Opremljanje doma > Bela tehnika
Whirpool pralni stroj - glasno brnenje med pranjem

Ocena teme:
  • Glasov: 0 - Povprečje: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Whirpool pralni stroj - glasno brnenje med pranjem
Whirlpool TDLR70230 je kmalu po nakupu začel med vsakim pranjem čudno brneti. Precej glasen "bzzzz" zvok.

Zvok se pojavi vedno na istih delih programa, nekje v drugi polovici. Vir zvoka je spodaj, nekje pri motorju (oziroma spodnja elektronika, druga je zgoraj pri gumbih, to mi je serviser povedal, da naj poslušam, od kod se sliši).

Servis je nek modul vmes zamenjal, ampak ni nič pomagalo, še kar enako brenči.

Kar me zanima je, ali ima kdo enak (ali podoben model) in mu to dela enako?
Ker pere sicer OK.
Mogoče gre za kako serijsko napako in nobeno popravilo ne bo pomagalo.

Lp,
David
Zdravo

Uveljavjal,stvarno napako.Ker aparat že ob samem začetku,Ne deluje tako kot bi moral.Ne dolgo nazaj,je frend zgubil živce z servisom in strojem.Njemu,je pod strojem iskre metal.In se svetlo kot da si v neki diskoteki.So ga popravljali in pacali.In nč naredli.Nazadnje,je uveljavil stvarno napako in zahteval denar nazaj.Brez,da bi pristal na nov stroj.Ker ta znamka je največji šrot.Imeli pred leti moji sorodniki pralni stroj.V mesecu dni je vse crknalo.Nazadnje,jih je skor ubilo...In to še ni vse.Začel je skakat po kopalnici.Še dober,da so bili doma.V nasprotnem bi jim kopalnico pokončal.In so tud uveljavljali stvarno napako oz vračilo denarja.Kupili znamko Bosch.Ta dela brez problema več kot 10 let.
Tole se bere kot grozljivka. Se pravi je pralni stroj zagrabil macolo in se zapodil za lastniki ali pa gre za tisto zgodbo - Povej naprej, ko prvi pravi drugemu da malo brenči, drugi tretjemu da močno brenči in ne more spati, tretji četrtemu da stroj poskakuje, četrti naprej da mu je razbil kopalnico, peti pravi naprej: Nazadnje,jih je skor ubilo...
Ne pove pa ničesar oprijemljivega, jih je lastnike potem stroj hotel zgolj oprati ali obesiti.
Seveda obstaja še tista sofisticirana možnost, ko je koga lahko zbutalo. Ampak temu so skoraj v 100% krivi lastniki sami, ki stroj priključujejo "po domače" ali pa je "po domače" narejena instalacija, ki potem ni ustrezna, Ampak ta konec koncev v takem primeru nima blage veze s strojem in njegovim morilskim in razbijaškem značajem.
(8.12.2019 ob 18:26)xerces8 Napisal: Whirlpool TDLR70230 je kmalu po nakupu začel med vsakim pranjem čudno brneti. Precej glasen "bzzzz" zvok.

Zvok se pojavi vedno na istih delih programa, nekje v drugi polovici. Vir zvoka je spodaj, nekje pri motorju (oziroma spodnja elektronika, druga je zgoraj pri gumbih, to mi je serviser povedal, da naj poslušam, od kod se sliši).

Servis je nek modul vmes zamenjal, ampak ni nič pomagalo, še kar enako brenči.

Kar me zanima je, ali ima kdo enak (ali podoben model) in mu to dela enako?
Ker pere sicer OK.
Mogoče gre za kako serijsko napako in nobeno popravilo ne bo pomagalo.

Lp,
David

Pozdravljeni gospod David,

glede na vaš zapis je videti, da ima vaš pralni stroj stvarno napako, zaradi katere bo slej ko prej stroj potrebno temeljito popraviti oz. zamenjati. Predlagam, da se nemudoma obrnete na prodajalca in uveljavljate pravice iz garancije oz. stvarne napake. Toplo priporočam, da si preberete spodnji članek na to temo, ki celovito predstavi vse vaše pravice in postopek njihovega uveljavljanja: https://koraknaprej.wordpress.com/2019/1...likegarsn/

Upam, da vam je moj odgovor v pomoč.

Skok na forum:

Zadnje novice

Potrebujete stanovanjski kredit? Naredite si informativni izračun.
02.06.2021 ob 13:07:02
Potrebujete stanovanjski kredit? Naredite si informativni izračun.
V življenju so stvari pogosto nepredvidljive. Velikokrat nas presenetijo dogodki, ki so vezani na večjo, neobičajno porabo finančnih... Beri dalje »