Nepremičnine > Nakup, prodaja in pravna vprašanja
zamujanje pri gradnji hiše

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
zamujanje pri gradnji hiše
Zdravo,

zanima me, imamo kakšen vzvod za izvajalca, ki zamuja? Dobro, so penali po pogodbi, vendar so določeni z maksimalno vrednostjo, ki po dveh mesecih zamujanja niso več aktualni (se ne višajo).
Kaj drugega? Kot potrošnik imamo verjetno še kakšne druge pravne rešitve?
Seveda obstajajo potem razkritja na forumih, pa facebook pa podobne zadeve... ampak potem se mi zdi, da je vse le še en kreg..

Hvala!!
Zakaj se pa penali po dveh mesecih ne bi več višali?

Če se s tem ne strinjaš, zahtevaj, da se to briše iz pogodbe, ali pa je ne podpiši in išči drugega izvajalca.
Po moje ima on ZE probleme z zamujanjem...
(11.12.2019 ob 11:41)misko07 Napisal: Po moje ima on ZE probleme z zamujanjem...

Smile res je.

Gradbena pogodba ima omejitev maksimalnih penalov. Ob podpisu mi je bilo rečeno (tudi okoli sem spraševal gradbince in pravnike) da je to običajno. Danes mi pa to ni več všeč..
A ti si klasični birokrat?

Gradnja je, v glavnem, zbir pizdarij tekom procesa. Ki jih stranka ponavadi niti ne vidi, jih pa občuti.
Bolj greš proti finišu, slabše je. Ker na koncu dobiš seštevek vsega, kar se je prej dogajalo.

Vem, da investitorju ni prijetno, bi pa človek pričakoval, da vsaj razume. Razen, če si že v štartu postaviš nerealno prekratek rok. Potem pa tudi boli.
Koliko konjev rabiš, da premakneš enega osla!!??
[Slika: logo2.png]Verjeli ali ne,    400 ni dovolj!!!!
(11.12.2019 ob 12:13)Fery Napisal: A ti si klasični birokrat?

Gradnja je, v glavnem, zbir pizdarij tekom procesa. Ki jih stranka ponavadi niti ne vidi, jih pa občuti.
Bolj greš proti finišu, slabše je. Ker na koncu dobiš seštevek vsega, kar se je prej dogajalo.

Vem, da investitorju ni prijetno, bi pa človek pričakoval, da vsaj razume. Razen, če si že v štartu postaviš nerealno prekratek rok. Potem pa tudi boli.

ne, se pa držim tega, da če nekaj obljubim da bom danes naredil, to tudi naredim. Enako pričakujem od ostalih. Ne vem zakaj bi moral odstopanje od tega preprosto razumeti, ker kao vsi tako delajo..
Kaj pa so potem klasični gradbinci, če sem jaz birokrat?

Kakorkoli, iščem le konstruktivne komentarje. Hvala.
Zdaj imaš, kar pač je v pogodbi.
Na kaj dosti več, ne računaj.
Za naslednjič pa razmisli o bančni garanciji za dobro izvedbo del in členu v pogodbi, da v primeru zamude izvajalec krije vse stroške, ki nastanejo zaradi zamude.
In če gradbinec ne bo želel tega člena, tudi veš koliko je ura.
Ko ti mesece dež ščije, ne rabiš biti genij, da pogruntaš, da se vsepovsod podira.
Da roki niso doseženi in tako dalje.
Ok, v pisarnah so vseeno. Ampak tam jih, tako ali tako, ni. Čas drugače teče.
Montažna150, a ti delajo montažno hišo in imaš slučajno izvajalca iz Celja?
(11.12.2019 ob 11:12)montažna150 Napisal: Zdravo,

zanima me, imamo kakšen vzvod za izvajalca, ki zamuja? Dobro, so penali po pogodbi, vendar so določeni z maksimalno vrednostjo, ki po dveh mesecih zamujanja niso več aktualni (se ne višajo).
Kaj drugega? Kot potrošnik imamo verjetno še kakšne druge pravne rešitve?
Seveda obstajajo potem razkritja na forumih, pa facebook pa podobne zadeve... ampak potem se mi zdi, da je vse le še en kreg..

Hvala!!
 Prečitaj si zakon o varstvu kupcev stanovanj in enostanovanjskih stavb ZVKSES.
Pogodba bi morala biti v skladu s tem zakonom.
Ampak ker si v Sloveniji, kjer zakoni veljajo samo za ene ,je to le spisek pobožnih želja kupcev.
Bla, bla. Zakoni veljajo za vse enako. Le nekateri so bolj pismeni od drugih. Zato se tebi zdi, da zanje ne veljajo.
Kar sem videl pogodb od montažnih hiš imajo dosti v detajle definirano kdaj je lahko primopredaja.
Žal je to lahko tudi še ko hiša ni zaključena.
Prav tako ni nuno, da že opravijo napake iz zapisnika.
Še enkrat si poglej svojo pogodbo.
Če si podpisal standardno, potem nimaš pravega orodja(orožja) da bi izvajalca prisili, da bi končal dela.
Zate je vlak odpeljal.
Za vse ostale pa: nadzornik dela v tvojo korist. Torej naj pregleda pogodbo še pred podpisom z izvajalcem.
A plačali ste pa tudi že vse?
Mi smo imeli v pogodbi zapisano, da se zadnji obrok plača po primopredaji hiše in tudi primopredajni zapisnik smo imeli šele takrat, ko so bila izvedena vsa dela po pogodbi, prisotni so bili vsi izvajalci, njihov in naš nadzorni. Pred tem so bili zgolj sestanki, kjer se je ugotovilo, kaj je še treba skončat ipd.
plačali smo vse razen tiste 2% kar je enako max. penalom (ki so jih po pogodbi dosegli že konec lanskega leta)..to je očitno že vračunano v začetno ceno, ker se za to ni nikomur nič mudilo..

Skok na forum:

Zadnje novice

Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat
19.05.2022 ob 13:41:01
Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat
Vabljeni na Marlesov dan odprtih vrat  - Popolnost bivanja v hiši, kjer diši po domu Kje: okolica Bleda Kdaj: v... Beri dalje »
Ne zamudite nizkih obrestnih mer | NLB Stanovanjski kredit
21.04.2022 ob 07:06:17
Ne zamudite nizkih obrestnih mer | NLB Stanovanjski kredit
Ne zamudite nizkih obrestnih mer | NLB Stanovanjski kredit Dobrodošle stranke vseh bankUjemite nizke obrestne mere in... Beri dalje »