Nepremičnine > Gradbena dokumentacija
Služnostna pot - kje je to razvidno?

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Služnostna pot - kje je to razvidno?
Hvala za mnenja sem pa malo zmeden.

1. Za gradnjo enostanovanjske hiše na 1458/5 velja za dostopno pot, če sem 100% lastnik 1458/5 ter delni lastnik (1/4) 1458/7?

2. Za ureditev komunalnih priključkov po 1458/7 (četudi sem delni 25% lastnik) potrebujem soglasje ostalih lastnikov ceste?

3. Verjetno je enako kot točka 2, v kolikor bi si želel narediti asfalt po 1458/7?

Hvala za odgovore!
Za vse tri točke velja odgovor DA.
@m555

Hvala za potrditev. Obstaja kje kakšen/kateri zakonik glede tega, da se 100% prepričam?
Mislim da Svarnopravni zakonik.

Citiram:
"Upravljanje s stvarjo

67. člen

(1) Solastniki imajo pravico skupno upravljati stvar v solastnini.

(2) Za posle v zvezi z rednim upravljanjem stvari je potrebno soglasje solastnikov, ki imajo skupaj več kot polovico idealnih deležev.

(3) Za posle rednega upravljanja se štejejo posli, ki so potrebni za obratovanje in vzdrževanje stvari za doseganje njenega namena.

(4) Če se v primerih iz drugega odstavka tega člena solastniki ne morejo sporazumeti, posel pa je nujen za redno vzdrževanje stvari, odloči o tem na predlog solastnika sodišče v nepravdnem postopku.

(5) Za posle, ki presegajo okvire rednega upravljanja, kot so zlasti razpolaganje s celotno stvarjo, določitev načina rabe in določitev upravitelja stvari, je potrebno soglasje vseh solastnikov."

Verjetno je tudi kaj v stanovanjskem zakonu glede funkcionalnih zemljišč.

Skok na forum:

Zadnje novice

Recite DA najboljši ponudbi NLB Stanovanjskega kredita
23.04.2021 ob 11:54:22
Recite DA najboljši ponudbi NLB Stanovanjskega kredita
Recite DA pravim priložnostim in pridobite individualno NLB ponudbo Ne moremo izkoristiti priložnosti, za katere ne vemo, da... Beri dalje »
Zakaj se odločiti za toplotne črpalke Tiki?
13.04.2021 ob 13:14:07
Zakaj se odločiti za toplotne črpalke Tiki?
Odlikuje jih energetska varčnost, prijaznost do okolja in najsodobnejši dizajn. Kolikokrat ste si ob pomladnem ugašanju... Beri dalje »