obliki harmonike, zato sam ne morem nič čarati z njimi.

https://filterenco.com/blogs/news/wat-is...er?lang=en
ja, ampak dodatno.

Imaš, vsaj kar sem jaz gledala leta nazaj:
- izstopni in vstopni G4. Prednost je cena, morata biti seveda oba. Potem pa, če je treba dodatno F7. Vsak dodatni filter najbrž veča upor in če ga ne rabiš, je bolje da ga ni. Poleg tega je tudi bolj fin. Tako ga jaz ne uporabljam sploh. kjer je cvetni prah problem, ga recimo dajo za pol leta notri, potem vržejo in so pol leta čez zimo brez.
- Vstopni je f7. ta je dražji in hkrati obvezen ker je to edini filter na vstopu. Eden mora biti.

najbrž je še kaka 3. in 4. opcija...
Praviš dodatno, ampak saj če daš na vstop F7, potem ne daš hkrati tudi tistega ravnega G4? Za Helios sprašujem. Saj ne rabiš obeh hkrati na vstopu. Sta torej G4 in F7 na različnih mestih pri Heliosu?

Pri Paulu se pač odločiš, ali boš dal na vstop G4 ali F7. Oba sta pa vedno v obliki harmonike in oba potisneš na isto mmesto, saj je le eno ležišče.
Na izstopni strani (sesanje iz sob) pa seveda vedno G4. Samo z enim filtrom rekuperator itak ne sme delat.
Nope, na vhodu mora vedno biti g4. Nista na istem mestu...

https://www.agregat.si/images/katalog/ma...500W-2.jpg

Tu se vidijo vsi trije...

In pa ja, g4 je pač navaden, ni treba da je harmonika
OK hvala. Če lahko objaviš še link, kje si kupila tisto filtersko plahto G4.
[Slika: sketch-1578305267828.jpg]

sicer se bom drugič malo bolj okoli lokalcev potrudila. Baje v medvodah nekje delajo filtre, ne da tako poštnino plačujem...
Sem dal na prejsnji strani link od firme pri nas, ki izdelujejo filtre po narocilu. Mozno je narocit tud na metre..
Medvode imam 10 min preč... Poleg tega Ecotip poznam. Še preden sem kupila v Nemčiji, sem kontaktirala njih. Odgovor je bil, da se maloprodaje končnim uporabnikom ne gredo. Samo za preprodajo, v smislu, da Agregat kupi, nareže in potem proda 3 komplete po 60€ dalje (kar je še vedno ceneje, kot original, vsaj takrat je bilo). Z nasmeškom, tako pač je, pa j* se.

Tako, da lahko Medvode crknejo, ne prodajo pa še vedno ne bom kupila v Sl. Konjicah.

Ker moje osebne preference niso nikogar drugega stvar, pa seveda, en kontakt več...
Zanimivo, jaz sem ze 2x narocil pri njih. Prvic en par, ker me je zanimalo, ce in kako bo pasal..zdaj drugic pa dva para in ni bilo nobenih tezav. Ocitno so od takrat, ko si ti sprasevala spremenili politiko poslovanja..
Potem sta v Konjicah dve firmi, ki delata filtre?

Jaz sem kupil v Konus Konex, ti so bili zelo prijazni.
Po naročilu narejeni filtri so tu po cca. 15€ (G4 harmonika) s poštnino vred.

Torej  me ena menjava para pride okoli 30€ oz. 60€ na leto. Smo pa na relativno "čisti" lokaciji in tudi zaradi predfiltra lahko menjamo na 6 mesecev.

Priložene datoteke Predogledne slike

Skok na forum:

Zadnje novice

Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
28.10.2020 ob 10:32:56
Kako lahko banke mladim pomagajo pri reševanju stanovanjskega problema
Mladinske organizacije v zadnjih letih glasno opozarjajo na perečo in zaskrbljujočo stanovanjsko problematiko mladih. Da bi mladim... Beri dalje »
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
08.01.2020 ob 09:51:21
Na kaj morate biti pozorni preden naročite stopnice
Pred nakupom stopnic je dobro vedeti:   da lahko izberete stopnice ne glede na obliko in izgled stopnišča v enakem... Beri dalje »
Video: Ko zagori olje na štedilniku
20.12.2019 ob 10:02:03
Video: Ko zagori olje na štedilniku
V posnetku si oglejte, kako ga pravilno pogasiti in kaj lahko pomeni napačna odločitev. Še en v nizu čisto navadnih dni. Po... Beri dalje »